Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy

128 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 07:20

Olej silnikowy

Nie zgodzę się że to wina oleju Turdus. Takie jaja z ciśnieniem możesz mieć na superolu CC. Skąd kupiłeś tego Turdusa - beczka czy oryginalne opakowania? Jedynie co można stwierdzić w przypadku oleju Turdus to ma dość dużą liczbę zasadową  - co przekłada się na wypłukiwanie nagarów i osadów w silniku. Oczywiście to duży plus dla oleju ale w sprawnym silniku.

Chyba wymieniasz olej na zimnym silniku, daj porządnie po garach i wtedy spuść - ten olej kompletnie nie trzyma parametrów, użyłem go jeden sezon i podziękowałem.... Za tą cenę absolutnie nie warto, przereklamowany najprostszy olej i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy Dzisiaj, 00:01
  •  

#122 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 07:59

Olej silnikowy

W porównaniu do zwykłego superolu CC na 100% jest lepszy. U mnie po wymianie na turdus ciśnienie podniosło się o około 0,5 bara na gorącym silniku, na zimnym i tak idzie prawie do końca skali. Ale silnik ma po remoncie kapitalnym około 250mth. Przypuszczam, że miałeś w silniku więcej motodoktora niż oleju, skoro po wymianie tak padło ciśnienie. Nie ma innej możliwości. I co byś nie zalał, to efekt będzie taki sam. W wyeksploatowanym silniku żaden olej 15W40 czy 15W45 ciśnienia ci nie utrzyma. Możesz szukać 20W50 czy 30W65 ale po pierwsze cena, po drugie - też cudów nie będzie.

Jesli na ciepłym silniku na wolnych obrotach ciśnienie spada poniżej 1 bara to wyrok jest tylko jeden - natychmiastowy remont, bo inaczej złapie panewki i oby tylko na tym się skończyło. Jeżdżenie na wyrobionych panewkach z tym mazidłem co masz teraz w silniku skończy się na pęknięciu wału i koszty wzrosną.

#123 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 13:04

Olej silnikowy

rozumiem ze od dolu da rade to zrobić, zalozmy ze zdjalbym mise, to czy później nie ma  dużych problemów żeby wpasować ja ? pewnie dosyć ciezka jest, u c330 we dwóch nie było większego problemu

#124 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 21:20

Olej silnikowy

Przy odrobinie pomyślunku, nie ma żadnego problemu. ;)

Miskę olejową to i w 6'tce zakładam sam -  kładę michę  pod silnikiem, na drewnianych klockach, pod michę podstawiam lewarek tzw. "żabę" i jazda do góry   ^^  

#125 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 22:18

Olej silnikowy

To do miski od 4 cyl perkinsa to byś byś dźwigu potrzebował...Chłopie miska od 60-tki to jedną ręką trzymasz a drugą zakręcasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 22:25

Olej silnikowy

Że Ja?  :D   Jak coś, to o  6'tce mówię, np: 1201, 1224 itp. nie o jakimś 4 cylindrowym piździku, co by go na skrzynce od kartofli szło rozpołowić ;)

#127 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 17 styczeń 2016 - 13:24

Olej silnikowy

Panowie co ile w/g instrukcji wymienia się olej w ursusie 1224? nie mogę zajść takiej informacji  a nie mogę się dokopać do instrukcji od w/w ciągnika.

#128 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:55

Olej silnikowy

Wymieniaj co 100 Mth i będzie OK.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#129 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:13

Olej silnikowy

tak też wymieniam  tylko nie wiem czy to nie za często  , w sumie idzie do niego 2x tyle oleju co do 4-ro cylindrowej.