Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vaderstad Rapid XL 300c

90 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 20:44

Vaderstad Rapid XL 300c A chwastów to już w ogóle nie bierzesz pod uwagę. Uprawy uproszczone pozwalają na szybszy ich rozwój i pozostawiają nasiona z poprzedniego roku.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vaderstad Rapid XL 300c Dzisiaj, 15:52
  •  

#22 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 04 grudzień 2006 - 20:50

Vaderstad Rapid XL 300c poprostu ograniczona liczba zabiegów i spłycone zabiegia w uprawie konserwujacej zastosowanie roslin mulczujacych czyli np gorczycy. pług przerywa przestrzenie kapilarne w glebie na ich odbudowe potrzba czasu oczywiscie kultywaor tez je niszczy ale płycej pług robi to głebiej przez co woda poostaje odcieta niżej godzie jest dostepna dla roślin. prosty przykład orka siewna głebokosc ok 20cm ziebla ok 25cm czasmi spotyka sie ludzi bogatych którzy oraja głebiej :)najgłebiej korzeniacym sie zbozem jest żyto ok 20cm a reszta płycej 15 a jeczmien njap[łycej ok10 cm wiec po co ryc tak głęboko co roku.
@jarek tak a orajac pługiem to nie wyorujesz nasieon z powotem?!co? co ty myslisz ze nasiona chwastów to tylo jeden sezon wegetacyjny potrafia przetrwac niektóre moga lezec w glebie kilkanascie lat! i czekac na sprzyjajace warunki. w uprawie uproszczonej minusiem jest wzrost ryzyka infekcji przez choroby grzybowe ale i na to jest sposób utrzymanie niewielkiego zmianowania, miedzyplony kultura gleby czyli wapnowanie odpowiednie nawożenie.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#23 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 20:58

Vaderstad Rapid XL 300c Tak, ale to zdecydowana mniejszość. Nasiona najpopularniejszych chwastów po zaoraniu rozkładają się organicznie jak większość roślin bez dostępu powietrza.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 21:04

Vaderstad Rapid XL 300c podobno nasiona komosy mogą czekać do 42 lat w glebie na sprzyjające warunki
u mnie ziemia co roku wysycha na min 10 cm a plon jęczmienia ok 5t zależy ile naprawde wyschnie ;)
ale pod buraka to to jednak trzeba głębiej?

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 21:09

Vaderstad Rapid XL 300c najlepiej głęboszem i wtedy orka 20 cm ;)

#26 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 21:41

Vaderstad Rapid XL 300c @jarek nie chce sie wymadrzac ale czasami pomysli dwa razy nim napiszesz. a co ty na to ze niektóre chwasty potrafcia kiłkowac z niewpałni rozwinietych nasion!?nie jestem pewien do konca ale jedna z takich roslin jest szarłat lub żółtlica tego dokładnie nie pamietam. cziesz ile moze byc nasion chwastów w 1kg gleby miliony! jestes w błedzie bo to NIEWIELKA czesc nasion ulegnie butwnienu i rozkładowi a takie dojzałem to moga lezec bardzo długa
@pioter pod buraka masz racje trzeba głebiej zgadzam sie. a zastanów sie co wczesniej naopisałem o orani pola połacz to z burakiem w zmainowaniu czy to sie nie zchodzi? ;)orka co 4 lata i burak tez co 4 to najpredzej. jak ci ta gleba wysycha?jezeli na pył to nie mów mi ze masz 5 ton bo taki bajer to tylko młodszej siostrze mozesz sprzedac ;D rosliny potrafia korzystac z wody w glebie której ty nie wyczujesz. wystarczy ze dal ciebie gleba bedzie chłodna dal rosliny jest tam woda. jak bys kiedys miał w rekach skrypt Gleboznastwa AR wrocław (dzis Uniwersytetu Przyrodniczego :D) to tam jest to swietnie pokazane na wykresie jaka woda jest dostena dla roslin
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#27 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 21:57

Vaderstad Rapid XL 300c z tym zmianowaniem to tak właśnie myślałem... ;)
co do wody to
-niedostępne są higroskopowa i błonkowa
-dostępne kapilarna grawitacyjna gruntowa
skryptu nigdy nie widziałem ale gleboznastwo mam  :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 22:20

Vaderstad Rapid XL 300c no widzisz jestes lepszy niz ja ja juz zapomniałem niektóre rzeczy tylko wiem w którym "kosciele dzwoni" ;D

#29 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 19:56

Vaderstad Rapid XL 300c Co do rozstawu rzędów to RAPID 300 ma 24 redlice do wysiewu nasion rozstawione co 12,5cm   i 12 redic nawozowych rozstawionych co 25cm (jedna redlica nawozowa przypada na dwie do wysiewu nasion).

#30 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 luty 2007 - 22:50

Vaderstad Rapid XL 300c @luk2782 cyt,,własnei ten rozstaw miedzyrzedzi jest charakterystyczny dla vaderstada jak zobaczysz kiedys pole gdzie bedzie własnie jedno szersze miedzyredzie ok 13-14cm a drugie weższe chyba 8cm ty tylko RAPID!''

Ten rozstaw jest ,,charaktrystyczny'' :) dla RAPIDa ale wybombanego na max, bo fabrycznie ma równo 12,5 cm. A dlaczego dla wybombanego ? Już wyjaśniam. Dzieje sie tak bo RAPID tak samo jak IDEA z unii maja redlice siejące jednotalerzowe, pierwszy rząd ma redlice pod kątem w jedną stronę, a drugi rząd w przeciwną stronę, w miarę zużywania sie siewnika i wyrabiania sie zawieszenia redlic, jeden rząd tarcz dostaje luz w lewo a drugi w prawo i dlatego co drugie międzyrzędzie jest szersze a pomiedzy nimi węższe międzyrzędzie (dlatego nie kupię żadnego z tych siewników :) ), zreszta tę wadę mają wszystkie siewnik wyposażone w pojedyńczą redlicę talerzową (zawsze większy napór na redlicę od strony atakującej talerza, tym większy im większy kąt natarcia talerza i zwięzłośc gleby).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 24 luty 2007 - 08:53

Vaderstad Rapid XL 300c Deer z tobą nie mogę się zgodzić poniwaz sam mam maszynę vanderstada i przez dwa lata od zakupu dostawałem firmową gazetkę 4 razy do roku. I raz była tam ilustracja i wywiad własnie z urzytkownikiem radipa 6 m i właśnie z takim dziwnym roztawem rządków(to był nowy siewnik). Było tam napisane , e taki wysiew pozwala zmniejszyć ilość grzybów poniwaz jest w tedy lepszy dostp powietrza do łanu i rośliny tak nie gniją(szczegolnie w mokrym roku przy gęstym siewie). Moze z tym gniciem to przesadziłem ale na pewno wytwarza się mniej grzybow w roślinach.

#32 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 23:30

Vaderstad Rapid XL 300c Ja mam rapida 400s, i jestem baaaardzo zadowolony, rocznie sieje ten siewnik 650 ha a mam go juz 2 lata i jeszcze nic nie robilem przy nim! A co do chwastów to są a zwłaszcza perz ale i tak pryskamy wiec to nie problem:)

#33 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 20 kwiecień 2008 - 20:24

Vaderstad Rapid XL 300c No to ja mam chyba najwieksze doswiadczenie w siewie rapidem (od 2000 roku), mamy siewnik rapid 300c i powiem tak jesli chodzi o jakosc siewu to do nie dawna nie bylo do czego porownywac, a ze siejemy bezorkowo to troszke zmienia w usprzetowieniu. Ale najpierw sprawy ekologiczne - nie niszczymy flory i fauny w ziemi - nie ma martwicy gleby tylko tetni zycie - dzdzowniczki maja po 20 cm :), bardzo dobrze wplywa na kulture ziemi, co do chwastow - to roznica jest napewno na niekorzysc bezorkowej - ale przy pelnej ochronie i tak traci na znaczeniu, kolejna kwestia sa choroby grzybowe, ale problem jak rozwiazuje sie jak wyzej. Co do struktury to lepsze podsiakanie dobrze docisniete ziemnia przez kola dogniatajace - rownomierne wschody, lepsze podsiakanie i naturalna skruktura ziemi. Co do podeszwy ploznej - to niestety przed rzepakiem i kukurydza trzeba i tak gleboszowac ( raz na 3 lata ) wiec nie ma tragedi. Co do kosztow to jest cholernie drogi - czesci tez :). ale elementy robocze orginalne wytrzumuja do 2000 ha zaleznie od warunkow. Ale patrzac na ceny nawozow to nie ma co marudzic jak mozna obnizyc nawozenie o 30 procent siejac je bezposrednio w miedzyrzedziach. Ale kazdy moze miec swoj poglad. Co do spraw czysto technicznych to na 3 metry to min. 170 koni na srednich glebach - im gozej tym wiecej. bywa ze na gorkach w ciezszej ziemi potrzeba i ponad 200. Racjonalna predkosc pracy to ok 15-17 km/h. Stad tez potrzeba duzej mocy. Co do samego sprzetu to ma kilka wad - poczatkowe komputery (czarne) byly bardzo awaryjne, kolejnym problemem sa eletrycznie sterwoane wylaczniki sciezek - sypia sie jak tylko jest sucho i kuz wchodzi w aparaty wysiewajace - warto je przeczyscic co kilka dni (aparaty) bo elektromagnes kosztuje ponad 700 zl. Pozatym praktycznie bezawaryjny d*pa dobrej szwedzkiej stali. jak ktos ma jakies szczegolwe pytania to zapraszam ;) chetnie pomoge. A i nie przesadzajcie z szerokoscia bo jak ja kupowalem to glownym koniem byl zetor 16245 i nie dawal rady temu siewnikowi. Wiec jak wam wciskaja ze 150 koni spokojnie wystarczy to wezcie poprawke :) wystarczy ale na 10 km/h a wtedy jakosc siewu jest inna. A i nowe egzemplarze maja juz inaczej ustawiony wal - to znacznie pomaga przy siewie na podmoklych polach. My rozwiazalismy problem mocy kupujac jd 7820 no i teraz siewnik jest troszke za waski ale coz moze znajde kogos kto ma problem w durga strone. A i z racji rolnosrodowiskowego robimy wysiew poplonow na sciernisko i przykrywamy ciezka talezowka.

#34 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 21:06

Vaderstad Rapid XL 300c A jak sprawdza się ta skrzynia nawozowa?Bo co prawda kupilem już rapida 300S ale chciałem ze skrzynią nawozową to odradzali mówili, że rdza go zje w oczach i lepiej nowy rozsiewacz za te kase dokupić niż tą skrzynie.Co ty na ten temat powiesz i na ilu ha u ciebie chodzi?

#35 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 10:58

Vaderstad Rapid XL 300c Nie mam pojecia z jakiego powodu ci odradzili, ja mam rocznik 1999 od nowosci u mnie - i nie ma sladu rdzy, jedynie kolor wyblakl z powodu slonca. A inna sprawa ze jak bys chcial trzymac tam nowoz caly rok to moglo by zjesc kazda blache. Chodzi na 500 ha, bez problemowo. Nie wiem moze te skladane w polsce sa z innej blachy bardziej wrazliwej, a nie kumam dlaczego odradzili ci to co jest nawjekszym plusem w tym siewniku.

#36 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 11:02

Vaderstad Rapid XL 300c Nie mam pojecia z jakiego powodu ci odradzili, ja mam rocznik 1999 od nowosci u mnie - i nie ma sladu rdzy, jedynie kolor wyblakl z powodu slonca. A inna sprawa ze jak bys chcial trzymac tam nowoz caly rok to moglo by zjesc kazda blache. Chodzi na 500 ha, bez problemowo. Nie wiem moze te skladane w polsce sa z innej blachy bardziej wrazliwej, a nie kumam dlaczego odradzili ci to co jest nawjekszym plusem w tym siewniku.

#37 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 19:18

Vaderstad Rapid XL 300c jednak "Mercedes" w agregatach upr-siew B) gybym miał 200 ha brał bym tylko rapida. pociagnac go to mam czym juz teraz DF AGROTRON 165 mk3 smigał by z nim. a jak wyglada sprawa uwroci wykończen narozników? to mnie zastanawia bo w końcu to maszyna zaczepiana a nie zawieszana

#38 Share wandryskowski

wandryskowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 maj 2008 - 08:58

Vaderstad Rapid XL 300c

@luk2782 cyt,,własnei ten rozstaw miedzyrzedzi jest charakterystyczny dla vaderstada jak zobaczysz kiedys pole gdzie bedzie własnie jedno szersze miedzyredzie ok 13-14cm a drugie weższe chyba 8cm ty tylko RAPID!''

Ten rozstaw jest ,,charaktrystyczny'' <_< dla RAPIDa ale wybombanego na max, bo fabrycznie ma równo 12,5 cm. A dlaczego dla wybombanego ? Już wyjaśniam. Dzieje sie tak bo RAPID tak samo jak IDEA z unii maja redlice siejące jednotalerzowe, pierwszy rząd ma redlice pod kątem w jedną stronę, a drugi rząd w przeciwną stronę, w miarę zużywania sie siewnika i wyrabiania sie zawieszenia redlic, jeden rząd tarcz dostaje luz w lewo a drugi w prawo i dlatego co drugie międzyrzędzie jest szersze a pomiedzy nimi węższe międzyrzędzie (dlatego nie kupię żadnego z tych siewników <_< ), zreszta tę wadę mają wszystkie siewnik wyposażone w pojedyńczą redlicę talerzową (zawsze większy napór na redlicę od strony atakującej talerza, tym większy im większy kąt natarcia talerza i zwięzłośc gleby).

deer - jestem pewien że pisząc o "wybombanym" Rapidzie w życiu swoim go nie widziałeś. Osobiście nie cierpię przeglądać Agrofotoforum z uwagi właśnie na płytki poziom wypowiedzi.
W moim Rapidzie 300C który stoi właśnie na moim podwórku redlice są mocowane do ramy za pomocą 4 gumowych wałków- amortyzatorów. Więc luzu tu nie będzie. Nigdy. Drugim elementem gdzie może powstać luz to sama piasta, ale luz na łożysku nie będzie duży gdyż jest to łozysko 2-rzędowe. Jeśli bedzie zbyt zużyte po prostu talerz spadnie z czopa. A są to wielkości około 5 mm. max. Tak więc nie dziwi mnie że nie kupisz tego siewnika.

#39 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 maj 2008 - 10:59

Vaderstad Rapid XL 300c Miałem nie polemizowac ale co tam :P .Bo jasno napisałem żę chodzi mi wyeksploatowanego rapida.

Płytki poziom wypowiedzi, to ty zaprezentowałeś :( , w dzisiejszych czas bedąc nawet mało światłym rolnikiem ma sie okazję widzieć vaderstada (zreszta użytkuje cultusa), na niejednej wystawie i niejednym polu. Także płytki poziom wypowiedzi na AF to i twoja zasługa <_<. Bo ja dokładnie objaśniłem o co mi chodzi ale objaśnię jeszcze raz dla Ciebie :) .

Tak luzu tu nie bedzie jak siewnik obsieje 100 ha rocznie ale kiedy ten siewnik przekroczy 1000 ha rocznie ( a sa i o większym przebiegu rocznym i te sie sprowadza do Polski bo na nich najlepsza przebitka) i jest duza rotacj obsługi a do tego ciągnik ok. 200 km na 3 m agregat i każdy sandał w podłogę to na tych gumach dostaje luzu (a starsze modele były ciut inaczje montowane gdzie jeszcze szybcije się to wyrabiało). Do tego dochodzi kwestia zużytych talerzy ( przy mniejszej średnicy talerza w zależności od stopnia zużycia, przesuwa sie w bok miejsce spadku nasion, a że redlice przednie ustawione są w drugą stronę w stosunku do tylnich to rządki na jednym styku sie schodzą a na drugim rozchodzą).

A co do samego siewnika, jest to fajny siewnik ale nie za te pieniądze, gdyby był z 30% tańszy to można zwrócić na niego uwagę.
No a sprzedają się bo marketing mają świetny :D. Bo ja uważam że już o wiele lepszym siewnikiem za mniejsze pieniądze jest nova combi f-my Tume. No ale marketing mają kepski <_< .

Także masz rację że go nie kupię, bo kupiłem pronto.

Pochwal się za ile go wyrwałeś i w jakim wyposażeniu. Podwyższ trochę poziom AF :lol: .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 23:33

Vaderstad Rapid XL 300c Luzy na gumach w Vaderstad - niemożliwe pracuje ze sprzetem który corocznie obsiewa 2,5 tys ha i cos takiego jeszcze nigdy sie nie zdarzyło. acha siewnik w tym roku 4 sezon bedzie siał

Dodaj odpowiedź