Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vaderstad Rapid XL 300c

90 odpowiedzi na ten temat

#81 Share czarus1614

czarus1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:46

Vaderstad Rapid XL 300c

w jaki sposób system uproszczony "oszczędza" wode w glebie???

szersze i węższe międzyżędzia wynikają z dużej prędkości siewu siejąc powoli jest równo. jeżeli myślisz o takim czymś zagadaj z dealerem niech da ci na testy nie nadaje się na małe i nieforemni pola i potrzebuje min 200 km!!! na mozaikowatej i pagórkowatej glebie, potrzebuje sprytnego operatora żeby utrzymać głębokość, na mokro nie zasiejesz żepaku!!! myślisz sobie że ma dużą skrzynie to zasypiesz ją i pojedziesz na odległe pole a tak nie można bo prędzej koła powyginasz.ninimalna prędkość siewu to 12 km/h sądze że lepsze są siewniki typu pronto. spiryt czy terrasem it. ale też mają wady. pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vaderstad Rapid XL 300c Dzisiaj, 23:45
  •  

#82 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 00:05

Vaderstad Rapid XL 300c czarus a ty pierwszy dzien internet masz?

odpowiadasz na post z przed 4 lat, poza tym obok tego co pioter pisal. nie kontunuujesz tez watku z poprzednich postow i w ogole twoja wypowiedz nie ma wiekszej logiki.

zastanow sie jak bedziesz chcial cos nastepnym razem napisac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#83 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 22:59

Vaderstad Rapid XL 300c Witam
co myślicie o siewie kukurydzy Rapidem?
Jest duża różnica w plonie niż przy siewie siewnikiem punktowym?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 11:24

Vaderstad Rapid XL 300c

Panowie słyszę o różnych wydajnościach siewu Rapidem. Wiadome zależy od ciągnika, pola itp. może napiszcie swoje doświadczenia jaki areał w jakim czasie jesteście w stanie sowim sprzętem obsiać.

-ciągnik i wersja siewnika

-rodzaj ziemi

-powierzchnia

-czas siewu

-uprawa jaka została zasiana

-ewentualne uwagi i spostrzeżenia (wilgotna/sucha ziemia, pagórki, odczucia o zapychaniu się na co zwrócić uwagę itp.)

Chodzi oczywiście o orientacyjne spojrzenie na wydajność prac w rzeczywistości. Jeśli masz inny siewnik do szybkiego siewu to również napisz swoje spostrzeżenia każdy chciałby kupić najbardziej dobrany do swoich potrzeb sprzęt a nie zawsze jest z czym porównać.

#85 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 19:17

Vaderstad Rapid XL 300c

W jakim zakresie kopiuje poprzecznie Rapid? Czy po modernizacji siewnika zmieniło się coś w tej kwestii?

Jak się sieje rzepak wersją mechaniczną w kontekście kontroli ilości nasion w skrzyni? Tak jak widziałem na targach, to jest to dość głęboka skrzynia i żeby wyrównać nasiona to chyba trzeba wejść do środka. Jak się jedną odmianą sieje powiedzmy 2 ha to chyba męka...

#86 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 listopad 2015 - 22:52

Vaderstad Rapid XL 300c

ciagnik 175 km rapid 3m 12-14km/ha pola 3-8 ha w kawalku , 20ha dziennie idzie spokojnie zasiac, rzepak troche wiecej bo malo nasion nie ma takiego ciezaru do ciagania, przy 2 tonach pszenicy w skrzyni pierwsze hektary jest co ciagać, gleba uprawiona , bądz bezorkowo po gleboszu,wiecej jak 14km /h nie jezdze bo nie idzie usiedziec w ciagniku.rekord 30 ha w dzien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 25 listopad 2015 - 23:07

Vaderstad Rapid XL 300c

wydajność tak jak napisał anusiak - z tym że vmax to pod 20 km/h po ściernisku - ale kwestia amortyzacja ciągnika - no i zwieszonego zużycia paliwa  - mimo wszystko opór rośnie do `2 prędkości - więc optymalne jest 12-14 km/h - co do poziomu nasion to ma czujnik w siewniku pokazujący niski poziom nasion zależnie od podziału siewnika różnie to wychodzi - ale nie ma takiego problemu z wyrównaniem nasion przy siewie pszenicy - gorzej przy rzepaku trzeba się troszkę nakombinować jak masz w nim wsypane 5kg nasion żeby wysiać do końca . Co do kopiowania to nie wiem czy coś się zmieniło, mam jeden z pierwszych modeli. 

#88 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 07:30

Vaderstad Rapid XL 300c

Jak u Ciebie wygląda kopiowanie?

#89 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 08:27

Vaderstad Rapid XL 300c

posiadam akurat rapid 300S jeśli chodzi o kopiowanie to jest dużo gorsze  niż w siewnikach z redlicami siewnymi z tyłu za wałem oponowym  pszenżyto ozime uprawione kockerling quadro 22ha10godzin prędkość 12-15 km/h ciągnik 150KM zużyte paliwo 180l , gryka zaorane 102ha 23 godziny prędkość 14-18km/h ciągnik 180KM zużyte paliwo 700l prawda jest taka że siewnik wymyślony został do siewu bezpośredniego i uproszczonego i w takich warunkach spisuje się idealnie co do siania po orce pomimo zabiegów konstruktorów już tak dobrze nie jest 

#90 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 14:42

Vaderstad Rapid XL 300c

posiadam akurat rapid 300S jeśli chodzi o kopiowanie to jest dużo gorsze  niż w siewnikach z redlicami siewnymi z tyłu za wałem oponowym  pszenżyto ozime uprawione kockerling quadro 22ha10godzin prędkość 12-15 km/h ciągnik 150KM zużyte paliwo 180l , gryka zaorane 102ha 23 godziny prędkość 14-18km/h ciągnik 180KM zużyte paliwo 700l prawda jest taka że siewnik wymyślony został do siewu bezpośredniego i uproszczonego i w takich warunkach spisuje się idealnie co do siania po orce pomimo zabiegów konstruktorów już tak dobrze nie jest 

A jak ten ciągnik 150 km sobie radził z Rapidem? Ja mam Case 145km i tu pytanie czy dobrze będzie sobie dawał rade na glebach lekkich, czasami piaszczyste bez górek? Interesuje mnie zestaw na talerzach wersja Rapid 300S.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:03

Vaderstad Rapid XL 300c

To interesuje cię dokładnie taki siewnik jaki ja mam, kupiłem go wiosną 2015 i mam obsiane ok. 400ha już. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie mocy to wszystko zależy od tego czy będziesz siał po orce czy po kultywatorze, talerzówce. Ja mam ziemie lekkie trochę  IV ale w większości V i IV i teren raczej płaski. Jeśli chodzi o siew po orce to w moich warunkach potrzebne jest 180KM żeby utrzymać prędkość siewu 14-16km/h a taka prędkość moim zdaniem jest optymalna, po kultywatorze ciągnik 150KM w moich warunkach pozwala pracować z prędkością 12-15km/h. Czytam nieraz również że co niektórzy chcą siać z prędkościami 20km/h pomijając już to że producent nie zaleca pracy z takimi prędkościami to moim zdaniem jest też zdecydowanie za szybko dlatego że spada jakość siewu , zapotrzebowanie mocy , zużycie paliwa, zużycie elementów roboczych jest nie adekwatne do wykonanej pracy i dodatkowo ryzyko że jak się coś trafi w ziemni przy takich prędkościach a prędzej czy później się trafi to nawet nie zniszczalny i pancerny rapid tego nie wytrzymuje i w takiej sytuacji znaczy że powinniśmy mieć rapida 400s raczej.

Dodaj odpowiedź