Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 8110

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 28 listopad 2014 - 10:17

Massey Ferguson 8110 Ja tez sie uczyłem gdy zakupiłem ciągnik ale nie zakładałem 15u tematów np. od czego to do czego tamto.... A prostych rzeczy obsługi sam sie nauczysz a inne info może samodzielnie szukać skoro masz internety
Luzy beda ponownie tez tak miałem, dokrecałem za jakiś czas dalej luzy... Wymieniłem śruby bo stare były juz wyrobione

Sprawdz olej silnikowy jak wygląda, czy nie jest czarny jak smoła jesli czarnawy to stan zurzycia jest spory i nie ma dobrych właściwosci smarujących i nie ma sensu dolewać chyba ze tylko chcesz chwilowo uzupełnic stan. Kup normalny olej przeznaczony do ciągników np diesel 2 orlena. Mozesz tez luzem kupić ile ci pasuje...

nie wie bo kupiłem go od chandlarza ale może być ten pułsyntetyczny 10w40

Zapewne został ci po jakims aucie ten olej i chcesz wykorzystac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 8110 Dzisiaj, 00:52
  •  

#22 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 13:27

Massey Ferguson 8110

Jak się odkręca ta śruba o której pisałem to wkręca się na klej do śrub (tak właśnie mam) i jest ok

#23 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 16:49

Massey Ferguson 8110 ja dokręcilem i drutem skręciłem żeby się niodkręcało

mam okazje kupić taniej i będe wymieniał cały z silnika

a jak patrząc od tyłu to po lewej stronie ciągnika czy po prawej ,na zwolnicach czy gdzie

#24 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 18:22

Massey Ferguson 8110

Na górze pod zbiornikiem. Tak jakby za podnośnikiem . Pionowo wkręcony w blok od góry .

#25 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 18:33

Massey Ferguson 8110

dopne sie do tego tematu mianowicie pojawiłsie problem w massey ferguson 3095 podczas pracy z tylnym wom zapala sie kontrolka od przednie napedu przyciskiem od razu nie moge jej rozłaczyc tylko jak nacisne pedał hamulca i potem przycisk to sie rozłacza i jest dobrze prosze o jkies porady z góry dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 28 listopad 2014 - 19:58

Massey Ferguson 8110 było tak odrazu pisać. Jeśli nie masz dużych wycieków na silniku to możesz lać, na zime tym bardziej dobry bo łatwiejszy rozruch...

Przy właczaniu WOMu napedy sie załaczają? Rozłaczanie działa dobrze bo w wersjach 3xxx dopiero po wciśnięciu hamulca mozna wyłaczyć napedy...

#27 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 22:05

Massey Ferguson 8110 a jak wymienić filtry paliwowe

gdzie są biezpieczniki oprócz tych co są w kabinie pod kierownicą

kto wie co sie mogło stać z siedzeniem pneumatycznym przestało nagle pompować

#28 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 17:28

Massey Ferguson 8110

Przy właczaniu WOMu napedy sie załaczają? Rozłaczanie działa dobrze bo w wersjach 3xxx dopiero po wciśnięciu hamulca mozna wyłaczyć napedy...

jak bys mogł wytłumaczyc za co sie tak dzieje bo od niedawna posiadam taki ciagnik i dopiero sie ucze

#29 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:31

Massey Ferguson 8110 kamillo96
widzę , że wiele atrakcji zapewnia Ci Twój MF. Ale tak już z nimi jest, że zwłaszcza świeżo po zakupie wiele rzeczy dzieje się niespodziewanie. Przeważnie sprzedawcy "picują je aby tylko sprzedać a my musimy się ich potem uczyć . Siedzenie pneumatyczne mogło przestać pompować np z powodu braku prądu czyli pewnie padł bezpiecznik albo się coś odłączyło. Może się też gdzieś kabel przełamał i robi zwarcie. Nie wiem czy u was jest już mrów ale w mojej okolicy jest już w tej chwili -11 stopni. W tej temperaturze przynajmniej moje Mf-y mają różne pomysły na uprzykrzanie mi życia. Pamiętaj aby w żadnym wypadku nie trzymać go w budynku inwentarskim bo po zimie będziesz miał dopiero przygody z elektryką itd.

odkręcić....i wymienić. Nie wiem jaki masz filtr ale albo od góry trzeba odkręcić środkową śrubę albo od dołu . Poza tym wyczyścić odstojnik . To pisałem o filtrze tym przy odstojniku. Drugi filtr wykręcasz ręcznie tak jak olejowe w każdym pojeździe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 20:44

Massey Ferguson 8110

a odpowietrzyć to tylko tą pompką pompować i gdzie upuszczać powietrze ??

problem rozwiązany fotel rozkręciłem i patrze a tu kabel się uksył i nie łączył, odrazu wyczyszce zaworek i nasmaruje i dam nowe przewody

co co może być rewers zgrzyta czyba że jaak wcisne mocno hamulec to elegancko przeskoczy????

co trzeba zrobić gdy wywala mi błąd 3-1 prawy dolny bolec mocująćy dolną belke ????

Kolego, założyłeś z 7 tematów dotyczących tego samego ciągnika! Połączyłem wszystko razem w jeden temat i połączyłem wszystkie posty gdzie były jedne pod drugimi.

Edytowany przez danielhaker, 20 grudzień 2014 - 21:43.