Lukas85

Dominator 96 jak odpowietrzyć hydraulike

Polecane posty

Lukas85    37

Koledzy, po żniwach odczepiłem w swoim dominatorze heder i oddałem zawory elektrohydrauliczne do regenaracji. Po złożeniu całosci i zalaniu oleju nie udaje mi sie odpowietrzyć układu. Czytałem w jakiejs instrukcji że odpowietrzenie powinno się robić za pomocą odkręcenia śruby na siłowniku motowideł, ale skoro mam je odczepione czy istnieje jakaś inna możliwosć? Koła praktycznie sie nie skrecają mimo obrotu kierownicy. Podnosiłem tył kombajnu i odkręcałem przewody z siłownika wspomagania ale to nic nie dało. Macie jakieś inne pomysły?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

My w swoim 96 po wymianie orbitrola zalaliśmy olej i kierownica lewo prawo i było ok. To samo było z siłownikiem jak wymianę robiliśmy. Myślę że powinno się to samo odpowietrzyć.

Ale zaraz do tego masz osobna pompę. Czyli układ 2 jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja mam dwie pompy jedną do hygrostatu a drugą do hydrauliki. Układ sam nie chce sie odpowietrzyc, obracałem kierownica w obie strony i nic. Jak probuje podniesc gardziel trzymajac wajche troche sie podnosi ale jak pusze to sama opada 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

Nie zwróc uwagę że tam pod zbiornikiem oleju jest pompa zespolona taka to są 2 napędzane jednym walkiem a co się działo że robiłeś rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Kapał z niego olej, wiec oddałem go do regenaracji


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Jak tylko puszcze wajche momentalnie opada, koła delikatnie sie skrecaja pod obiazeniem ale tylko nieznacznie. Jak podniose tył kreca sie tak jak to powinno byc


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

to zapowietrzony to nie jest tylko zawór nie zamyka w nim odcinający i olej wraca z siłowników przez rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

ale to samo jest z kazdym silownikiem i do tego wspomaganie ktore nie działa, a orbitrola nie ruszałem


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

No ten orbitrol mi coś nie pasuje że nie działa. A przewody tak samo założone? Głupie pytanie ale i tak czasami bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Przewodow z orbitrola nie ruszałem przestało działac jak spusciłem olej wyjmujac elektrozawory od silownikow. Wlasnie dlatego wydaje mi sie ze caly uklad chodzi na jednej pompie skoro odręciłem przewody od hydrauliki i podlaczyłem ponownie elektrozawory w ktorych było powietrze i jednoczesnie przestało działac wspomaganie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

W orbitrolt jak się zamieni to też beda takie objawy jak piszesz. Ale skoro nie ruszałeś go to nic tam nie ma co szukac

Jeden olej ale pompa jest dzielona. Zajrzyj tam sobie to zobaczysz. A rura jak chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Kombajn stoi w garazu i nie mam jak otworzyc rury


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Jak możesz podeslij mi jeszcze raz instrukcje, zablokowało mi tekst na gg, ewentualnie na email: mcgyver189@gmail.com


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzieki za instrukcje nie wiedziałem zę odpowietrzanie układu kierowania trzeba robic na zgaszonym silniku. Ale co z pozostałym układem hydraulicznym, podoszeniem gardzieli itp jak to odpowietrzyc?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj