MartineZ

Lemken leicht opal 100 - Problem z obrotem

Polecane posty

MartineZ    14

Witam.

 

Kupiliśmy lemkena leicht opal 100, trójka obrotowy. Obrót na jeden wąż. Po odkręceniu ostatniego korpusu co jest konieczne, bo 60 nie da rady z 3, pług nie do końca obraca. Na spływie oleju nie obraca się o 90 stopni, a o ok 70 stopni. Na 99 % jest to wina właśnie zdjęcia masy w postaci ostatniego korpusu. Jak już mówiłem nie ma szans na pracę w komplecie więc problem trzeba rozwiązać hydraulicznie. 

 

Czy ktoś ma pojęcie jak to zrobić, żeby obracał dobrze? 

 

Poniżej zdjęcia samego siłownika, wieżyczki oraz zaworka.

post-8538-0-56435400-1416995747_thumb.jpg

post-8538-0-06285900-1416995757_thumb.jpg

post-8538-0-69845500-1416995771_thumb.jpg

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Nie da się podłączyć drugiego węza hydraulicznego w miejscu odpowietrznika wykręconego?? Żeby z jednostronnego zrobić dwustronnego działania a jeśli nie to pozostaje wymiana siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

A próbowałeś regulować dokręcenie tego zaworka podejrzewam że on działa jak zawór przelewowy i jak jest dokręcony mocno to olej nie chce spływać bo za małe ciśnienie i ciężar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Zawrek nie ma w twoim przypadku większego znaczenia on działa jako zawór odcinający żeby pług nie odchylał się w czasie pracy problem jest z wyważeniem pługa tak jak podejrzewasz a dokładniej ze sprężynami które są za słabe jak pług był cięższy i dłuższy to rozmachem przelatywał za punkt środkowy obrotu i wtedy siłownik go obracał a po zdjęciu korpusu brakuje siły początkowej .Pasowałoby wymienić sprężyny na mocniejsze ,lub dołożyć trzecią albo wydłużyć ten płaskownik na którym zaczepione są sprężyny żeby się mocniej napieły. Droższym rozwiązaniem to wymiana siłownika na dwustronnego działania z kostką ale to 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Dostane gdzieś takie sprężyny? 

 

kadman zaworka nie regulowałem ale spróbujemy w przyszłym tygodniu i dam znać jak efekty.

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To na pewno nie jest sprawa zaworka zresztą on nie ma regulacji oprócz rozciągnięcia sprężynki. Sprężyny pomocnicze cylindra do tego pługa  to raczej nie do kupienia bo to model z poprzedniego wieku  a nawet jeśli byłyby dostępne to i tak byś ich nie kupił bo na słowo lemken sprzedawcy jeży się włos na głowie  a potem wali taką cenę że tobie kopara pada na ziemię.Trzeba szykać od czegoś innego lub podnieść do góry ten płaskownik na którym są zaczepione i same sprężyny się napną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9x    2

Nie wiem czy rozwiązałęś problem z tym jestem nawet ciekaw. Też ze trzy sezony temu kupiłem taki pług tylko opal 90 siłownik i sprężyny identyczne wszystko było dobrze puki po ostatniej zimie pług nie chciał się obrócić. Obecnie już wszystko super działa bez problemu ale nauka nie poszła w las i jeśli chcesz to wiem jak ten siłownik podłączyć na dwu stronnego działania bez wkładu finansowego prócz kosztu drugiego węża z wtyką więcej info na pw jeśli chcesz

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

na razie pomysl ze zwiekszeniem napiecia sprezyny wydaje sie logiczny, jeszcze tego nie probowalismy ale jak tylko zrobimy to dam znac o rezultatach, w razie czego odezwe sie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

podciągnęliśmy sprężyny jakieś 3 cm ale to nic nie dało. jest lepiej ale to dalej mało. niepokojące jest to, że te sprężyny wyjątkowo lekko zeszły. myślę że przez 20 lat sprężyny zwyczajnie straciły swoje właściwości i póki były 3 korpusy to masa powodowała obrócenie tego pługa, gdy masy ubyło to sprężyny stały się jeszcze mniej naciągnięte. trzeba chyba wymienić te sprężyny na nowe. tylko tutaj pojawia się problem. gdzie je dostane? domyślam się, że do tego modelu już nie będzie. dopasuje się coś z nowego lemkena?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

zastanawiam mnie  czy sprawdzałeś siłownik, czy może  byc  to wina uszczelnien,  tez  zastanawiam się czy nie mógł byś zrobić  z tego siłownik dwustronnego działania nawiercając  otwór  w odpowiednim miejscu i wspawując  króciec i podłączając waż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

może i można ale to wymaga czasu a niedługo trzeba wyjeżdżać. najszybciej będzie kupić nowe sprężyny, znalazłem producentów sprężyn wszelkiego rodzaju  ale jest daleko i w grę wchodzi tylko kurier. trzeba zamówić przez internet i tu pojawia się problem. nie mam pojęcia jak wyliczyć niektóre parametry, tutaj jest link:

http://www.vanel.com/german-extension.php?lang=polish&sessionid=83516525454f2fd2dd949c849820511029721995429026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Jak już nowy siłownik to dwustronny z zaworem koszt włoskiego to 800zł/kpl np. sklep w Rykach,bo oryginał lemken to pewnie ponad 3000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Jakby ktos mial podobny problem z obrotem jaki opisywalem wyzej, to potwierdzam ze wymiana sprezyn na nowe i mocniejsze zalatwila sprawe.Sprezyny robione na zamowie przez firme oglaszajaca sie w internecie. Jest kilka takowych, wystraczy poszukac u wujka google. Sluze pomoca na privie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Sory za odkop .

Gdzie zamawiałeś te sprężyny ? Mój siłownik ma już w środku braki niema takich prowadniczek i kulek . Zastanawiam się nad zmianą siłownika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
Dnia 7.01.2015 o 19:49, roni9x napisał:

Nie wiem czy rozwiązałęś problem z tym jestem nawet ciekaw. Też ze trzy sezony temu kupiłem taki pług tylko opal 90 siłownik i sprężyny identyczne wszystko było dobrze puki po ostatniej zimie pług nie chciał się obrócić. Obecnie już wszystko super działa bez problemu ale nauka nie poszła w las i jeśli chcesz to wiem jak ten siłownik podłączyć na dwu stronnego działania bez wkładu finansowego prócz kosztu drugiego węża z wtyką więcej info na pw jeśli chcesz

Witam potrzebuje informacji gdzie zamontować 2 werza 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj