Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu?

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 21:19

Każdy dealer kitu na wciska abyś tylko kupił. Szczególnie dealerzy kuboty ten kit lubią wciskać. Ale gdy się tak uważnie przyjrzymy, małe kuboty nie palą wcale jakoś dużo mniej niż inne ciągniki o podobnych parametrach.  Nawet z wypowiedzi użytkowników podających spalanie na tym forum można wywnioskować, że spalanie jest porównywalne. Nowa seria kuboty ma dpf Co wcale nie pomaga przy lekkich pracach i ekonomi nie poprawia.

przeważnie każdy ciągnik na 1ha zaorania pola spali ok 15 l chodzi mi o normalne oranie nie jakieś płytkie bo zaraz na forum znajdą sie osoby co zaczną pisac głupoty o 8 l  co jest mało realne 

To ta kubota pali ci 15 l na hektar? To ma być mało? MI 6 cylindrowy mf 4270 pali 11 l/ha. Ludzie kupują małe ciągniki do cięższej pracy bo niby na godzinę mało pali. I co z tego? Jak mało zrobi. Ja hektar zaorzę w godzinę. Oszczędzam czas i paliwo.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu? Dzisiaj, 13:25
  •  

#22 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:21

mało tego sa bardzo wybredne co do paliwa - kubota

#23 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:28

Każdy dealer kitu na wciska abyś tylko kupił. Szczególnie dealerzy kuboty ten kit lubią wciskać. Ale gdy się tak uważnie przyjrzymy, małe kuboty nie palą wcale jakoś dużo mniej niż inne ciągniki o podobnych parametrach.  Nawet z wypowiedzi użytkowników podających spalanie na tym forum można wywnioskować, że spalanie jest porównywalne. Nowa seria kuboty ma dpf Co wcale nie pomaga przy lekkich pracach i ekonomi nie poprawia.

To ta kubota pali ci 15 l na hektar? To ma być mało? MI 6 cylindrowy mf 4270 pali 11 l/ha. Ludzie kupują małe ciągniki do cięższej pracy bo niby na godzinę mało pali. I co z tego? Jak mało zrobi. Ja hektar zaorzę w godzinę. Oszczędzam czas i paliwo.

Mi Jd 6 spala 18l , zetor 16245 16l. Jestem ciekawy jaki masz plon na takiej orce 11l ha, chyba że to jakieś piachy ale to już mało kto orze

#24 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:37

liczą się też umiejętności operatora ciągnika można orać z prędkością obr silnika 1700 albo 2000 ważne jest wyczucie przy jakich obrotach jest w miarę małe spalanie i najlepszy ciąg 

ja bym rozważył na twoim miejscu Case  lub DF  lub MF serii 36 niby to samo co DF  ale zawsze wiekszy prestiż

valtry nie polecam jakaś dziewczyna ci zauroczy i po ciągniku 

#25 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 23:05

Polecam tyma 903 lub 1003 spalanie bardzo niskie podobnie do farmtrac 690 który przy jeździe po obejściu pali 3 l/mth. Nie bój się tyma to koreański ale bardzo dobry ciągnik.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2014 - 00:23

Jeżeli ma mało palić to polecam DF`a Agrofarma. Jak dla mnie udana seria ciągników, mało awaryjna. Wg opinii znajomego Perkins mocno przereklamowany.

Edytowany przez MrMireczek, 27 listopad 2014 - 00:24.

#27 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 27 listopad 2014 - 02:40

perkinsa mam 6 cyl. to jak sie wdepnie 1800 pełna moc to potrafi spalić i to duzo wiec z tymi nowymi perkinsami to bym tak sie nie zachwycał ktoś wyżej pisał że 3p spala 3-4 l zgodzę sie ciągnik o mocy prawie jeszcze raz tyle koni musi spalić wiecej jeśli paliłby w tych pracach co opisuje do 6.5  litra to było by miło też pośrednio miałby on zastąpić ursusa 1014 a ten koło 10l na h spali

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 09:05

farmalle 85 na silniku euro 3 3.2l są jeszcze dostepne u dealerów. co do spalania i oszczędności to stare perkinsy były i są oszczędne ( w gospodarstwie jest 3;4 i 6 cylindrowy) ale z nowymi juz tak fajnie nie ma, perkins nie poradzil sobie z normami i spalanie jest już nie jedne z niższych a jedne z wyższych,

co do ciągnika o niskim spalaniu to słyszałem że case farmall u jest oszczędny 3.4 l na CR  nowe farmalle a tez bedą miały taki silnik

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 17:05

Orzę około 8,5 km/h około 27 cm 1800 obr. Ziemia klasy 4 miejscami 5. To, że jd czy zetor palą 18 nie znaczy, że inne ciągniki tyle muszą. Oczywiście gdyby było bardzo sucho spali mi więcej. Ale przy normalnych warunkach spalanie wychodzi około 11 no niech będzie 12 to max. To tak na marginesie spalania. Orzę to co mam a wolał bym orać np 3 klasę i spalać 15 czy 16. A co do plonów na swoje wychodzę.

Zgodzę się z tym, że nowe perkinsy są nie zbyt udane pod względem ekonomii. I spalanie mają jedne z największych. Dlatego mf zrezygnował z tego silnika. Montują je jedynie firmy produkujące składaki. Zależy ci na spalaniu wybierz se coś z grupy cnh lub sdf. Zwróć uwagę aby zamiast dpf był katalizator doc. Nie trzeba go wypalać.

#30 Share pawelko

pawelko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 15:20

deutz-fahr mało pali mam 2 ciągniki z tej firmy a teraz kupujemy agrolux 75 nowe wersje mają rewers mechaniczny, kolega ma też ten ciągnik i w żniwa jeździł z prasa stałokomorawą, talerzówką i bardzo oszczędny. Ummie  w okolicy jest kilka takich ciągników zamiast c-360   

i ile Cie będzie kosztował ten agrolux? mi oddają go poniżej 100 brutto, tylko że on nie ma podobno rewersu; biore na szerokim ogumieniu, 4 wyjścia hydrauliczne, inna pompa, wom eco, mazowieckie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 15:56

mi powiedzieli 98 brutto (wielkopolska) i mi powiedzieli że już jest wersja z rewersem (agromarket jaryszki tam dostałem taką wiadomość) i biorę też to co ty tylko wąskie ogumienie bo do opryskiwacza mi on jest potrzebny

#32 Share pawelko

pawelko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 23:32

ja biorę w firmie rolsad w ich oddziale w karniewie, cena 96 brutto, dopytam o ten rewers jeszcze bo te ciągniki mają do nich w czwartek dojechać 

#33 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:18

zaraz zaraz 100 tys brutto Deutz-fahr?  75 km?

#34 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:24

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu? a ktoś może cos powiedzieć o farmall a. Tylko jeszcze ten na poprzednią normę spalin. Duzo pali ?Jak się sprawuje ?

#35 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:34

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu? No coś nie chce mi sie wierzyc na stronie agromarket jaryszki jest promocja agrolux z turem za 105 tys netto ? I nie rozumiem tu

#36 Share pawelko

pawelko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 00:05

Andr3w

tak, dzisiaj zamówilem i wiem co pisze- DF Agrolux 75 (moc 72kM) cena 96 brutto, tam jest Polska kabina i jest bez rewersu, to jest ciagnik lzejszy do lzejszej roboty a zarazem najprostszy z możliwych, 12 biegów w przód, 3 w tył;

wiem, że promocja jakas na to jest/była

lepszy model -Agroplus z oryg kabiną i rewersem coś chyba 125-135 netto zależy od wyposażenia, co do ceny nie jestem pewien

macko 25

tur stolla jest drogi, więc pewnie i taka cena sie zrobila kompletnego zestawu

#37 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 20:54

To cena super. A wiesz moze ile tur do takiego DF?

#38 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 21:33

a co powiecie o Jd 5070m ?

#39 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 21:35

Może Massey 5465? Oczywiście musiałby być używane za małą kase ale ma silnik Perkinsa 6cyl. wyższa kultura pracy i np przy wałowaniu pszenicy Rolexem spalił mi 1,5l \ha..... Ze znajomym założyłem się że Władymircem spali mniej i się mylił bo mu wyszło jak wałował  2l \ha.... Chyba masz nawet 5465 u siebie ale mi chodzi o starszą wersje z 2005roku

Edytowany przez petro11, 12 grudzień 2014 - 21:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawelko

pawelko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 23:01

To cena super. A wiesz moze ile tur do takiego DF?

Ja wzialem bez tura ale dobry Polski tur kosztuje około 14 tys zł netto, tur stolla pewnie około 25 netto                                                                                                        

Dodaj odpowiedź