Skocz do zawartości

Zdjęcie

Probem ze spalaniem i mocą w CASE Maxxum 125

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mateusz89

Mateusz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 18:11

próbowałem różnych kombinacji i nie widziałem żadnej różnicy. Pług jest dobrze ustawiony z tym nie mam problemu. Na wyższych obrotach na piachu spalił więcej bo tak też myslałem. Podobno przedział 1500-1800 obrotów jest najekonomiczniejszy. Napęd włączony podczas pracy. W tym egzemplarzu licznik nie uwzględnia poslizgu kół, nie ma znaczenia czy z napędem czy bez, czy grzebie czy nie prędkość wyświetla dla danego biegu i obrotów. Meczę serwis bo nawet z ich pracownikami rozmawiałem i twierdzą że coś musi być na rzeczy ale "oni sa tylko mechanikami"...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Probem ze spalaniem i mocą w CASE Maxxum 125 Dzisiaj, 23:50
  •  

#22 Share bubunio

bubunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 20:27

nie chce nic mówić, ale może to przez to, że na 10 biegu robiłeś

#23 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:39

Co wy z tym spalaniem? Ja Johnym przy agregacie 6m pod górki na komputerze 40l pokazuje ale liczy się robota i bezawaryjność a nie to czy pali 2litry w tą czy w tamtą. I tak na ha spali mało jak przeliczysz. Jak stać cię na case to powinno stać cię na ON. Weź go na hamownie i zobaczysz ile ma mocy. Tak to nigdy nie dojdziesz co mu dolega. Jak będziesz miał na papierze że mocy brak to postrasz ich sądem to zmiękną.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Mateusz89

Mateusz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 13:39

w przeliczeniu na ha czy na godzine i tak wychodziło za dużo. Prawdopodobnie została znaleziona przyczyna, po kilku telefonach serwis w końcu się zjawił, podłączyli go po raz kolejny pod kompa i tym razem znaleźli- uwalony czujnik ciśnienia doładowania, co może dawać takie efekty. Zaciął się na 0.7 bara i nie ważne czy zgaszony czy max obroty pokazuje tą samą wartość... Mam nadzieję że to będzie to.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:48

Witam. Mam problem ze spalaniem swojego Maxxuma 125, kupiłem go we wrześniu tego roku, ciągnik fabrycznie nowy ale rocznikowo 2012. W orce z pługiem obrotowym Huard QRT-65 4x40 na ażurach i nie moge zejść poniżej 18l/ha. Skrzynia 16x17, 1600 max 1700 obr/min, prędkość 8-8,7km/h- bieg 10 na 11 nie chce iśc ma już za ciężko, ziemie 2-3klasa bez górek. Ursus 1014 z tym pługiem spalał mniej bo ok 15l/ha. Dzisiaj zrobiłem próbę na 10ha po głeboszowaniu (na ok 40-45cm) i wyszło 17,9l/ha. Maszyna jest na gwarancji ale serwis jakoś nie bardzo się garnie do szukania przyczyny, jedyne co zrobili to aktualizacja oprogramowania silnika. Mam pytanie do użytkowników takich ciągników, czy one też Wam tyle palą? porównywałem spalanie w siewie z Zetorem Forterrą 9641 identyczny zestaw uprawowo siewny bierny (unia ares cut tl 3m+ poznaniak 3m) Zetor 8-9l mój Case 10-12l/ha. Wydaje mi się jak by nie miał tej mocy, deealer zapewniał że "6" spali mniej w ciężkiej robocie od "4" a póki co niezbyt ładnie to wygląda.

kolego ja swoim Maxxumem 125 rok 2012 bez adBlue ciagam lemkena 4+1 obrotowa na pelnej odkladnicy (45 na korpus) i tez na 9-10 biegu ok 1650 obrotow na 11 pojdzie ale nie z tak niskich obrotow i jest to stanowczo za szybko podczas orki. W ubieglym roku zaoralem wszystkie dzialki i spalanie wyszlo 14-15l/ha ziemia rozna od lekkiej do redziny bardzo ciezkiej w uprawie( brak gliny) teren przerozny (gorki, doliny, niziny). Natomiast w tym roku to byla masakra, 5 -cioma skibami to tylko polowe arealu te lzejsze kawalki reszta 4 korpusy i wyszlo miedzy 18-19l/ha na max 9 biegu ale w wiekszosci 7-8 a na ostatnim to nawet 6-7 glebokosc 25-30cm. Ale ten rok w naszym rejonie nie byl lekki, strasznie mokro, nawet do tego stopnia ze ziemia nie odklejala sie od odladnic (mam gdzies zdjecie takiego zalepionego pluga, jak znajde to wstawie)Zdjęcie0019.jpg

Edytowany przez cobrap, 14 styczeń 2015 - 20:10.

Dodaj odpowiedź