Skocz do zawartości

Zdjęcie

łańcuchy boczne podnosnika

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 00:17

łańcuchy boczne podnosnika witam serdecznie. mam pytanie, ma może ktoś patent aby przerobić mocowania łańcuchów bocznych od podniosnika? chodzi mi o to aby nie były przykrecane do zwojnic :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łańcuchy boczne podnosnika Dzisiaj, 22:29
  •  

#2 Share jarek24567

jarek24567

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 10:16

możesz zamiast łańcuchów, założyć  na ciegła  element który będzie je odpychał od szyny zaczepowej. Ten element będziesz musiał sam wykonać (bo chyba nic takiego nie kupisz) , może to być śruba którą wkręcając będziesz regulował wychył cięgieł. Skąd pomysł na taką przeróbkę?

#3 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 17:11

łańcuchy boczne podnosnika Ja od dłuższego czasu korzystam z mojego "patentu" i jestem bardzo zadowolony, Władek chodzi w rotacyjnej i pługu obrotowym, agregacie i nic się nie dzieje. Trochę to kosztowało pracy i kasy ale jest OK i spokoj ze zwolnicami, ółańcuchy zawsze równo napięte. Odradzam mocowania do zwrotnic!!!

#4 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 20 listopad 2014 - 17:13

łańcuchy boczne podnosnika Ja też niedługo będę u siebie to przerabiał bo jedna śruba mi już urwała się w zwolnicy. Tak myślałem aby pod spodem ciągnika do tych mocowań od ramion zamocować profil a na końcu płaskowniki i na nich łańcuchy. W jednym władku tak mam. Jak nie zapomnę to w sobotę zrobie zdjęcie jak to wygląda.

#5 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:08

łańcuchy boczne podnosnika Myślę, że profil może być za słaby. Mam w takim stylu zrobine zaczepy do łańcuchów razem z zaczepem polowym, zrobione z ceownika 100mm, bardzo mocne. Ja tego nie używam bo po pierwsze ciężkie, po drugie obniża mi prześwit a Władek często chodził w przyczepie samozbierającej i przy wjeździe na pryzmę był poprostu za niski i się zaczepiał. Jest na dolnym ustawieniu i tak musi być. Jeśli ktoś zainteresowany mogę sprzedać ten kompletny zaczep. W tej chwili nie mam zdjęć, musialbym zaczep odgrzebać w garażu.

#6 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:07

łańcuchy boczne podnosnika Zdjecia mojego ,,patentu,, i zaczepu na sprzedaż. Oczywiście elementy wykonane są z odpowiednio twardej stali nie Chińskiej ,,plasteliny,, Tokarz ma trochę pracy, całość pasowana indywidualnie.

Załączone miniaturki

• DSCF1165.JPG
  • DSCF1164.JPG
  • DSCF1167.JPG
  • DSCF1157.JPG
  • DSCF1166.JPG

Edytowany przez slawek99, 25 listopad 2014 - 19:32.

#7 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 01:45

łańcuchy boczne podnosnika mam pytanie sławku. czy matujac zaczep z zdjęcia numer 2, dam rady zalozyc zaczep dolny? a patent z zdjęcia 3 bardzo obniża traktor? bo widzę że dość to takie sprytny i możliwe do szybkiego utworzenia :-)

#8 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 20:09

łańcuchy boczne podnosnika Mój patent ze zdjęcia 2 w najmniejszym stopniu nie koliduje z założeniem zaczepu dolnego do tego służą te krótkie bolce tylne, dopasowane do otworów w zaczepie- zdejmowanie czy zakładanie zaczepu wymaga tylko odkręcenia nakrętki i wycofania bolca.Nie przeszkadza rownież do zamontowania wyparć do przedniego pługa do śniegu. Według mnie to najlepsze rozwiązanie - sprawdzone i nie obniża prześwitu.
Jeśli chodzi o ten zaczep z 3 zdjęcia to on jest bardzo solidny i ciężki. Ja kupiłem ciągnik z tym i górnym zaczepem, jednak u mnie nie sprawdził się wogóle. Przy niskim ustawieniu i oponach 11,2 / chodziło o wysokość wjazdu do garażu/ znacznie obniżal prześwit od dołu, coś około 15 cm, a do tego ten ceownik stanowił SOLIDNĄ zaporę poprzeczną. O wieździe na pryzmę kiszonki nie było mowy, ale nawet w polu nie raz się zawiesiłem czy to wiosną w siewniku nawozu czy w opryskiwaczu. Nie mówiąć o pługu. Ja już go nie założę. Może przy wysokim ustawieniu się sprawdzi. Jest do sprzedania.

#9 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 23:27

łańcuchy boczne podnosnika czy istnieje możliwość zakupu gdzieś tego zaczep z zdjęcia 2? z tego co widzę nie jest dużo roboty ale jestem studentem więc w domu jestem tylko na weekend :-)

#10 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 08:36

łańcuchy boczne podnosnika "nie jest dużo roboty"- pewnie byś się zdziwił, całość wykonana z gatunkowej stali. Swego czasu robiłem takie, w okolicy kilkanaście Władków na tym jeździ. Obecnie nie mam tokarza ''Pana Kazia'' i pojedyńcze zamówienie nie jest do zrobienia w miarę tanio.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 11:39

łańcuchy boczne podnosnika no to będę musiał zabrać się w która sobotę za to i zrobić :-) hehehe :-) teraz będzie przerwą swiateczna to może uda mi się coś zrobić :-)

#12 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 17:10

łańcuchy boczne podnosnika Krzysztof i co poczyniłeś coś?

#13 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 12:22

łańcuchy boczne podnosnika no sprawa jest jeszcze nie ruszona, z powodu braku czasu :'( niby wolne bo święta ale do pracy zarobkowej sie chodziło :-) przez ten czas naprawilem tylko pochwy i zwojnice, bo były popękane, szpilki nie trzymały itp. założenia to to pora będzie i zaczep wkońcu robić :-)

#14 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 luty 2015 - 22:20

łańcuchy boczne podnosnika no i prace prawie zakonczone xd dlugo mi to zajęło no ale wszystko zrobione xd jeszcze poskladac do konca i powinno byc xd sposob wykonania mam podobny jak slawek99 ale badziej prowizoryczny :-) postaram sie jutro porobic jakies fotki a w niedzielr wrzucic :-)

#15 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:34

łańcuchy boczne podnosnika zdjecia u mnie na profilu :-)

#16 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 luty 2015 - 15:35

łańcuchy boczne podnosnika Upsssssssss.
Zbytnio się nie wysiliłeś, czy ten Twój wyrób będzie skuteczny - szczerze wątpię. Spawy będą tylko frukać, bo są na zrywanie, to one są za wszystko odpowiedzialne a to kółko też nie jast za mocno przyspawane.
U mnie spawy masz na ciągnięcie a za całość odpowiadają płaskowniki z otworami no i oczywiście bolce z odpowiedniego materiału nie śruby M22 / chyba/ Sory, że tak Ci pojechałem ale nie raz krytyka powoduje dalszą mobilizację.

P/S. Właśnie ostatnio robiłem gościowi takie jak są u mnie, bardzo zadowolony jest.

#17 Share KrzysztofKalisz

KrzysztofKalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 luty 2015 - 18:56

łańcuchy boczne podnosnika wiem ze tk byle jak bo na szybko :-) tak duzo znow naszym wladziem sie nie robi. rotacyjna czy cos chodzi przy ursucie 30, u wladzia takie lekkie sprawy :-) zreszta, pozyjemy, zobaczymy :-) hyhyhy xd moze akurat wypali xd jak nie to bedziemy cos przerabiac xd

#18 Share MateuszMatryba

MateuszMatryba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 09:11

Siemanko mam pytanie do sławka 99 czy posiada on wymiary tego co jest na ostatnim zdięciu dzięki i pozdrawiam

#19 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 12 marzec 2015 - 09:56

Według mnie to nie jest najlepsze rozwiązanie. Mieliśmy kiedyś podobnie zrobione i powyrywało te dwie śruby wkręcane w skrzynię. Nie wiem czemu bronicie się przed uchwytem mocowanym do zwolnicy. Zrobiłem tak i już kilka lat zero problemów. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 23:36

Ja miałem w swoim Władku przez 34 lata zamontowane łańcuchy boczne do zwolnic i przez ten okres nic złego się nie wydarzyło. Jednakże podczas remontu skrzyni w ubiegłym roku naszło mnie żeby Władzia obniżyć i tu już mocowanie do zwolnic się nie sprawdza, bo nie jest w osi z cięgnami. W takim wypadku patent kolegi sławek99 jest dobrym rozwiązaniem i myślę, że te dwie śruby wkręcane w korpus nie powinny się wyrwać, bo pozostałe cztery musiały by podzielić ich los. Sam muszę teraz coś podobnego zmajstrować, bo wiosna tuż tuż.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein