Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator do Ursusa C-330

325 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 16 marzec 2009 - 18:14

Alternator do Ursusa C-330 Drodzy agrofotowicze mam pytanie związane z założeniem alternatora do 330 no i ma pytanie czy pasek ten co był przy prądnicy morze zostać czy trzeba nowy ???? i czy akumulatory wytrzymują jak cały dzień się jeździ bo słyszałem ze nie wytrzymują i trzeba jeździć na włączonych światłach ????? o i inne pytanie to czy wiecie czemu jak w lato trochę w polu porobił c 330 to akumulatory były wilgotne na wierzchu w okolicach biegunów jak zdejmowałem pokrywy to to zauważyłem ale jak jeździło się nawet bez pokryw to to samo było i klemy się często upalały a nie wiem czemu ale nie wiem czy na to wpływ nie miało to ze tawotem tym zielonym były smarowane jak zakładano je bo podobno tawot pod pływem prądu elektrycznego utlenia miedz ???? zapraszam do wypowiadania się na ten temat i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator do Ursusa C-330 Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2009 - 20:46

Alternator do Ursusa C-330 Witam. Pasek, jeżeli nie jest zużyty to może zostać. Jeżeli napięcie ładowania jest prawidłowe (13,8 - 14,4 V) to akumulatory wytrzymają nawet miesiąc ciągłej jazdy, nie trzeba włączać swiateł. Nie wiem kto taką teorię wymyślił. Naprawdę ludzka głupota nie zna granic. Co do tego, że się robią wilgotne to zależy jakie masz akumulatory. Jeżeli mają one wieczka starego typu uszczelniane masą bitumiczną, to nic nie poradzisz, po prostu tak mają. Te nowego typu z wieczkiem plastikowym nie powinny się robić mokre. I nie smaruj biegunów smarem. Zawiera on sole litu i przyspiesza korozję biegunów. Do smarowania stosuje się TYLKO i wyłącznie wazelinę techniczną. A to, że korodują Ci klemy spowodowane jest tym, że wieczko jest nieszczelne w okolicach biegunów, o tym pisałem powyżej. Mam nadzieję, że wszystko Ci w miarę wyjaśniłem. Poza tym w dziale "Elektryka" jest dużo informacji o alternatorach. Proponuję poczytać. Pozdrawiam.

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8979 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 10:48

Alternator do Ursusa C-330 dokładnie. elektro... ci wszystko wyłożył. zmierz jeszcze prąd ładowania. przy zbyt dużym woda z akumlatora paruje szybciej u w chłodne dni może się skraplać na pokrywach.
KPK Kumurun Team

#4 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 23 marzec 2009 - 17:25

Alternator do Ursusa C-330 dzięki za odpowiedzi

#5 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 18:42

Alternator do Ursusa C-330 Mam problem. nie wiem co mam kupić sobie. czy alternator który wytrzymuje dłużej czy prądnice która jest z reguły lipna i szybko wysiada... Czy podłączenie alternatora będzie napewno bezpieczne???

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

#6 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 05 sierpień 2009 - 19:17

Alternator do Ursusa C-330 lepiej alternator, tylko chyba musisz dać minus na masę.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#7 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 19:28

Alternator do Ursusa C-330 minus na mase i inny regulator

#8 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:51

Alternator do Ursusa C-330 i alternator kup na złomie kosztuje 10 zł a lepszy od nowego ;p

#9 Share marczi80

marczi80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:26

Alternator do Ursusa C-330 W M-kach minus jest na masie i kup alternator z wbudowanym regulatorem.

#10 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:32

Alternator do Ursusa C-330 a dlaczego jest lepszy jak ma wbudowany regulator? to trzeba będzie od nowszego autka złapać. bo w starych jeszcze regulator był osobno :(

też myślałem o prądnicy ale prądnice są bardzo słabe. nie dosyć że mało ładują to na dodatek są nie trwałe. kiedyś jak orałem w nocy to mi światła gasły... ooo i to jest wada prądnicy. nie nadanżała ładować. a grzałem ostro ciągnikiem jak to w urce więc powinna ładować jak głupia.

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:56

Alternator do Ursusa C-330 ja mam od jakiś 5 lat alternator w C330 i naprawdę warto akumulatory od tego czasu chodzą bezawaryjnie nawet zimą a dodam że mam dwa dodatkowe halogeny z tyłu i dwa z przodu i wszystko jest ok a z podłączeniem nie ma problemu a jeśli już to na forum dużo tematów jest z tym związane

#12 Share crisgood

crisgood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 18:12

Alternator do Ursusa C-330 ja mam alternator od forda eskorta z wbudowanym regulatorem koszt na zlomie 60zl laduje nim jedna aku.12v175ah i jest za***isty

#13 Share kornikm

kornikm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 19:34

Alternator do Ursusa C-330 Ja u siebie mam założony alternator od poloneza tez z wbudowanym regulatorem rok temu na złomie dałem 30zł i ładuje idealnie nie to co stary alternator z osobnym regulatorem :( . Minus musi iść na masę przynajmniej ja mam tak założony.

#14 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 20:13

Alternator do Ursusa C-330 Dziękuję za podpowiedź. Alternator założony tak jak mówicie. Pali od sztycha. Jest świetnie. :)

#15 Share lipka

lipka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 17 październik 2010 - 12:25

Alternator do Ursusa C-330 Witam. Chcę zamontować alternator do c-330 i słyszałem że coś trzeba pozamieniac tylko co ??

#16 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 17 październik 2010 - 12:44

Alternator do Ursusa C-330 jeśli masz plus na mase to właśnie to musisz zamienić!
A podłączenie altka jest prostrze niż prądnicy(jeśli ma wbudowany regulator-przewaznie ma!)

#17 Share MarcinBrz

MarcinBrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, informatyka, muzyka organowa.

Napisany 17 październik 2010 - 14:03

Alternator do Ursusa C-330 Nie wiem jak w Ursusie, ale czasem może pojawić się konieczność przełożenia przewodów na wskaźnikach (mogą pokazywać "w tył"). Żarówkom jest wszystko jedno, więc w lampach nic nie musisz kombinować.

#18 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 październik 2010 - 14:14

Alternator do Ursusa C-330 ja zakładałem nowy alt z regulatorem i tylko przełożyłem + z - , a poza tym to tylko jeden kabel do kontrolki ładowania i prądowy na zacisk + od akusa , z reszta dołaczona była instrukcja jak podłączyc .... i udało mi sie <_<

#19 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 17 październik 2010 - 14:27

Alternator do Ursusa C-330 Ile dałeś za altka ? <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama