Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka prasa za ok 50 tys zł

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:56

tylko zależy kto jak jedzie i czym ciągnie prase, wiec takie bierne obserwowanie to mało świadczy, najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto miał kilka marek pras, a większość zachwala albo swoje sprzęty...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa za ok 50 tys zł Dzisiaj, 12:58
  •  

#22 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 23:59

Tak Fendt to w 100% Galligani/massey ferguson tylko inny kolor farby :). W kazdym bądz razie u nas nastaje tendencja, ze przy wymianie variantow 180/280 na nowe prasy nie jest juz to claas, ale Lely, McHale. Genaralnie narzekanie bylo tylko na prasowanie sianokiszonki wiec jezeli ty nie bedziesz jej robil to bierz varianta, tylko sprawdzaj czy nie jest juz solidnie wyjechany( tryby itp) bo prasy 10 lat+ potrafią byc w stanie, który w żniwa może doprowadzać do szalu( ciągle usterki)

#23 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 01:30

A gallignani to co zła marka?

#24 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 10:09

od 5 lat posiadam varianta 180RC i jedyne awarie to zerwany jeden pas i zawleczka od łańcucha wiec nie narzekam a dałem na tamten czas 27 tys wiec bardzo dobra cena była i sprawuję się też dobrze ale zapotrzebowanie mocy jednak ma nie takie małe bo cały balot oparty jest na rotorze ogólnie prasuje case 4240 to ma co robić a najbardziej optymalny byłby 6 cylindrowy tak z 120 km to tak na spokojnie, i jeszcze zwróć uwagę jakie obroty może przekazać przekładnia bo ja mam 540 wiec częsciowo ogranicza to prędkość pracy ale i tak jest przyzwoita bo w słomie w granicach 14km/h w zalezności też od rodzaju słomy i po jakim kombajnie, jeżeli miał bym teraz mozliwość zamiany na inną to skusił bym się na krone albo lely 

#25 Share Denis37

Denis37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 17:30

od 5 lat posiadam varianta 180RC i jedyne awarie to zerwany jeden pas i zawleczka od łańcucha wiec nie narzekam a dałem na tamten czas 27 tys wiec bardzo dobra cena była i sprawuję się też dobrze ale zapotrzebowanie mocy jednak ma nie takie małe bo cały balot oparty jest na rotorze ogólnie prasuje case 4240 to ma co robić a najbardziej optymalny byłby 6 cylindrowy tak z 120 km to tak na spokojnie, i jeszcze zwróć uwagę jakie obroty może przekazać przekładnia bo ja mam 540 wiec częsciowo ogranicza to prędkość pracy ale i tak jest przyzwoita bo w słomie w granicach 14km/h w zalezności też od rodzaju słomy i po jakim kombajnie, jeżeli miał bym teraz mozliwość zamiany na inną to skusił bym się na krone albo lely 

Dzięki za podpowiedz Wiesz mam jeszcze 140km 6 cylindrowy w garazu ale wolałbym zetorem bo jest 4 cylindrowy i co za tym idzie mniejsze spalanie. Zetor dobrze radził sobie z welger ale to stało komorówka więc gorzej zbija niz zmiennokomornowa :)

#26 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 18 listopad 2014 - 17:55

Witam ja bym ci polecił new Hollanda br 740 albo 750 z roczników powyżej 2004 te żółte , są one proste w budowie na pewno mają mniej awaryjnych pierdołek niż claas ja swoją BR740 pracuje z zetorem 9245(90KM i spokojnie wystarcza) robię rocznie około 1300 snopków,snopki wychodzą ładne i dobrze zbite i już 3 sezon bez awarii robię siano sianokiszonkę i słomę , są to prasy bardzo wydajne w słomie osiągnąłem maksymalnie 50snopków na godzinę . Tak więc rozpatrz dobrze ofertę new Hollanda najważniejsze w tych i nie tylko w tych prasach to stan łańcuchów , stan zębatek najlepiej zęby była na nich oryginalna farba to znak ze nie były wymieniane i patrzeć na śruby pod osłonami żeby na nich też byłą farba to bedzie oznaczało że nie były ruszane, stan pasów żeby nie było dziur i żeby bieżnik zeby był wyraźny a nie wytarty i jak w nh najlepiej żeby były klejone(całościowe) czyli oryginalne i podbieracz żeby nie był mocno wytarty im więcej oryginalnej farby na podbieraczu tym mniej prasa pracował .

Edytowany przez farmer321, 18 listopad 2014 - 17:58.

#27 Share Denis37

Denis37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 18:09

Witam ja bym ci polecił new Hollanda br 740 albo 750 z roczników powyżej 2004 te żółte , są one proste w budowie na pewno mają mniej awaryjnych pierdołek niż claas ja swoją BR740 pracuje z zetorem 9245(90KM i spokojnie wystarcza) robię rocznie około 1300 snopków,snopki wychodzą ładne i dobrze zbite i już 3 sezon bez awarii robię siano sianokiszonkę i słomę , są to prasy bardzo wydajne w słomie osiągnąłem maksymalnie 50snopków na godzinę . Tak więc rozpatrz dobrze ofertę new Hollanda najważniejsze w tych i nie tylko w tych prasach to stan łańcuchów , stan zębatek najlepiej zęby była na nich oryginalna farba to znak ze nie były wymieniane i patrzeć na śruby pod osłonami żeby na nich też byłą farba to bedzie oznaczało że nie były ruszane, stan pasów żeby nie było dziur i żeby bieżnik zeby był wyraźny a nie wytarty i jak w nh najlepiej żeby były klejone(całościowe) czyli oryginalne i podbieracz żeby nie był mocno wytarty im więcej oryginalnej farby na podbieraczu tym mniej prasa pracował .

Dzięki farmer 321 za podpowiedz i instrukcje :) Wezmę tę maszynę pod uwagę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 19:09

co do new holand kuznyn ma 658 i też z nią fajnie smiga i to polską 60 wiec w słomie a w kiszone już 902 wchodzi do gry wiec może warto rozpatrzyć jak kolega wyżej Ci doradza coś młodszego albo kolega ma vicona 1901 też sobie chwali śmiga zetorem fortera 110 i też fajnie mu to idzie i nie ma dużego zapotrzebowania mocy, warto też zwrócić uwagę na stan komory na jej ściany wewnętrzne czy nie są za bardzo powycierane od dużej ilości balotów, trochę głupio to brzmi kolega kuzyn skoro sam nie pracowałem na tych prasach ale znam ich opinie i są zadowoleni z tych pras 

#29 Share Denis37

Denis37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:26

a myślicie ze zetor 110 da rade pociągnąć vario pack 1500

#30 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 21 listopad 2014 - 18:54

Da radę ale jeśli ma noże to raczej nie na wszystkich tak mnie sie wydaje.

#31 Share Denis37

Denis37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 20:17

Da radę ale jeśli ma noże to raczej nie na wszystkich tak mnie sie wydaje.

Ale przeciez noże można wyłączyć w słomie nie są potrzebne

#32 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 23 listopad 2014 - 20:46

Jak najbardziej da sie odłaczyć noże ale miałem na mysli kiszonkę bo przypadkiem można albo na zarobku albo u siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Denis37

Denis37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 22:19

Jak najbardziej da sie odłaczyć noże ale miałem na mysli kiszonkę bo przypadkiem można albo na zarobku albo u siebie.

Jestem na wszystko przygotowany mam jeszcze 140 km ciągnik tak więc damy rade a uslugi z pewnością bede robił nigdy nie przepuszczam okazji by zarobić