Polecane posty

Witam forumowiczów AF. Chciałbym zakupić ciągnik o mocy od 30 do 60 km do 10000 zł co polecacie.

Dodam że traktor będzie pracował na malutkim areale kilkudziesięciu ar. lecz równierz będzie odsnierzał 3 podwórka. Zastanawiam się nad zakupem c 360 i proszę o opisanie tego ciągnika.

Proszę również o nie pisanie czegoś takiego :"bierz ursusa bo polski" itp.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaz    0

witam kolege :) 

Sam posiadam ursusa c 360 i nie tylko ale w zimie z plugiem sprawuje sie bardzo dobrze :) jest to ciagnik malo awaryjny  z dosc silnym silnikiem i wytrzymalym i nie ma duzego spalania  a na twoje arealy spokojnie wystarczy chociaz warto sie zastanowic np: nad zetorkiem 6911 sa dosc tanie a silniejsze od c 360 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Tylko że zetora 6911 nie kupisz do 10 tyś.  W tej cenie jedynie kupisz C-360 (C-355, C-4011),C-330(C-328,C-325) wladymirjec t25 i jumza lub białoruś

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

Witam

Ja powiem tak, jeżeli nie miałes nigdy wcześniej traktora to bierz ursusa, ale jak mały areał to bym obstawiał 330, po mału się nauczysz.

 

Ja osobiście wychowałem się od małego na T-25 i będe miał go nadal, areał niewielki więc spokojnie wystarcza, na zimę do pługa również.

 

W tym roku kupiłem C360 3P z czeską kabiną, wahałem się miedzy zetorem albo MTZ, ale wziąłem ursusa bo Polski i tyle tego jeździ i wszyscy sobie chwalą.

Opinie moje są teraz takie średnie troche żałuje, niby polska myśl techniczna, ale jest ale, brakuje tej podłogi, te wajchy od ręcznego i wałka pod nogami. Jak zapiąłem pierwszy raz prasę do siana i ona jeszcze na złość odmawiała wiązania i trzeba było pare razy wysiadać z kabiny na ręcznym no to trafiało jak się człowiek potykał za każdym razem.

Zapiołem glebogryzarke i to samo, wsiadaj po trzy razy żeby włączyć i wyłączyć pompe, potem założyć wałek i potem jechać z włączoną, no bo wałka w traktorze nie ma gdzie rzucić nawet.

 

T-25 ruski, bo ruski ale gdzieś to jakoś bardziej praktycznie rozwiązane.

 

Teraz to bym obstawiał za zetorem 5211 albo 7211 raz jechałem takim i jakoś lepiej mi tam było.

 

To jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

w c 360 oraz poprzednikach można podnieść maszynę bez włączonego wałka jest napęd pompy zależny o skrzyni często tego używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

no można ale żeby włączyć i podnieść trzeba wsiąść i wcisnąć nogą sprzęgło, bo ręka nie bardzo i zaś się człowiek znowu o ręczny potyka.

kumpel mi powiedział że jak się dwa razy wypier...wróce to się nauczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Lewą dzwignię którą załączasz wom dajesz maksymalnie do góry włączasz w ten sposób napęd pompy hydraulicznej za pośrednictwem skrzyni biegów prędkość pompy zależy od biegu jaki wówczas wbijesz i tak np na trójce podnosi nieco wolniej niż przy prędkości niezależnej na 4 biegu już sporo szybciej a na 5 prawie 3xszybciej na wysokich obrotach można uszkodzić pompę.żeby podnieść np glebogryzarkę bez ściągania wałka robię tak:lewa dźwignia w górę prawa na środek 4 bieg puszczam sprzęgło i podnośi,wciskam sprzęgło prawa dźwignia w górę puszczam sprzęgło i jadę.Jeśli podnośnik nie opada można wyłączyć napęd lewą dźwignią i jechać.Obroty zależne są jednakowe dla biegów zredukowanych i niezredukowanych.c 360 ma też zależne prędkość wom przydatna rzecz w glebogryzarce można zaoszczędzić sporo paliwa i zdrowia (słuch) gryzując na piątce polowej na niskich obrotach silnika i zależnym wom (lewa dzwignia na pozycję druga od góry) glebogryzarka kręci jak szalona nawet już przy najniższych obrotach silnika.

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak638    0

Mogę ci polecić c360 3p różni się od zwykłej c360 o wiele mniejszym spalaniem ale ma troszeczke słabsza moc. Porządna c360 3p znajdziesz w okolicach 20 tys. W twojej sytuacji mogę ci polecic t 25. Jestem jego użytkownikiem i nie mam na niego żadnych pretensji. Mam go ponad 25 lat od nowości i jeszcze nie miałem robionego w nim remontu :) i jest w dobrym stanie chociaż trzeba nie długo zrobić ten remont w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodRamQ    3

Polecam C360 łatwa w naprawie z plugiem do sniegu sobie poradzi na te kilka arow luksusów nie trzeba a 10tys nic lepszego nie kupi, spalanie to moja spala 4,0-4,5l na mtg, posiadam 15lat rocznie przerabia 35-50mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall54    1

mogę Ci polecić Ursusa c4011, jest tańszy od c 360 i taki sam w obsłudze. Ja kupiłem za trzy, wrzuciłem może dwa i mam komplet sprawny pomalowany ciągnik który działa jak ta lala ale c360 też dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na taki areał to tylko dla zabawy taki ciągnik bo ile lat musiałbyś płacić za usługi aby te 10 tyś uzbierać? A do tego obsługa remonty i może się okazać że po paru latach drugie 10 tyś poszło:) Na tak małe zapotrzebowanie szukaj np. C330 lub T25. C360 spali więcej a zimą może okazać się że ten ciapek będzie się lepiej sprawdzał niż tak posiadająca tendencję do grzebania 60-tka. Ale zastanów się czy Ci tak naprawdę potrzebny ciągnik. Może lepiej quad z pługiem:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj