Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ehr Renault 110.54

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:15

Ehr Renault 110.54

Witam, od 3 miesięcy jestem w posiadaniu Renault 110.54 z podnośnikiem Ehr... Ogólnie nie mieliśmy problemów z podnośnikiem do czasu kiedy przyszła orka... otóż pierwsze pytanie które pokrętło służy od czego? Kolejne pytanie... jeśli orze wydaje mi się że pług tak jak by na chwile pulsacyjnie się podnosił podczas orki przez co wychodzi strasznie krzywo i to denerwuje... czy coś jest z podnośnikiem popsute? Znalazłem gdzieś odpowiedź że drugie pokrętło trzeba ustawić na 5 a wtedy nie będzie pulsacyjnie na chwilę podnosić pługa ale z tego co orałem to właśnie tym pokrętłem ustawiałem sobie głębokość więc jak to w końcu jest.. Kolejne pytanie jak wy ustawiacie te pokrętła podczas orki i jak zmieniacie głębokość i czy jak już ustawię sobie wszystko to mogę podnosić i opuszczać za pomocą guzika czy wtedy tylko pokrętłami, z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 26 listopad 2014 - 18:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ehr Renault 110.54 Dzisiaj, 13:04
  •  

#2 Share AgroBekerek

AgroBekerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:23

Ehr Renault 110.54

To "pulsacyjne unoszenie podczas orki" nazywa się odciążaniem ciągnika,czyli:jeśli renówka ma za ciężko to komputer sam unosi pług żeby orało mu się lżej,ustaw to na 0 albo wyłącz całkowicie, to drugie pokrętło służy do regulacji wysokośći podnoszenia podnośnika kiedy orasz i używasz guzika do podnoszenia żeby stale nie podnosić dzwigni.

Ja posiadam Renault Ceres 85 i NH M115 w NH mam EHR i działa to na tej samej zasadzie,ustawiam obciążenie na OFF a wysokość na 99 poziom,potem podczas orki ustawiam sobie pług na dżwigni,a potem używam tylko przełącznika (w twoim przypadku guzika) do podnoszenia i opuszczania wtedy oram cały czas na jednym poziomie (około 30-40) Miałem 2 lata temu Renault 155.54 i tam był dokładnie ten sam mechanizm podnośnika co w 110.54

#3 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:54

Ehr Renault 110.54

Posiedziałem i stwierdziłem że drugie pokrętło odpowiada u mnie za to pulsacyjne podnoszenie ustawiłem sobie na 5 i nawet po zgaszeniu ciągnik nie świeci mi lampka, pierwsze pokrętło odpowiada za głębokość. :) Nie wiem czy dobrze myślę, 3 za to jak wysoko ma podnieść osprzęt i czwarte za prędkość opuszczania i podnoszenia... dziwne jest to że jak ustawię sobie 2 pokrętło na zero to nie reaguje wgl. na podnoszenie i opuszczanie, natomiast jak wciskam przycisk z błotnika to lampka zaczyna mrugać, wie ktoś może dlaczego? Wgl. nie reaguje tylko mruga ta żółta lampka. :)

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 26 listopad 2014 - 20:59.

#4 Share AgroBekerek

AgroBekerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:45

Ehr Renault 110.54

U 155.54 jak dobrze pamiętam były tylko dwa pokrętła a w NH mam 4,jeśli lampka mruga to znaczy że podnośnik jest zablokowany (mam tan w NH jeśli używam przycisku,guzika to podnośnik się blokuje i nie reaguje na sterowanie z błotnika ani EHR,u mnie wystarczy podnieść dźwignię od podnośnika do góry i opuścić wtedy na wyświetlaczu jest wyświeltone "Area lift open" a przy zamkniętym "area lift closed" u ciebię pewnie też tak jest tak samo tylko że w renault nie ma komputera pokładowego.

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 11:08

Ehr Renault 110.54

gdybys poszukal i poczytal to nie musialbys zakladac tego tematu dry.png

Polska B

#6 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 11:40

Ehr Renault 110.54

Założyłem ten temat tylko dlatego że przeszukując forum były odmienne zdania... jedni mówią że drugie pokrętło służy do ustawienia głębokości a jeszcze inni że od pulsacyjnego podnoszenia.. teraz nie sprawdzę bo robota zrobiona ale w tym roku orkę wykonywałem w nocy żeby nikt nie widział, strasznie jest to upierdliwe bo wychodzą zygzaki.. Myślałem może że to wina pługa ale nie, sam podnosi sobie odrobinkę pług i opuszcza, przy ursusie 912 nie miałem problemu z nierówną orką.. :)

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 27 listopad 2014 - 11:41.

#7 Share AgroBekerek

AgroBekerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 15:41

Ehr Renault 110.54

To jest własnie to że ora nie równo bo renórka ustawia sama poziom,najlepiej wyłącz wszystko od EHR i potem pokolei ustawiaj.W NH odkryłem to przy prasowaniu,kiedy jechałem po równym polu i słoma czy siano było równo zwinięte w wałek to nie było problemu,a jak prasa zaczęła dobijać snopek to ciagnik dostawał trochę większe obciążenie i wtedy unosił się podnośnik,z początku nie wiedziałem oco chodzi,ale puźniej przy oraniu też mi się to zdażało jak pług wbił się za głęboko i ciągnik miał ciężej wtedy unosił podnośnik,więc wyłączyłem odciążanie i porblem znikł.Jest to dobra funkcja do agregatu czy brony talerzowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 16:50

Ehr Renault 110.54

Ale ona nie ma ciężko, orałem pługiem 5 skibowym na najzwyklejszych skibach... Biegiem albo 4 polowym albo 2jką na żółwiu, z tym pługiem nawet na naszych ziemiach dawał radę sobie 72 konny ciągnik i to jeszcze z ciężkawą kolczatką a na zimę bez kolczatki renówką przeszło 100 konną..  nie wydaje mi się żeby ciągnik z roku 95 miał jakieś czujniki i przez to zmieniał głębokość, a za każdym razem zerować wszystkie pokrętła to coś by tu było nie tak... Może u Ciebie w nh tak jest ale na pewno nie w renault.

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 27 listopad 2014 - 16:52.

#9 Share AgroBekerek

AgroBekerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 18:17

Ehr Renault 110.54

To tu raczej musi być coś pokręcone,albo EHR jest uszkodzony,daj renówke do elektryka niech posprawdza instalacje.

#10 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 17:34

Ehr Renault 110.54

EHR był czyszczony przez bardzo dobrego elektryka miesiąc temu, wszystko jest jak najbardziej w porządku;)

#11 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 13:37

Ehr Renault 110.54

Jeśli masż 4 pokrętła to nr 1 jest od głębokości a nr 2 od regulacji, ustaw na osiem- dżiewięć drugie pokrętło to regulacja będżie wyłącżona.

#12 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 14:15

Ehr Renault 110.54

wczoraj zakupiłem renault 110.54  94r, kabina TZ + klima, gość powiedział że drugie pokrętło najlepiej na 9 . bo będzie pług wychodził, , o tyle co mogę wdrożyć do tematu

#13 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 27 styczeń 2015 - 19:22

Ehr Renault 110.54 Za ile Ci ją oddał jeśli można wiedzieć?
Gratulacje:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów