Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o podmiotach skupowych [połączone]

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 11:42

Witam szanowne koleżanki i kolegów. Jak w temacie chciałbym założyć nowy i myślę, że interesujący niejednego z nas wątek uczciwości podmiotów prowadzących skupy płodów rolnych. Nie wiem czy słabo szukałem, ale takowego nie znalazłem.Jakie podmioty są w Waszej opinii dobrymi, terminowymi płatnikami, a jakich kupców unikać, bo nie płacą lub zwlekają z płatnością. Napiszcie też co sprzedawaliście by wiedzieć w jakim obszarze się poruszamy. I raczej proszę o opinie własne lub potwierdzone, a nie takie- ktoś powiedział, że ktoś powiedział....

To może zacznę:

Nigdy nie miałem problemów z płatnościami i polecam:

1) Damłyn (pszenica)

2) Elewarr (pszenica, rzepak)

3) Gdańskie Młyny (pszenica)

4) Elewator Jabłowo (pszenica)

5) Glencore (pszenica, rzepak)

6) Glenport (pszenica, rzepak)

7) Bi-Rol Andrzej Biraga (pszenica)

8) Chemirol (pszenica, rzepak)

9) Agrolok (pszenica, rzepak)

10) Herbs&Spices Jerzy kosmalski (kminek)

Nie polecam:

1) Pomorskie Młyny (pszenica) - problem z płatnością, przeciąganie zapłaty, choć nie słyszałem by komuś nie zapłacili, ale robi się nerwowo

2) Firma Zielarska Lewandowski (kminek, ogórecznik) - jak wyżej bardzo przeciąga płatności, nawet o kilka miesięcy względem podpisanej umowy. Z racji niszowej produkcji znam trochę osób, które współpracowały z tą firmą i w mojej okolicy nie słyszałem by komuś nie zapłacił.

Interesowała by mnie opinia na temat takich firm jak CEFETRA i Agro-Trust

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o podmiotach skupowych [połączone] Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 26 listopad 2014 - 07:50

Fajny pomysł z tym tematem, ale tutaj zrobi sie zamieszanie jak kazdy bedzie dodawał, moze zespół AF pomyśli nad jakąś mapka gdzie mozna by zaznaczac takie miejsca , bądz chociaz województwami to zrobic

#3 Share arturmen

arturmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:30

Nie polecam FHU Jarosław Adamczak-Jarząb - zwykły pospolity złodziej, kupuje zboże i nie płaci....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pszennoburaczany

pszennoburaczany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 01:05

witam, FHU Jarosław Adamczak-Jarząb i FHU Agnieszka Adamczak-Jarząb to dwie pseudofirmy kierowane przez tego pana. Zarejestrowane w Więcborku ul.W.Wasilewskiej 14, ale to tylko adres pod którym mieszkał dawniej, byłem tam jego ojciec powiedział że wymeldował go, a już wiele takich oszukanych osób pukało do drzwi. Mechanizm działania ma zawsze taki sam odpowiada na ogłoszenia sprzedaży zboża, sam nigdzie nie ogłasza skupu. Oferuje taką cenę jaką chce sprzedający bez żadnego targowania żeby się ktoś nie wycofał, jak przyjeżdża do gospodarstwa to pokazuje wszystkie dokumenty dla uwiarygodnienia się, potem ważenie samochodu, załadunek,  ważenie pełnego i wystawienie faktury z 2-tygodniowym terminem, na koniec jeszcze mówi że "poleca się na przyszłość" i tyle go widziałem, ani jego ani pieniędzy. wszystko wygląda bardzo wiarygodnie dlatego oszukanych są setki osób a łączna kwota to kilka milionów!!!!!!!!!!!! TAK, KILKA MILIONÓW PLN!!!!!(sic!)

W ten sposób działa już kilka lat ale dopiero teraz wymiar sprawiedliwości się nim poważnie zainteresował. U mnie był niebieskim MAN-em nr.rej. EZD U565. 

Mnie oszukał latem 2014 roku na kilka tysięcy, powiadomiłem Gazetę Pomorską, która zamieściła  już kilka artykułów na jego temat ku przestrodze innych, ubolewam że Tygodnik-Poradnik Rolniczy,  którego jestem prenumeratorem nie podjął tematu mimo zapewnień redaktora naczelnego, a można było ostrzec więcej rolników. Ten oszust jest już ścigany listem gończym, sprawy prowadzi kilka prokuratur m.in. w Tucholi, Kościanie, Złotowie.

Ten temat był już szeroko opisywany na innych forach internetowych ale wszystkie zostały zlikwidowane w tajemniczy sposób, sądzę że wynajął hakera żeby zlikwidować wszystkie negatywne opinie o nim.

Pytanie do Ciebie "arturmen" możesz podać mi numer telefonu z którego ostatnio do Ciebie dzwonił? napisz na forum lub zadzwoń do mnie mój tel 504-379-793.  Bo on co kilku oszukanych zmienia numer telefonu. Poniżej zamieściłem linki do publikacji w mediach na jego temat, 

http://www.pomorska....TWO01/141009081

http://www.pomorska....TWO01/141019569

http://www.pomorska....TWO01/141209362

http://bydgoszcz.tvp...069201/14122014

http://www.tvp.pl/in...4-1210/17857457

http://www.radiopik....9-sierpnia-2014

#5 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:59

Opinie o podmiotach skupowych [połączone] Mnie tez chciał oszukać ale wynajolem odpowiednich ludzi i kasę jakoś odzyskałem pisalem juz w zeszłym roku o nim na forum i widzę ze nadal się koledzy łapią powinno być pisane w każdej rolniczej gazecie o takich oszustach

#6 Share Slawek96

Slawek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:38

interesuje mnie opinia na temat firmy AgroAs oraz Agrocentrum, miał ktoś styczność z tą firmą? 

Edytowany przez Slawek96, 09 styczeń 2015 - 20:54.

#7 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:02

Handlował ktoś z firmą Agro- Trust ?

#8 Share Robertooo93

Robertooo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 20:44

Połączone

tak jak w temacie, poszukuje osób które sprzedały tam plony lub miały kontakt z tym osobnikiem. Jest poszukiwany przez policje - wiele osób oszukanych, głównie na terenie wlkp. Jeśli ktos ma informacje w tej sprawie prosze o kontakt

Edytowany przez kris14, 17 styczeń 2015 - 11:16.

#9 Share pszennoburaczany

pszennoburaczany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 23:32

kolego obszerne informacje o tym oszuście znajdziesz tutaj, link poniżej

http://www.agrofoto....tach-skupowych/

#10 Share Tulka

Tulka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2015 - 08:04

interesuje mnie opinia na temat firmy AgroAs oraz Agrocentrum, miał ktoś styczność z tą firmą? 

Agro-As firma bardzo porządna. Nie słyszałam negatywnych opinii, przynajmniej na południu Polski

Unikać za to naleźy firmy Agrocorn, zwlekają długo z kasą... chyba, że chą dać przedpłatę to można współpracować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 luty 2015 - 09:03

Handlował ktoś z firmą Agro- Trust ?

Osobiście nie handlowałem, ale znam kilku rolników, którzy z nimi robią interesy i jak na razie firma wiarygodna z tego co do mnie doszło. Zakładając temat też mnie interesowała ta firma, może jeszcze ktoś na forum potwierdzi ten fakt.... lub mu zaprzeczy.

Edytowany przez darolee, 19 luty 2015 - 09:06.

#12 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 10:51

Opinie o podmiotach skupowych [połączone] Czesc wszystkim......
Chcialbym zapytac o firme Agro Trust..... poniewaz w tamtym roku sprzedalem pszeniczke bez zadnych problemow.. platnosc w ciagu 2 tyg..
Teraz sprzedalem rzepak.. mijaja 2 tyg id sprzedazy a wlasciciel firmy oraz przedstawiciel nie odbiera tel..... Nie wiem czy mam sie juz martwic...??

#13 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 12:49

Firmy nie znam, ale zadzwoń z innego numeru, jak odbiorą, to wiesz o co chodzi.

#14 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 12:01

Opinie o podmiotach skupowych [połączone] Zadzwonilem z innego numeru....... odebral szef..... niby ze po niedzieli wysle kase...nie podpisana fakture wyslal na maila...nawet pieczatki nie ma firmowej....
Masakra
180 ton rzepaku w plecy....

#15 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 19 marzec 2016 - 12:08

Faktura RR ? Ta firma to z Lubichowa ? Tych agro -trustów to jest kilka . Masz umowę podpisaną ?

#16 Share chemik112

chemik112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 12:10

Opinie o podmiotach skupowych [połączone] witam ja zapytam się o skup warzyw Ryszard Kita z obrazejowic na południu Polski miał ktoś z nimi do czynienia?

#17 Share JanuszD

JanuszD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 17:27

Agro Corn nie płaci za kukurydzę. Proszę uważać, firma w upadłości i pomimo zapewnień, nie zapłacili należnych mi pieniędzy.

#18 Share ursus1986

ursus1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:18

To i ja się wypowiem. Firmy, której nie polecam nie podam żadnej może dlatego, że i nie bardzo handluję z wieloma. Ogólnie szybko i bezproblemowo handluje mi się z:

1) Wytwórnią Piast - Płońsk

2) Firmą Unex - Lublin

Drudzy odbierają towar sami ale można na nich tez wozic a pierwsi oczekują dostawy ale zawsze można wynająć jakiś transport. Płatność zawsze na czas i dlatego polecam a od dobrych kilku lat sprzedałem im ponad 3 tys ton.

#19 Share rolnik1034

rolnik1034

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2016 - 09:49

Zadzwonilem z innego numeru....... odebral szef..... niby ze po niedzieli wysle kase...nie podpisana fakture wyslal na maila...nawet pieczatki nie ma firmowej....
Masakra

Witam czy to firma z  Pasłęka 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 maj 2016 - 07:27

Zadzwonilem z innego numeru....... odebral szef..... niby ze po niedzieli wysle kase...nie podpisana fakture wyslal na maila...nawet pieczatki nie ma firmowej....
Masakra

nie ma obowiazku podpisu ani pieczatki. Wyslij wezwanie do zaplaty.