Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vaderstad Rapid XL 300c

90 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 28 listopad 2006 - 15:58

Vaderstad Rapid XL 300c Moim zdaniem nie ma lepszego! ma ktos z was informacje na temat tego modelu? jak sie nim pracuje? jak z jego zwrotnościa bo w koncu to sprzet ciągany?
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vaderstad Rapid XL 300c Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 17:21

Vaderstad Rapid XL 300c Czyli co Łukasz masz na niego chęć? :)

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 listopad 2006 - 10:20

Vaderstad Rapid XL 300c kiedys cos czytalem ze maja go gospodarstwa siejace okolo 1tys ha zboz

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 30 listopad 2006 - 20:10

Vaderstad Rapid XL 300c u mnie maj taki sprzet gospodarstwa ok 300 -400ha zalezy jak droga jest robocizna w gospodarstwie ale oni nie utrzymuja sie z pola tylko ze zwierzat. rozmawiałem z przedstawicielem HORSCHA to mówił ze ich 3 metrowy zestaw cieszy sie zainteresowaniem w sród 100 ha gospodarstw tylko ze Horsch jest tanszy ale troszke sie rózni.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#5 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 listopad 2006 - 23:52

Vaderstad Rapid XL 300c Do 200-300ha wystarczy 3-4m zestaw bierny Amazone.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#6 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 01 grudzień 2006 - 09:25

Vaderstad Rapid XL 300c kiedys czytałem w PR o farmerze z suwlszczyzny któryma 800ha (prawie sama glina). w kazdym badz razie ma 4m i po 2sezonie wymieniał tależe(sustem orkowy stosuje) a ciąga go łamanym Case-niepamietam symbolu dokładnie ale miła >300KM

#7 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 15:41

Vaderstad Rapid XL 300c A to psikus. Tylko po co ciągnik powyżej 300KM do siewnika 4m?  :-

#8 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 17:05

Vaderstad Rapid XL 300c glina krutna poniekąd ta jest-orają chyba tylko 6 obrotowymi

#9 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 19:48

Vaderstad Rapid XL 300c @jarek amazone do vaderstada nie porównuj o klase lepszy poza tym amazone nie wysiewa nawozu. bierny!haha zebowy nie nadaje sie zabardzo do prawy uproszczonej najlepsze sa talerze. po co ponad 300km do siewnika 4m a wiesz jaki to agregat? u mnie gleby sa rózne ale przeważnie średnie i lekkie. spółka ma JD 8520 o ile sie niemyle moc nominalna tego traktora niecałe 300km. ciaga 4 metrowego rapida i z przodu na tuzie ma włóke sprezysta i zapiernicza po polo 16km/h! taka kombinacja nazywa sie szybki i wydajny sprzet! u mnie w okolicy chodza napewno 3 rapidy rózne 3,4 i chyba 8 metrowy!zalety tego sprzetu które moge stwierdzic z autopsji
niesamowita precyzja siewu!idealna rozstawa rzedów co drugie miedzyrzedie szersze, idealna i dokładna aplikacja nawozu w zasiegu korzeni żaden rozsiewacz ci tego nie zrobi, bardzo trwała maszyna, zwrotna jak na maszyne ciagana, dla mnie ideał. jedyny minus o moze dwa ale ten drugi to mniejszy: CENA!!!zapotrzebowanie na moc od 150 do 170 km dla 3 metrów!

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 20:03

Vaderstad Rapid XL 300c Hmm-mój kuzyn ma jakiegoś Vaderstadta-z opisu jest to właśnie to o czym Łukasz pisałeś zdaje się jakiś Rapid-i jakiegoś Carriera też ma-też wspominał,że nie ma chyba lepszej firmy-piszę tak ogólnie bo nigdy tego z bliska nie oglądałem z prostej przyczyny-siedlisko u niego ma ponad 500 m długości ,maszyny stoją oczywiście na samym końcu a na spacerek nigdy nie mam czasu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 20:28

Vaderstad Rapid XL 300c a oprócz tego sienika firma ta zabłysneła jakimś miejszym siewnikiem zaiweszanym zeby np. z 100KM chodził?

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 21:50

Vaderstad Rapid XL 300c a dlaczego co drugie międzyrzędzie jest szersze??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:07

Vaderstad Rapid XL 300c własnei ten rozstaw miedzyrzedzi jest charakterystyczny dla vaderstada jak zobaczysz kiedys pole gdzie bedzie własnie jedno szersze miedzyredzie ok 13-14cm a drugie weższe chyba 8cm ty tylko RAPID!(nie pamietam dokładnie rozstawu redlic :- jedno jest ponad 12 a drugie ponizej 10 albo 10cm) nie sprawdziłem ale wpływa to kożstnie na rozwój a w efekcie na plonowanie podobno plon o 5% w góre. moze wydaje sie to mało ale im wyzszy plon tym ten % jest wiekszy. a poza tym jak jest troche ha do obsiania to sie tego uzgarnia

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:27

Vaderstad Rapid XL 300c no właśnie widziałem niedawno takie "rządki" i naprawde mój famarol o którym raczej nie moge dobrego słowa powiedzieć sieje lepiej... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:31

Vaderstad Rapid XL 300c Wymysły :P  ;D

Przecież ja nie krytykowałem niczego, tylko byłem zwyczajnie zdziwiony, że aż 300KM na 4m, ale wytłumaczyłeś dlaczego. Nie znam tego siewnika. Jedyna moja styczność z maszynami Vaderstaedt to na wystawach i jeszcze przejeżdżam obok magazynu przy drodze A2 na obwodnicy Pniew. Magazyn i nie wiem czy czasami jakąś małą produkcję.
My obsiewamy 3m biernym zestawem Amazone i jest dobrze. Pozdro :)

#16 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 23:02

Vaderstad Rapid XL 300c ja obsiewam 3 metrowym czynnym maschio + amazone d7. redlice stopkowe ale w tymroku miałem porównanie. gleba podobna prze droge tylko stanowiskoo po rzepaku ozimym uprawa uproszczona. i tak u nich pozniwna LEMKEN smaragd przedsiewna Horsch terano fx i pozniej rapid a u mnie pozniwna kos przedsiewna kos tylko ze głebiej i brona wirnikowa i amazonka na redlicach stopkowych efekt:
lepsze wschody bardziej wyrównane mniej samosiewów rzepaku wizualny efekt pola jak po orce dosłownie miodzio!

#17 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 00:42

Vaderstad Rapid XL 300c Raz sobie można pozwolić, ale na dłuższą metę nie sprawdza się w Polsce, ze względu na zbyt krótki okres wegetacyjny i za niskie temperatury. W naszym gospodarstwie odbywa się tak: agregat ścierniskowy SILO-WOLFF, pług 5 obracalny z zab. pneumatycznymi AgroZet + włóka, zestaw uprawowo siewny bierny Amazone D8-30 SUPER 3m.

#18 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 10:48

Vaderstad Rapid XL 300c a co myślice o siewnikach firmy Vieskan Metalli OY? jakaś alternatywa dla vaderstada

a tu link do vaderstada http://www.vaderstad...41228132910.pdf

#19 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 20:20

Vaderstad Rapid XL 300c @jarek widze ze twoje pojecie o uprawie uproszczonej jest blade ;)jak twoim zdaniem wpływa długosc okresu wegetacji na stosowany system uprawy. trzymajac sie Rapida który wytwodzi sie z Szwecji. przeciez w skandynawi okres wegetacji jest krótszy niz u nas na dolnym slasku czy w wlkp. temperatury?! to jest jeszcze lepsze przeciez klimat sie cały czas ociepla! to uprawa uproszczona pozwala mi oszczednie gospodarowac zasobami wody w glebie zwłaszcza na lekkich. taki system uprawy wopływa korzystnie na mikro i makro organizmy glebowe. słyszałes kiedys o uprawie konserwujacej? dlaczego system uprawy uproszczonej jest popuolaryny w skandynawi? ponieważ w ich przypadku chodzi o zatrzymanie fosforu w glebie ich gleby sa bardzo ubogie w ten składnik przy intesywnej uprawie ten pierwiastek takze moze ulec wymywaniu. poza tym role pługa w ytakim systemie pełnia organizmy glebowe. wiadomo ze raz na 4 lata pole trzeba zaorac!rola pługa sprowadza sie do tego ze jest narzedziem które pełni role "odkarzajaca" poniewaz odwraca i głeboko umieszcza resztki pozniwne no i po pługu siew nie wymaga bardziej skompikowanych zabiegów. mysl co chcesz ale uprawa uproszczona w zbożach bedzie coraz bardziej postepowac poniewaz kazdy chce ciac koszty uprawy od tego nie ma wyjscia tym bardziej jesli na rynku pojawiaja sie maszyny które potrafia bardzo dobrze przygotowac pole do siewu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 20:28

Vaderstad Rapid XL 300c w jaki sposób system uproszczony "oszczędza" wode w glebie???

Dodaj odpowiedź