Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vaderstad Rapid XL 300c

90 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 07 lipiec 2008 - 14:32

Vaderstad Rapid XL 300c Vaderstad, naprawde robi świetne siewniki ale drogie:d My zrobilismy na podstawie Vaderstada 300SC taki sam tylko sami, i siejemy juz 10 lat i technika zadawalająca. Nowy vaderstad 300SC kosztuje 250tys zl :P to troche jest kasy wiec sami zrobilismy:D
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vaderstad Rapid XL 300c Dzisiaj, 02:10
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2008 - 14:46

Vaderstad Rapid XL 300c Niemozliwe ze 300SC kosztuje 250tys zl bo ja mam chec na Rapida Spirit 600 i on kosztuje troche ponad 300tys zl. A Rapid 4,5 m kosztuje ponad 220 tys zl. Wiem bo do dealera jezdzilem kilka razy.

#43 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 20:48

Vaderstad Rapid XL 300c w tym roku kupilem nowego rapida 300s kosztuje 180tyś brutto a 300c kosztuje około 15-18tys wiecej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:52

Vaderstad Rapid XL 300c Do deere - ja mam jeden z pierwszych w polsce rapidow 300c - rocznik 1999 obsiewane rocznie ponad 500 ha, i powiem ci tak jak ktos go rozbieral i zle poskladal to moze ma nierowne rzedy - w zadnen inny sposob nie jest to mozliwe dlaczego - dlatego ze na tych gumach nie ma mozliwosci luzu sa to 4 prety gumowe zlapane obejmami na profilu kwadratowym sciagane srubami - i nie ma mozliwosci zluzowania ich - chyba ze ktos rozbieral do transportu np. i zle poskladal - ale rownie dobrze mozna powiedziec ze claas zle kosi bo ktos kose odwrotnie zalozyl. To co moze sie wyrobic to tuleje mosiezne na wale dogniatajacym i przednia talezowka moze powiginac mocowania jak ktos nonstop ostro nawraca na opuszczonym siewniku. Co do predkosci i stylu siania to siara sie tak wypowiadac bo akurat ten sprzet do dobrej pracy potrzebuje mim 15 km/h . A co do jakosci - hm najwiekszym problemem jest cena zakupu - potem jak komplet talezy starcza ci na 2500 ha to jakos nie patrzysz na ceny tym bardziej jak nie oraz tylko ew. gleboszujesz przed siewnikiem albo talezujesz sciernisko. Bo lemiesze do pluga to troszke wiecej kosztuja i mniej wytrzymuja pozatym vaderstat na poczatku dawal taleze 300 a teraz bodajrze 400 srednicy,a lozyska, jak sie smaruje to praktycznie nie siadaja - a jakosc siewu nie do porownania - znam takich ktorzy dla jakosci sieja vaderstatem po orce. I co wiecej juz szykuje sie na zakup 4 metrowego combi i chyba nowy bo trakor zmienilem i troszke szkoda jego mocy bo mozna by wiekszy siewnik zaczepic. A no i pierwsze komputery byly kiepskie - nie wytrzymywaly mialem 3 z tego 2 na gwarancji - po zmnianie na nowy model komputera problem znikl. Wiec jak ktos chce kupic urzywany to tylko z czerwonym kompem po 2003 roku chyba. Oczywiscie kazdy sprzet mozna zarznac - nie wymieniac zuzytych czesci i zle skladac po naprawie ale to nie znaczy ze sprzet jest zly, tylko ten co macza w tym swoje palce ktore powinien co najwyzej w d.... trzymac a nie za naprawy sie brac

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2008 - 22:03

Vaderstad Rapid XL 300c Szarywilk a jakim ciagnikiem bedziesz ciagal 4metrowego Vaderstada? bo ja planuje kupic vaderstada Rapis Spirit 4,5m i planuje ciagac narazie John Deere 6830 (160km) lub Same Titan 190 km.... a jak beda za slabe to na nastepny rok mam w planach JD 7930 250km....

#46 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 06:53

Vaderstad Rapid XL 300c 3 metry - nie polecam ponizej 165 koni, 4 moim zdaniem 180 to minimum ,a 4,5 to powyzej 200 koni na 100 procent . Ja mam 7820 tls i nh tm 195, ale raczej jd bo ma amortyzowana os i lepiej znosi szybka uprawe (przynajmniej operator) :P . Co prawda na 3 metry mialo byc ok 140 koni ale to bajka sprzedawcy bo poczatkowo sialismy zetorem 16245 i nie dawal rady uzyskac predkosci, a skrzynia wytrzymywala pol sezonu, a nie o to chodzi - lepiej wiecej koni jak masz jeszcze gorki to ten nowy jd bedzie w sam raz. Albo ciezkie ziemie. Bo lepiej 10 koni wiecej jak meczyc trakor - dluzej pochodzi a pozatym jak pracujesz traktorem na 100 to niestety ekonomia na tym cierpi (zuzycie paliwa - a i nie wiem jak z szerokoscia ogumienia - bo dobrze zeby trakotr ugniatal rowno pod siewnik ale przy 4,5 to musialy by byc albo wielkie blizniaki albo podwojnie blizniaki a z tym na drodze bedzie ciezko jezdzic wiec chyba zostanie ci wziac max szerokie ogumienie 710 albo szersze i liczyc ze nacisk nie bedzie za duzy i nie popsuje jakosci siewu.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2008 - 08:31

Vaderstad Rapid XL 300c 4.5 m Vaderstad ma specjalny wal oponowy nie tylko po srodku ale tez po bokach siewnika wiec wystarcza blizniaki normalne. 710 to chyba przesada bo w bruzde po orce traktor nie bedzie sie miescil.

#48 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 08:55

Vaderstad Rapid XL 300c

.... a jak beda za slabe to na nastepny rok mam w planach JD 7930 250km....

Jak chcesz mieć w przyszłym roku o tej porze amerykańca na podwórku, to już teraz musisz go zamawiać...

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2008 - 09:12

Vaderstad Rapid XL 300c

Jak chcesz mieć w przyszłym roku o tej porze amerykańca na podwórku, to już teraz musisz go zamawiać...

wiem wiem... mowili mi ze czas realizacji to ponad pol roku. Ja jednak poczekam z zamowieniem i zloze dopiero gdy kukurydze skosze. Ale jak pisalem narazie to sa plany

#50 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 08 lipiec 2008 - 09:24

Vaderstad Rapid XL 300c

Niemozliwe ze 300SC kosztuje 250tys zl bo ja mam chec na Rapida Spirit 600 i on kosztuje troche ponad 300tys zl. A Rapid 4,5 m kosztuje ponad 220 tys zl. Wiem bo do dealera jezdzilem kilka razy.

Ale jao tącene pytalem w styczniu, i z pełnym wyposażeniem i mi powiedzilei ze w granicach 250tys zl z vatem
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 10:34

Vaderstad Rapid XL 300c @szarywilk
Co do nierównych rzędów, dokładnie to opisałem w poprzednich postach w tym temacie i tak jest bo widziałem to na własne oczy i mówię tu o siewniku silnie wyeksploatowanym (gdzie np: brakuje już około 20% średnicy tarczy).
Niezbyt precyzyjnie wyraziłem się jednak co do luzu na gumach. Wskutek eksploatacji guma zmienia swe właśćiwości (czas), a w miejscach większego naporu (napór na wałki gumy na pewno nie jest równomierny przy jednotalerzowej redlicy, do tego siła docisku redlicy, prędkość i działają duże siły skierowane ciągle w tym samym kierunku), porostu siada, a jak usiądzę 1mm (niezauważalne gołym okiem), po przełożeniu przez długość redlicy robi się kilka mm, a że jedna redlica robi w jedną a druga w drugą, to robi się już 8 mm a to już różnica pomiędzy sąsiadującymi rzędami o ok. 1,5cm.
A to już się da zauważyć gołym okiem :P.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#52 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 11:37

Vaderstad Rapid XL 300c

@szarywilk
Co do nierównych rzędów, dokładnie to opisałem w poprzednich postach w tym temacie i tak jest bo widziałem to na własne oczy i mówię tu o siewniku silnie wyeksploatowanym (gdzie np: brakuje już około 20% średnicy tarczy).
Niezbyt precyzyjnie wyraziłem się jednak co do luzu na gumach. Wskutek eksploatacji guma zmienia swe właśćiwości (czas), a w miejscach większego naporu (napór na wałki gumy na pewno nie jest równomierny przy jednotalerzowej redlicy, do tego siła docisku redlicy, prędkość i działają duże siły skierowane ciągle w tym samym kierunku), porostu siada, a jak usiądzę 1mm (niezauważalne gołym okiem), po przełożeniu przez długość redlicy robi się kilka mm, a że jedna redlica robi w jedną a druga w drugą, to robi się już 8 mm a to już różnica pomiędzy sąsiadującymi rzędami o ok. 1,5cm.
A to już się da zauważyć gołym okiem :P.

niby tak ale ten nacisk na jedna redlice ma swoje plusy przy siewie w mulcz niezastapione - a sprzet wyekspoatowany jak sieje 8 mm z boku :D sorki ale to nie ma specjalnego znaczenia jak masz rozstaw 125 mm. Moze i widac a moze i nie widac roznicy globalnie nie robi :(.

#53 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 14:36

Vaderstad Rapid XL 300c Nacisk - oczywiście jak najbardziej jestem za, jednak w przypadku redlicy jednotalerzowej ma to swoje konsekwencje, opisane powyżej i dlatego wybrałem pronto a nie rapida :D.
Pewnie że globalnie to prawie różnicy nie robi jeśli chodzi o siew, mój rpd amazone z jednotalerzową redlicą ma jeszcze większą odchyłkę bo ok 1,2 cm ale i tak nim jeszcze siałem. Chodziło mi tylko o ustosunkowanie się do postu przed moim pierwszym postem, że w vaderstad tak jest celowo zrobione :P .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#54 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:34

Vaderstad Rapid XL 300c Ja właśnie dokonałem zakupu Vaderstad rapid 400s kosztował mnie on 170 tys netto ;)((( jedno co stoi po znakim zapytania to czy da radę z tym siewnikiem new Holland TM 190 bądz CVX 175 mój deeler mówił że tak ale co wy o tym sądzicie ?

Z gry odpadł Horsch pronto oraz Lemken compact solitar 9 lecz początkowo byłem na nie nastawiony... niebawem maszyna do mnie trafi :))))

#55 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:45

Vaderstad Rapid XL 300c A czemu odpadło od razu compact solitair i pronto ?

W co jest wyposażony ten 400 S że nawaliłeś za niego aż 170 tys netto ? ;(

#56 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 21:03

Vaderstad Rapid XL 300c rapid 400s jest w pełnym wyposażeniu oprucz autopilota oraz auto czeku (nie wiem dokładnie jak to się pisze) poniewaz nie chciałem żadnej z tych żeczy no i dodatkowo na środek ciągnika dołożyłem jeszcze dwa koła czyli razem jest 6 (deeler mówił że nei będzie tak sciągało siewnika na zboczach)

lemken oraz Horsch odpadli z tego wzgledu że są bardziej podatne na potoczne ściąganie na zboczach...nie są to moje żadne doświadczenia z tymi siewnikami lecz słyszałem kilka takich opini ..

kolego deer jak myślisz który ciągnik sobie z tym siewnikiem lepiej będzie radził Tm 190 czy cvx 175

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2008 - 07:35

Vaderstad Rapid XL 300c Napewno mocniejszy... Ciagaj New Hollandem chociaz mysle ze Case tez sobie poradzilby

#58 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 14:17

Vaderstad Rapid XL 300c zapnij go do TM-ki lepiej mieć te pare koni mocy na zapas

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#59 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 22:04

Vaderstad Rapid XL 300c Hm 4 metry , gorki i tm-mek - bedzie mial co robic o case zapomnij, a co do autopilota to blad bo przydaje sie utrzymywanie glebokosci siewu - a co ma paker do sciagania to nie mam pojecia ;), on ma tylko dociskac ziemie za ciagnikiem tam gdzie kola nie dociskaja , a do sciagania nie ma znaczenia bo jest przeciez luzno podczepiony do siewnika i skreca jak chce wiec siewnik na zboczach i tak bedzie ci uciekal ale to nie problem - raczej kwestia operatora - przyzwyczaisz sie i bedziesz bral poprawke na sciaganie. mi z packerem 3 metrowka ucieka, a paker ma 4 kola bo tyle musi dogniatac miedzy kolami. przy tm raczej 6 sie nie przyda chyba ze na maxa rozrzeszysz kola z tylu tylko 4 metrow i tak nie zlapiesz wiec lepiej zwezyc i zalozyc blizniaki. Tak czy inaczej gratuluje wyboru. I zycze bez awaryjnej pracy - a i pamietaj zeby dobrze sobie dlugosc dyszla ustawic i nauczyc sie nawracania na raz :o z chamulcem znacznie przyspiesza robote zamiast robienia 8-emek. A i pamietaj ze mniej jak 14-15 km/h nie ma sensu bo nie ma jakosci siewu. - niech moc bedzie z toba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 23:24

Vaderstad Rapid XL 300c A dlaczego to pronto i solitair są bardziej podatne na ściąganie na zboczach niż rapid.
Na moje to dokładnie odwrotnie.
Zaczynając od przodu agregatu: P -pronto ma wał DD, który bardzo ładnie prowdzi agregat prosto (pierścienie mocno wchodzą w ziemię) uodparniając go na ściąganie, R - rapid koła samosterown pakera jadą jak chcą. Dalej sekcja talerzowa to i u P i u R to samo (jedne talerze idą w jedną drugie w drugą). Wał oponowy P o bardzo głębokiej rzeźbie bieżnika, R nie ma nic. Redlice talerzowe P ma dwutalerzowe które nie są podatne na boczne znoszenia, R ma redlice jednotalerzowe, niby rząd drugi niweluje znoszenie rzędu pierwszego i odwrotnie, ale na pagórkowatym terenie może się zdażyć że któreś redlice pójdą ciut głębiej w twardszą glebę (długość agregat) no i znoszenie gotowe, jak pod górkę to naet dobrze, ale jak się zdarzy z górki to kretki. Ma to znaczenie przy dużych prędkościach jazdy, które zaleca sie przy R. Patrząc dalej P pojedyńcze koła dociskające na 4 m 28 sztuk, które ładniw wyrzynaja rowki, u R 16 sztuk szerokich kół, które gniotą cał powierzchnię, zwłaszcza przy ciut wilgotniejszej glebie (ciężkie gleby) mają tendencję do delikatnego oblepiania sie i przez to nie trzymają się zbyt prosto.

Nie uważam rapida za zły wybór ale nie za te pieniądze, jak by taki siewnik 4m jak kolegi @azi kosztował 120 tys netto to ok.
Siewnik jest niezły ale jeszcze lepszy ma vaderstad marketing i za to trzeba u nich słono płacić. A nawet bardzo podobne siewniki, które mają wg. mnie o wiele lepsze rozwiązania są na rynku skandynawskim (Tume nova combi), za mniejsze pieniądze. Jednak nieznane bo nie maja takiego marketingu i przez to tańsze.

Dodaj odpowiedź