krycha094

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli ma mało palić to polecam DF`a Agrofarma. Jak dla mnie udana seria ciągników, mało awaryjna. Wg opinii znajomego Perkins mocno przereklamowany.

Edytowano przez MrMireczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

perkinsa mam 6 cyl. to jak sie wdepnie 1800 pełna moc to potrafi spalić i to duzo wiec z tymi nowymi perkinsami to bym tak sie nie zachwycał ktoś wyżej pisał że 3p spala 3-4 l zgodzę sie ciągnik o mocy prawie jeszcze raz tyle koni musi spalić wiecej jeśli paliłby w tych pracach co opisuje do 6.5  litra to było by miło też pośrednio miałby on zastąpić ursusa 1014 a ten koło 10l na h spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

farmalle 85 na silniku euro 3 3.2l są jeszcze dostepne u dealerów. co do spalania i oszczędności to stare perkinsy były i są oszczędne ( w gospodarstwie jest 3;4 i 6 cylindrowy) ale z nowymi juz tak fajnie nie ma, perkins nie poradzil sobie z normami i spalanie jest już nie jedne z niższych a jedne z wyższych,

co do ciągnika o niskim spalaniu to słyszałem że case farmall u jest oszczędny 3.4 l na CR  nowe farmalle a tez bedą miały taki silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Orzę około 8,5 km/h około 27 cm 1800 obr. Ziemia klasy 4 miejscami 5. To, że jd czy zetor palą 18 nie znaczy, że inne ciągniki tyle muszą. Oczywiście gdyby było bardzo sucho spali mi więcej. Ale przy normalnych warunkach spalanie wychodzi około 11 no niech będzie 12 to max. To tak na marginesie spalania. Orzę to co mam a wolał bym orać np 3 klasę i spalać 15 czy 16. A co do plonów na swoje wychodzę.

Zgodzę się z tym, że nowe perkinsy są nie zbyt udane pod względem ekonomii. I spalanie mają jedne z największych. Dlatego mf zrezygnował z tego silnika. Montują je jedynie firmy produkujące składaki. Zależy ci na spalaniu wybierz se coś z grupy cnh lub sdf. Zwróć uwagę aby zamiast dpf był katalizator doc. Nie trzeba go wypalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelko    0

deutz-fahr mało pali mam 2 ciągniki z tej firmy a teraz kupujemy agrolux 75 nowe wersje mają rewers mechaniczny, kolega ma też ten ciągnik i w żniwa jeździł z prasa stałokomorawą, talerzówką i bardzo oszczędny. Ummie  w okolicy jest kilka takich ciągników zamiast c-360   

i ile Cie będzie kosztował ten agrolux? mi oddają go poniżej 100 brutto, tylko że on nie ma podobno rewersu; biore na szerokim ogumieniu, 4 wyjścia hydrauliczne, inna pompa, wom eco, mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

mi powiedzieli 98 brutto (wielkopolska) i mi powiedzieli że już jest wersja z rewersem (agromarket jaryszki tam dostałem taką wiadomość) i biorę też to co ty tylko wąskie ogumienie bo do opryskiwacza mi on jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelko    0

ja biorę w firmie rolsad w ich oddziale w karniewie, cena 96 brutto, dopytam o ten rewers jeszcze bo te ciągniki mają do nich w czwartek dojechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

a ktoś może cos powiedzieć o farmall a. Tylko jeszcze ten na poprzednią normę spalin. Duzo pali ?Jak się sprawuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

No coś nie chce mi sie wierzyc na stronie agromarket jaryszki jest promocja agrolux z turem za 105 tys netto ? I nie rozumiem tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelko    0

Andr3w

tak, dzisiaj zamówilem i wiem co pisze- DF Agrolux 75 (moc 72kM) cena 96 brutto, tam jest Polska kabina i jest bez rewersu, to jest ciagnik lzejszy do lzejszej roboty a zarazem najprostszy z możliwych, 12 biegów w przód, 3 w tył;

wiem, że promocja jakas na to jest/była

lepszy model -Agroplus z oryg kabiną i rewersem coś chyba 125-135 netto zależy od wyposażenia, co do ceny nie jestem pewien

 

macko 25

tur stolla jest drogi, więc pewnie i taka cena sie zrobila kompletnego zestawu

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Może Massey 5465? Oczywiście musiałby być używane za małą kase ale ma silnik Perkinsa 6cyl. wyższa kultura pracy i np przy wałowaniu pszenicy Rolexem spalił mi 1,5l \ha..... Ze znajomym założyłem się że Władymircem spali mniej i się mylił bo mu wyszło jak wałował  2l \ha.... Chyba masz nawet 5465 u siebie ale mi chodzi o starszą wersje z 2005roku

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelko    0

To cena super. A wiesz moze ile tur do takiego DF?

Ja wzialem bez tura ale dobry Polski tur kosztuje około 14 tys zł netto, tur stolla pewnie około 25 netto                                                                                                        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj