Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu?

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 26 listopad 2014 - 01:38

Witam

Poszukuję nowego ciągnika pomocniczego o bardzo niskim  spalaniu(w zamian za 360 3p) do prac: opryskiwacz ok 2000l ,rozsiewacz nawozów 1000-1500kg netto transport lekki docelowo ma być tur  i lekki agregat uprawowy mała prasa stałokomorowa awaryjnie brona wirnikowa 3m . Ciągnik bez ehr cr scr adblu ma mieć 3 pary wyjść hydrauliczny, klima, wałek 540eko, rewers elektrohydrauliczny ewentualnie mechaniczny ,fotel pneumatyczny  półbiegi niekonieczne. Przedział mocy od ok 80 km-95km. Nie ukrywam cena też ważna najlepiej max 140 netto. Moje typy to zetor plus , power 90km, case farmall A 85 95(chociaż  tego 85 oficjalnie już nie ma w sprzedaży) i nh TD5 85 lub 95. Nh i case to to samo na moje w innej masce i kolorze. Za nh85 przemawia pojemność 3200 wiec powinien być oszczędny teoretycznie w tych pracach do 1500 obrotów za to zetor ma niecałe 4.2l ale ma dobrą charakterystykę ponieważ na 1500 obrotów ma prawie pełna moc i moment obrotowy. Proszę o konkretne odpowiedzi właścicieli tych ciągników bądź osób które posiadają takie silniki lub mieli jakąś z nimi styczność.

Pozdrawiam

Edytowany przez krycha094, 26 listopad 2014 - 10:50.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu? Dzisiaj, 01:29
  •  

#2 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 07:38

Farmtrac malo pali a do tego jest tani

#3 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 08:25

deutz-fahr mało pali mam 2 ciągniki z tej firmy a teraz kupujemy agrolux 75 nowe wersje mają rewers mechaniczny, kolega ma też ten ciągnik i w żniwa jeździł z prasa stałokomorawą, talerzówką i bardzo oszczędny. Ummie  w okolicy jest kilka takich ciągników zamiast c-360   

#4 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 12:42

ursus c 360 3 p spali ci 3 litry paliwa na godz   możesz pójść spac  i go nie gasic przez 24 godz   spali aby 72 litry ,  inny ci spali 144 litry (penie więcej )

więc najmijsobie  kogos za 70 zł dniówki na c 360  i na kazde  12 godzin  105 zł  pomnóż x 350 dni w roku 36 tys ,750zł dla ciebie podziel przez  12 miesięcy  ponad 3 tysiaki na miecha , i tak każdy się wali w róg  razem ze mną  

#5 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 14:15

Tylko kto robi 4000h w roku? Zaden nowy ciągnik o podobnej mocy co 3p nie będzie palił tak mało.

#6 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 listopad 2014 - 15:59

Jak stawiasz na oszczędność to podstawą jest silnik perkins wszystkie moje traktory prócz c 330 mają perkinsy i to chyba najoszczędniejsze silniki.

#7 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 16:35

Potwierdzam ze Perkins jest niezrownany w spalaniu. Mam 3p oraz Claasa z perkinsami to razem przez zniwa spala tyle co Bizon sam... Tylko trzeba pamietac ze nalezy lac dobre paliwo i olej. "Czerwone" i inne mieszanki wlasnej roboty odpadaja na starcie.

Zastanawia mnie jeszcze jak wypadna w spalaniu nowe ciagniki 3cylindrowe. Moze one tez beda mniej palic bo to w koncu to nie 4 cylindry tylko 3 ale to musi sie ktos wypowiedziec kto takowy ma.

#8 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:23

Polecam Ursus 8014H do takich zadań które wymieniłeś. Mam 10014H i jest bardzo kompaktowy, przy lekkich pracach mało pali, a jak trzeba to i 4 obrotową pociągnie, a z trójką to radzi sobie wyśmienicie. Cena w stosunku do jakości jest bardzo dobra.
A Farmtrac nie oszukujmy się, to ulep o wiele wiele większy niż ten Ursus/Hattat(bo wielu co nie miało kontaktu z tym traktorem tak go nazywa), w Farmtracu na pierwszy rzut oka węże Fagumit opaskami ściśnięte zwykłymi(zamiast być zagłobione) i wiele wiele innych takich warsztatowych rozwiązań.

#9 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:39

http://www.farmer-tr...rmer-f-9258-te/

ten dobry :)

Edytowany przez Lesssiu007, 26 listopad 2014 - 18:42.

#10 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:47

Weź coś sprawdzonego Df, Nh, Case,  ale ja bym wziął JD. Perkinsy są delikatne są oszczędne jak pykają na małym gazie a jak dostaną w pi..de to z baku siorbią aż gwizda.

Ponoć valtry są oszczędne, ale sam tego nie powiem bo nie posiadam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 listopad 2014 - 19:02

Jeden właściciel w tygodniku rolniczym wypowiadał się o swoim farmerze i mówi że to straszny badziew ale nie pamiętam dlaczego. 

Edytowany przez mfek3050, 26 listopad 2014 - 19:02.

#12 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:42

tak był kiedyś taki temat w tygodniku rolniczym, jeśli dobrze pamiętam to przedstawiciel firmy wypowiadał się że ten model opisywany jest już nieprodukowany czy unowocześniony i nie ma już opisywanych problemów.

#13 Share piotr1789

piotr1789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:54

co powiecie na Kubote 7040 sam posiadam 8m-cy jak narazie chwale

#14 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:58

kolego nie myslałeś o kubocie ja nieraz użytkuje te ciągniki i nawet mało pala oczywiście jak maja lekką prace a jak je sie obciąży to spala więcej 

widze że mój przedmówca prawie w jednej chwili jak ja pomyslał o tej samej marce ja to bym w kubotach zmienił biegi bo mam wrażenie że ciężko chodzą 

#15 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:02

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu? Polecam Farmtrac 690 DT znajomy ma jako głowny traktor i bardzo go sb chwali ma go 3 lata narzeka tylko na czesto urywajacą sie taka mała dźwignie rewersu :) a spalanie moc i przelozenia skrzyni chwali :)

#16 Share piotr1789

piotr1789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:02

Moja Kubota w orce plugami 4x35 na 1ha spalala 18litrow przy predkosci 5,2km, klasa ziemi 3a

#17 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:26

przeważnie każdy ciągnik na 1ha zaorania pola spali ok 15 l chodzi mi o normalne oranie nie jakieś płytkie bo zaraz na forum znajdą sie osoby co zaczną pisac głupoty o 8 l  co jest mało realne 

#18 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 listopad 2014 - 20:28

Co z tego że mało spali jak bedzie miał małą siłę uciagu.Większy ciągnik , wiecej spali , ma większy uciąg ale i robota bedzie szybciej zrobiona. :)

Może ten?

Marzenie wielu rolników :)

Osobiście jak bym kupował to taki co ma jak najmniej elektroniki.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 26 listopad 2014 - 20:31.

#19 Share wlodek74

wlodek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:47

Bierz ciągnik na common railu po gwarancji będziesz mógł zmienić mapę w komputerze sterującym ,na optymalną ze względu na sprawność silnika.Fabrycznie silniki w ciągnikach mają oprogramowanie optymalne pod kontem ochrony środowiska,opózniony wtrysk paliwa przez to są bardziej paliwożerne .Z tego co wiem ciągniki kubota mają przełączenie praca ekonomiczna i praca z priorytetem wysokiej mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotr1789

piotr1789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 21:01

Kupując Kubote 7040 liczyłem że będzie mało palić, porównywalnie c-360 ale widzę ze 60-tka wcale dużo nie pali. Kubotke mam z oryginalnym ładowaczem LA1153 wszystko fajnie działa pod warunkiem ze przednie 500kg jest z tylu zawieszone bo ciągnik lekki. A wszyscy mówili ze paliwo będzie wąchał a pali jak smok nawet przy ładowaczu. Pozdrawiam.

Na przyszłość proszę zwracać uwagę na polskie znaki.

Pozdrawiam kris14

Dodaj odpowiedź