Rafal2004

Brona talerzowa Staltech + Zetor

Polecane posty

Rafal2004    0

Witam

 

Zamierzam kupić bronę talerzową Staltech. Maszyna pracowała by z Zetor Prxima 8441 zastanawiam sie nad szerokością brony, jak myślicie czy Zetor poradzi sobie z 3m czy 2,7m. Jaki wał wybrać, brona ma służyć do uprawy ścierniska po zbożu. Ziemie mam  IV i V klasa raczej lekkie.

 

link brony talerzowej http://staltech.biz/product.php?id=9

Edytowano przez Rafal2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602

Wiesz to wszystko zależy od klasy ziemi i ukształtowania terenu do tej proximy doradzał bym ci wziąć 2,7m albo nawet i 2,5m jeżeli bardzo ciężkie ziemie a jeżeli lekkie to 2,7 lepiej wziąć trochę mniejszą i żeby został ten zapas mocy niż żeby katować ciągnik takie jest moje zdanie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

u mnie zetor 5340 chodził ze zwykłą talerzówką 2,7 na lekko pagórkowatym terenie ale lekko to on nie miał, teraz mam proximę plus 90 (czyli moc podobna do 8441) i z agregatem talerzowym 2.7 radzi sobie znakomicie, ale z 3m to myślę że byłoby ciężko. 

W moim przekonaniu to lepiej żeby ciągnik miał ten lekki zapas mocy, o ile po ściernisku pewnie by poszedł z 3m to po orce przedzimowej na woisnę mogła by mieć problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

do brony wydaje mi sie ze najlepiej sprawdza sie wal rurowy lub strunowy ja mam rurowy przy swoum agregacie i sciernie uprawia super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszgg    0

 mam staltecha 3,5m i pracuje z MC Gmax125 i tylko czasem ma ciężko sie zebrać jak rusza na słabszej ziemi z zagłębioną  talerzówką . a wał to chyba najlepszy rurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Digifant
      Witam
      Stoję przed zakupem brony talerzowej szerokości 2.0 m. Interesuje mnie maszyna w okolicach ceny 4000 zł brutto. Jaką markę wybrać ? Rozważam Grass-Rol, Bomet, Omega, Rywal, ewentualnie coś innego, ale nie chcę kupić talerzówki, która rozleci mi się po jednym sezonie.
    • Przez grzybu1
      Witajcie,
       
      mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha
       
      Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?
       
      Pozdrawiam.
    • Przez rex15
      Który agregat talerzowy polecacie najbardziej?
      1. mandam tal-c
      2. staltech u30
      3. tolmet astat 300
    • Przez damiandg
      Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.
    • Przez kellyq
      Hej, noszę się z zamiarem kupienia zwykłej talerzówki 3,15 w układzie X i dołożeniu do tego podwójnego wału strunowego. Jak myślicie nadaje się to do uprawy przedsiewnej rzepaku, zbóż, warzyw? Mam do uprawy jeszcze kultywator 2.10m z podwójnymi wałkami ale to muszę się mordować z c330. A tak to bym zapiął większy ciągnik i heja. Talerzówki na ściernie nie mam więc to by był niejako podwójne wykorzystanie tej talerzówki. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę się doszukać info jak wygląda pole po takiej uprawie.
      Pomożecie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj