Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 10540 problem wzmacniacz momentu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Musi

Musi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:40

Witam
Jestem od 9 lat użytkownikiem Zetora 10540 rok produkcji 1995 wersja na Niemcy. 
Wyposażony w EHR,hydraulikę BOSCHA,  7 gniazdową hydraulike,hamulec na tarczy na przednią oś
Skrzynia 4 z podwójnym wzmacniaczem momentu. Liczba wszystkich biegów 18/6
Do tej pory nie było z nim problemów.Dobry traktor 
Od dwóch miesięcy borykam się ze skrzynia biegów,a dokładnie z wzmacniaczem momentu.
Palą się tarczki na sprzęgle wielotarczowym w bębnie wzmacniacza momentu.
Palące się tarczki to skutek,ale nie przyczyna.Nie dopływa do bębna wzmacniacza odpowiednia ilość oleju,ale co jest dziwne i dla  mnie niezrozumiałe to pod lekkie wzniesienia przodem pusty bez obciążenia nie podjedzie,ale tyłem wyjeżdża bez problemu .
Przy orce na równym na dwóch wolniejszych ciągnie pług,trzeciego szybkiego półbiegu nie ma bo spaliły się traczki,a pod małe wzniesienia bez żadnego obciążenia zatrzymuje się 
Oleju jest wystarczająca ilość w skrzyni ,mikropompka jest nowa,rozdzielacz przeczyszczony i sprawny,kanaliki w skrzyni i rurki przedmuchiwane. 
WOM pod górkę też się sam wyłącza 

Ciśnienie po równym to ma 13 atm,a jak jest lekko pod górkę to się zaczyna ślizgać,ciągnik staje i ciśnienie na wyjściu z rozdzielacza na rurce wynosi 0 atm

Może ktoś zna przyczyny,proszę o jakieś wskazówki   

Edytowany przez Musi, 29 listopad 2014 - 22:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 10540 problem wzmacniacz momentu Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 02:34

czyli pompa nie ciągnie oleju, może na pochyłościach przez pęknięty przewód zasysa powietrze jak nie jest zanurzony w oleju

#3 Share interes13

interes13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:32

dużo by pisać 514588321 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 09:04

chciałem napisać ,że pompa ciągnie powietrze przez simmering szczegółnie jak jest go tyle co w rurce zasilającej tą pompę czyli jak jedziesz przodem pod górkę a olej spływa do tylnej części skrzyni ,ale jak jest nowa ?  tak do końca to nie mam pewności ,ale czy mikropomka nie ciągnie oleju tym samaym kanałem co pompa podnośnika ? Możesz sprawdzić czy olej nie jest spieniony . miałem takie przygody ze wspomaganiem . Na zimnym oleju ciągnęla powietrze , piana w zbiornku i zero wspomagania .

Najwyższy (zając)  półbieg zależy od siły tarczy sprężystej we wzmacniaczu ,możejuż straciła swją sprężystość ?

nowy

#5 Share ak856

ak856

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:03

Piszesz kolego, iż masz problem ze zuźywaniem tarczki na sprzęgle. A powód może leżeć w koszu który jest przez ten problem też zużyty, przypalony i nie spełnia swojej roli powodując ślizganie. A powiedz jak się zachowuje ciągnik przy przełączaniu tych półbiegów, jest reakcja normalna czy raczej spowolniona?   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PaweGrajewski

PaweGrajewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 luty 2015 - 18:25

Witam koledzy od roku mam 9540 i wtrakcie ostatniej orki ciągnik zaczą mi stawać pod obciązeniem teraz potrafi stanąc pod małym wzniesieniem

ciągnik pracuje z turem

-pojawia sie zpieniony olej

-pompa olejowa sie grzeje

-tur podskakuje

- a wzmacniacz łapie zająca po zmianie biegu