kmyk7211

Czy 7211 da sobie rade ?????

Polecane posty

soko74    39

Przy zakupie pługa warto sugierować się zaleceniami producenta,który podaje min.zapotrzebowanie mocy.Ja nie spotkałem się jeszcze z trójkami obrotowymi do 60 konnego ciągnika.Minimum to 80 koni i to do tych najlżejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

no nie wiem ja mam zetora 7211 i miałem okazje raz ciągnąc 3skibowy pług obrotowy to zetor na lepszej ziemi miał co robić gdyby nie blokada to raczej nie dało by rady


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nie zaprzeczam, że musiałeś używać blokady. Jak Ursusa 4514 agreguje z Unią TUR (zagonowy) 4x35 i jak złapie trochę luźniejszej ziemi (jakiś piasek) to bez blokady nic nie zdzaiłam  :-. Taka sama sytuacja występuje jak w polu jest trochę mokro- cały czas na blokadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

trójka obrotowa do 7211 jest idealna ale oczywiscie już nie pociagniesz za tym pługiem jakiejs kolczatki czy cos w tym stylu


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

ja mam 7211 i kupiłem czteroskibowe nie obracane 4x40cm ale narazie ciągam 3 bez problemu, a do tego nie mam obciążników na kołach ani z przodu. Planuje coś z tym zmienić-kupie konkretne obciążniki na koła i pod maske i pójdą 4 :huh:

A tak poza tym to powiedzcie mi czy turbosprężarka od 7745 turbo będzie dała się zamontować do 7211, oczywiście po zmianie kolektora wydechowego i dolotowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

cos tam mój wujek sie kiedys dowiadywał i niby da sie to przerobić ale to niby duzo kosztuje

powiem tak zetor to mocna maszyna ale nie ma co z tego traltora robić pociagu wszystko mozna ale do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

masz racje,nowa turbosprężarka koszkuje 1000zł i do tego jeszcze kolektory.A zobacz jaka jest różnica w cenie pomiędzy 77 a 72. Wiem że to nie będzie to samo co 77 ale pare koni doda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

kolego wszystko było by ok tylko do 3obrotowej wskazany był by przód, więc przemyśl to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
kolego wszystko było by ok tylko do 3obrotowej wskazany był by przód, więc przemyśl to

 

Wiadomo, że napęd jest bardzo dobrą rzeczą, ale bez też pójdzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dobra, teraz moja kolej ;) Wg mnie jak obrotówka to max. 3x30, podnośnik ma mocny, więc uniesie. Z drugiej strony to po co go męczyć - w naszym gospodarstwie to z zagonowym 3x35 ma co robić, a ziemie 4a i 4b...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

może rozśmieszy was to pytanie,ale prosze o troche wyrozumiałości. Piszecie że pług np. 3x35 co oznacza to 35???? jak sie sprawdza tę wielkośc???? bo mam zetora 6718 który ma 65 km i oram na 3 skiby pozyczonym pługiem z tym że dwie pierwsze są ogromne a ostatnia(dorabiana) mniejsza,a sąsiad zetorem 7011 w 4 skiby jeździ.

 

 

 

 

hahaha chyba nie tylko ja nie wiem co oznacza to 35 lub 40 hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

7245 to by dał rade :rolleyes:

A tak a propo na jeden pług jest zapotrzebowanie mocy ok 25 km .

zalerzy jaki pług i czy jest 4 x 4


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

35 to jest szerokosc która bierze jeden korpus a jak orzesz pługiem który ma 1 pług inny to za dobre dla ziemi to nie jest...

 

Pług pługowi nie równy i 3 skiby moga brac wiecej niz 4 zalezy jaka maja szerokosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

i gdy ostatnia skiba jest mniejsza to pewnie jest problem z przyoraniem obornika i resztek pożniwnych, ponieważ bruzda po 2 skibie jest sporo szersza i wtedy 3 słabo ją zasypuje


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm Panowie... nie rozśmieszać mnie.. ja orzę Zeotrem 7211 kobuzem 4x40 i idzie elegancko tak jak pisałem gdzieś na glinie takiej czystej żywej fakt cisnę na 3x40 bo trzyma jak asfalt. Powiem tak ziemia a ziemia tak jak Zetor i zetor, pożyczyć sobie najlepiej od kogoś pługa takiego albo podobnego i spróbować tak najlepiej to zbadać. Osobiście uważam że 3x40 można brać spokojnie do 7211 tylko jeśli obrotowe to max obciążenia na przód pozdrawiam wrazie pytań piszcze na pw nie zawsze lukam forum:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

zapraszam do mnie.podorywke bys zrobil ale o siewnej czy zimowej to bys mogl pomarzyc a 3 obrotowa to chyba zart.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

bierz spokojnie 3x35 to kolega ciągnie zetorem 5211 , a teraz ma 7211 i poszerzył pług do 3x40 , i mówi że jak 7211 się zepsuł to 5211 też dał radę na równym polu tylko kilka obciążników musisz koniecznie dołożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj