Skocz do zawartości

Zdjęcie

JCB Fastrac zasada działania elektrozaworu.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomixxx80

tomixxx80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:10

witam na jakiej zasadzie dziala elektrozawor? u mnie przy wylaczonym przełączniku przedniego napędu na kostce od elektrozaworów mam napięcie i mase, a jezeli włącze przedni naped na tej samej kostce ginie masa. Tak ma byc?? Bo zauwazyłem ze nie rozłancza przedniego napędu.prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JCB Fastrac zasada działania elektrozaworu. Dzisiaj, 06:38
  •  

#2 Share ventomaniak

ventomaniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 23:59

Standardowo sterowanie odbywa się za pomocą cewki elektromagnetycznej, która pod wpływem napięcia przesuwa rdzeń elektromagnesu, a ten z kolei element wykonawczy w zaworze hydraulicznym. Jak wygooglujesz znajdziesz trochę schematów.

Trochę dziwnie to rozwiązali jeśli jest tak jak to opisałeś bo w razie uszkodzenia cewki lub zaniku napięcie napęd zostanie załączony. Rozumiem, że nie ma różnicy czy przełącznik włączony czy wyłączony napęd jest cały czas załączony? Cewkę można sprawdzić miernikiem lub po prostu podając na odpowiednie styki masę i plus przy czym przy stykaniu plusa jeśli iskrzy znaczy że cewka sprawna jeśli nie to raczej do wymiany.

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 25 listopad 2014 - 08:58

To, że iskrzy przy podłączaniu wcale nie oznacza, że cewka jest sprawna. Nie ucz skoro sam nie wiesz.

witam na jakiej zasadzie dziala elektrozawor? u mnie przy wylaczonym przełączniku przedniego napędu na kostce od elektrozaworów mam napięcie i mase, a jezeli włącze przedni naped na tej samej kostce ginie masa. Tak ma byc?? Bo zauwazyłem ze nie rozłancza przedniego napędu.prosze o pomoc.

Najpierw napisz jak to mierzysz, a najlepiej narysuj schemat, bo nie ma czegoś takiego, że jest masa albo ginie. Napięcie należy mierzyć względem masy ciągnika, a Ty prawdopodobnie sam nie wiesz co i jak mierzyć.

#4 Share tomixxx80

tomixxx80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 14:51

tak masa ginie bo elektozawor jest sterowany masa.Dzisiaj sprawdzilem okazalo sie brak cisnienia pompy hydrallicznej na filtrach opilki brazowe i w tylnej skrzyni pod filtrem ssacym czesci jakiegos bolca brazowego.Wie ktos jakie sa tam czesci z brazu.I jak sie zabrac za rozbiurke tej skrzyni??????

#5 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 15:34

Standardowo sterowanie odbywa się za pomocą cewki elektromagnetycznej, która pod wpływem napięcia przesuwa rdzeń elektromagnesu, a ten z kolei element wykonawczy w zaworze hydraulicznym. Jak wygooglujesz znajdziesz trochę schematów.

Trochę dziwnie to rozwiązali jeśli jest tak jak to opisałeś bo w razie uszkodzenia cewki lub zaniku napięcie napęd zostanie załączony. Rozumiem, że nie ma różnicy czy przełącznik włączony czy wyłączony napęd jest cały czas załączony? Cewkę można sprawdzić miernikiem lub po prostu podając na odpowiednie styki masę i plus przy czym przy stykaniu plusa jeśli iskrzy znaczy że cewka sprawna jeśli nie to raczej do wymiany.

Przy zjeździe z góry lepiej żeby napęd był włączony niż żeby się wyłączył gdy kabel się np przetrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2014 - 17:46

Tylko że fastrac ma przy każdym kole tarczę hamulcową... Nie hamuje przez załączenie przodka, ale to nie o tym temat.

#7 Share sapacz

sapacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, technika rolnicza, kobiety

Napisany 27 listopad 2014 - 22:08

Masz problem z ciśnieniem a nie z elektryko-elektorniką. Napęd rozłączany jest ciśnieniem czyli napięcie musi być na cewce żeby napęd sie rozłączył a jeżeli napęd włączysz wtedy napięcie ma zaniknąć. Zresztą już sam odkryłeś ze masz coś w filtrach wiec jest problem. Napisz jaki to model bo wyjecie skrzyni z fastracka jest bardzo nietypowe i trudne

#8 Share Zitro

Zitro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:cross, quad, offroad

Napisany 18 styczeń 2015 - 21:35

Temat wywalania skrzyni i problemu z ciągle włączonym przednim napędem przerabiałem, jeśli nie jest temat przedawniony mogę podpowiedzieć co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Pitlok4991

Pitlok4991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:28

Witam,

Też własnie przerabiam temat z ciągle właczonym napędem... też znalazłem w skrzyni brozowe opiłki, jest to synchronizator w reduktorze którego nie można nawet już nigdzie kupić. Jedynie jedna firma zajmująca sie fastracami miala dwa takie synchronizatory używane ale ich stan był tak tragiczny że odesłałem je bardzo szybko żeby znów nie wyciągać ich w postaci opiłków.... Może moje informacje komuś sie przydadza.

Czy ktoś wie jakie powinno być ciśnienie oleju na rozłaczaniu napędu oraz właczaniu blokady w Fastracu ? 

Z góry dziekuje za odpowiedz