Polecane posty

Za to do Claasa części droższe i na to samo wychdzi :) .

 

Tutaj się kolego mylisz, części do Claasa są tańsze niż do JD, a przynajmniej jest więcej zamienników, nie mówię już o częściach używanych, jeżeli jesteś z lubelskiego to powinieneś wiedzieć takie rzeczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamDzido    0

Użytkuje 1177 już od 5 sezonów spalanie nie jest małe ale największe też nie jest komfort pracy nie najgorszy(co prawda u mnie klima nie działa i jej narazie nie robię). Najważniejsza sprawa to trzeba pilnować filtrów w szczególności powietrza. Zbiornik w miarę duży. Ładnie zbiera ziarno i dosyć dobrze odsiewa plewę. Z usterek przez ten czas to narazie tylko puściło kolo pasowe na ośce przy silniku ale dużo to nie kosztowało. Wymieniałem też paski ale to normalne i tutaj tylko oryginalne bo raz wziąłem pasem zastępczy za około 1 tysiąc złotych (orginał kosztował 1800zl) i dwóch sezonów nie wytrzymał a żeby go założyć to we dwóch cały dzień roboty. Jest to czysto mechaniczny kombajn więc nie ma co się psuć. Przy zakupie najważniejsza sprawa to silnik żeby był dobry i ewentualnie zwróć uwagę na sita czy nie są rozwalone bo czasem jak stoją po komisach kilka lat to potrafią pordzewieć i się posypać. A przypomniałem sobie jeszcze o jednej usterce złamał mi się dzojstik ale się pospawalo :) A co do dominatora to się nie wypowiem bo nie miałem go na użytku.

 

Jak trafisz dobry zadbany egzemplarz i sam o niego będziesz dbał to powinien długo służyć bez większych awarii, przy silniku zero elektroniki, wtryskiwacze mechanicze, także ewentualne naprawy sa tanie

Edytowano przez AdamDzido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez sylwek23111
      Witam jestem posiadaczem Claasa Dominatora 98 już 3 lata, i jako że nie miałem wcześniej styczności z kombajnem zbożowym to proszę o pomoc. Na dzień dzisiejszy utrzymanie oraz naprawa tego kombajnnu u mnie wygląda tak, że naprawiam zużyte części podczas awarii, co podczas krótkiego sezonu żniwnego powoduje przestoje, i po ostatnich żniwach z przerażeniem oczekuje następych. Ma ktoś jakąś serwisówkę, albo informacje, które elementy/łożyska trzeba wymieniać i co ile godzin/lat? 
    • Przez peewee1984
      Witam. Planuję zakupić przystawkę bezrzędową do w.w. Jaguara i zastanawiam się która opcja będzie lepsza, RU 450 czy Champion 3000? Koszt zakupu podobny, ceny około 15,000-20,000, ceny części na allegro przemawiają na korzyść RU, ale może Champion mniej awaryjny? Czy obie przystawki będą pasowały do tej sieczkarni, czy potrzebna jakaś adaptacja? Może ktoś miał styczność z obiema maszynami i może je obiektywnie porównać, która lepiej zbiera małą, albo zachwaszczoną kukurydzę? Może ktoś poleci jakąś maszynę w swojej okolicy?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj