Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa obory bydło opasowe

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek9456

tomek9456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:00

Witam, tak jak napisałem w temacie planuje pobudować obore teraz jest zima także najlepszy czas żeby się zoreientować co i jak. Więc tak chciałbym żeby obora miała wymiary 12x25, obornik był by usuwany turem, była by to obora na uwięzi. Powiedzcie mi ile sztuk bydła do takiej by weszło. I tak się zastanawiam jaki był by koszt tego. I co myślicie na temat pobudowania takiej obory przez firmę zajmującą się tym i wiadomo byłaby to obora wtedy bardziej blaszana i oczywiście ładniej by to wyglądało. Co do szerokości obory to myślę że 12 metrów wystarczy (bo 3 metry dałbym na korytsz paszowy, po 1,80m na legowiska po obu stronach co daje 3,60m i reszta została by do podzielenia na dwie strony na miejce na obornik). Powiedzcie co myślicie na ten temat, z góry dzięki za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa obory bydło opasowe Dzisiaj, 13:29
  •  

#2 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:16

budowa obory bydło opasowe Korytarz paszowy jest taki, że wjedziesz ciągnikiem z turem np. z balotem i rozdajesz pasze widełkami, treściwe ok. 3 kg na raz i tyle sztuk noszone wiaderkami x2 dziennie 365 dni w roku... Za kilka lat co? Radzę Ci zrobić szerszą oborę, i na pewno kiedyś paszowozem wjedziesz i mając nawet 60 lat będziesz trzymał bysie :) Za firmę zwiększają się koszta, ale jakość... Robiona w swoim zakresie wychodzi taniej, ale dłużej i bez dobrego fachowca, który się zna może nie być za ciekawie
co do norm utrzymania zwierząt w podobnych tematach jest wklejona cała ustawa tylko musisz znaleźć :P

#3 Share tomek9456

tomek9456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 20:14

Spokojnie wiem do czego służy kortasz paszowy. Tylko wiesz z jednej strony zrobić szerszą zwiększają się koszty a z drugiej strony nie bedzie to aż tyle sztuk żeby opłacało się paszowozy kupować bo to wszystko to widaomo wydatki to raz dwa cena bydła jaka jest to kazdy wie i ostatnie to koszt obory mały też nie bedzie wiec wiadomo jakis kredyt trzeba bedzie wziasc zeby go spłacić trzeba poświęcić troszke czasu bo ja nie jestem jakimś ogromnym gospodarzem tylko mam zamiar zdecydowac się na dużą chodowle żeby rozwinąć gospodarstwo i ułatwić sobie prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 21:15

budowa obory bydło opasowe Zrób 15 metrów i korytarz 4-5 metrów.
Zmieści się ok 48-50 szt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek9456

tomek9456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 10:48

A co do kosztów to jak to może? Jak ktoś budował może coś podobnego to mógłby powiedzieć ile wyniosły go koszty i jak to jest jak pobuduje firma taką blaszaną czy jak pobuduje murowaną i wynajmując fachowców do tego jak mają się koszty tych dwóch możliwości do siebie.