Polecane posty

kamillo96    3

tak jak w temacie jak usunąć te luzy, serwisant mi mówił że jakieś są gałki pod kabina i trzeba je wymienić czy to prawda ?

 

 

 

od czego są te kontrolki i co oznaczają

1 kontrolka na czerwonym trójkącie z wykrzyknikiem

2 kontrolka w żółtym trójkącie

3 kontrolka w czerwonym trójkącie

4 kontrolka koło żółtego przycisku

Połączone

post-143856-0-04755500-1416585550_thumb.jpg

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Tam także ale w miejscu gdzie dzwignia łączy się za wałkiem który wchodzi do skrzyni jest śruba której nie widać bo jest za dzwignią i może tam masz poluźnione przez co gałka lata za mocno przód-tył. Miałem to samo

 

 

 

 

1 kontrolka błędów ehr

2 podnoszenie

3 opuszczanie

4 włączona amortyzacja podnośnika podczas ustawiania przełącznika w pozycji podnoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

do czego służy ten wężyk co jest dopięty do oslony tłumika ? co on pobiera spaliny czy cieplo od wydechu ?

Połączone

post-143856-0-65949500-1416682844_thumb.jpg

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

od ilu km/h pokazuje prędkościomież i jakie obroty powinny być na obrotomierzu

 

 

a czy w modelu 8110 są spryskiwacze szyb jak są to gdzie się włancza je ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
kamillo96    3

massey ferguson 8110 nie działa mi prędkościomierz , są jakieś bezpieczniki do tego prędkościomierza  czy jest może zepsuty czujnik jak jest to może wymienić lub naprawic

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Ja w swoim 6140 miałem podobny problem. Wymieniłem czujnik i po sprawie. Czujnik oryginał około 400 zł netto . Zamiennik do Twojego około 150 zł ale musiałbym dokładniej sprawdzić

 

 

Prędościomierz powinien pokazywać od 0 km/h a Obroty powinny być takie jakie ma aktualnie ciągnik. Co to za pytanie? Czy chodzi Ci o obroty na postoju i bez gazu czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

jak byś sprawdził bo nie wiem gdzie szukać

 

 

a gdzie on jest w skrzyni czy gdzie ?

 

 

 

na postoju i bez gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

z tyłu pod zbiornikiem paliwa. Tak jest u mnie ale u Ciebie z pewnością podobnie. To taki wkręcany czarny bolec z podłączonym kablem w takiej plastikowej osłonce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

Jaki najlepszy olej do silnika?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja stosuje do dwóch mf od 3lat z orlena diesel 2, ojciec nawet do auta w tdiku zalewał i wszystko cacy :)

 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

jak dostać się do przedniej wycieraczki bo mi chyba się obrobiła i spaduje na sam środek

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wejdz na dach powinna byc klapa przy okazji możesz sprawdzić filtr kabinowy jak wygląda... a jesli tamtedy sie nie dostaniesz to demontaz podsufitki dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Kolego kamillo96 to forum nie jest tylko dla ciebie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75628-massey-ferguson-8110/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75563-massey-fergyson-8110/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75526-massey-ferguson-8110-do-czego-s%C5%82u%C5%BC%C4%85-kontrolki-na-ehr/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75547-massey-ferguson-8110/

W ciągu tygodnia założyłeś 5 nowych postów. Na wiele pytań można na tym forum znaleźć odpowiedź tylko trzeba poszukać a jak nie to wujek google pomoże. Jakby każdy do byle bzdury (jak np. do czego służą kontrolki EHR czy ten z wycieraczką) zakładał nowe temat, to na forum nie można będzie nic znaleźć. Ja wiem że łatwiej jest walnąć nawy temat forum i czekać na odzew, niż samemu coś poszukać. Ale proszę o trochę umiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

Czy do silnika można nalać półsyntetyczny olej 10W40 gdy nie wiadomo jaki był wcześniej ponieważ kupiłem ciagnik i nie wiem jaki nalać?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

sprzedawca ciagnika tez nie wie jaki był zalany? Moze kujawskim zalał z pierwszego tłoczenia. Jesli nie wiadomo to wymien i bedziesz miał pewność

 

 

Kolega kupił ciągnik i sie uczy obsługi nie szukając w innych źródłach. Wszystkie te tematy powinny być w jednym z treścią ewentualnie pytającą co do czego

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

nie wie bo kupiłem go od chandlarza ale może być ten pułsyntetyczny 10w40

 

 

dzięki udało się naprawić kolega wyżej pomógł

 

sory ucze sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja tez sie uczyłem gdy zakupiłem ciągnik ale nie zakładałem 15u tematów np. od czego to do czego tamto.... A prostych rzeczy obsługi sam sie nauczysz a inne info może samodzielnie szukać skoro masz internety

Luzy beda ponownie tez tak miałem, dokrecałem za jakiś czas dalej luzy... Wymieniłem śruby bo stare były juz wyrobione

 

 

Sprawdz olej silnikowy jak wygląda, czy nie jest czarny jak smoła jesli czarnawy to stan zurzycia jest spory i nie ma dobrych właściwosci smarujących i nie ma sensu dolewać chyba ze tylko chcesz chwilowo uzupełnic stan. Kup normalny olej przeznaczony do ciągników np diesel 2 orlena. Mozesz tez luzem kupić ile ci pasuje...

nie wie bo kupiłem go od chandlarza ale może być ten pułsyntetyczny 10w40

Zapewne został ci po jakims aucie ten olej i chcesz wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak się odkręca ta śruba o której pisałem to wkręca się na klej do śrub (tak właśnie mam) i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

ja dokręcilem i drutem skręciłem żeby się niodkręcało

 

 

mam okazje kupić taniej i będe wymieniał cały z silnika

 

 

a jak patrząc od tyłu to po lewej stronie ciągnika czy po prawej ,na zwolnicach czy gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Na górze pod zbiornikiem. Tak jakby za podnośnikiem . Pionowo wkręcony w blok od góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

dopne sie do tego tematu mianowicie pojawiłsie problem w massey ferguson 3095 podczas pracy z tylnym wom zapala sie kontrolka od przednie napedu przyciskiem od razu nie moge jej rozłaczyc tylko jak nacisne pedał hamulca i potem przycisk to sie rozłacza i jest dobrze prosze o jkies porady z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj