Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się sprowadzić auto z Niemiec?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 marzec 2016 - 15:53

Ja miałem auto kupione w Polsce - teraz mam z Niemiec kupione od Turka Sam jeździłem bo tam mieszka znajomy I nigdy już nie kupię auta użytkowanego w Polsce W Niemczech ciężko znaleźć auto bezpośrednio od Niemca bo tam rynek jest opanowany przez Turasów Trzeba trafić na świeżutkie ogłoszenie zanim je Turasy przechwycą A sporo aut nawet nie trafia na ogłoszenia bo Turasy chodzą po ulicach i wkładają za wycieraczki swoje wizytówki więc część sprzedawców nie ogłasza sprzedaży tylko opycha je od ręki a ci co się cenią to chcą dużo kasy Jak nie ma się tam nikogo znajomego to moim zdaniem nie warto jechać samemu bo to jednak dochodzą spore koszty noclegu czy poruszania się po miescie Ale jak auto to tylko sprowadzone Auto z Polski to tylko od znajomego emeryta o którym wiemy że porusza się nim tylko w niedziele do koscioła Jak przyprowadziłem swoje to jezdziło sie świetnie - a teraz jest już wytłuczone od naszych dróg i nic na to nie poradzisz No i części które musiałem wymieniać były albo oryginalne albo jak zamienniki to z tej najwyższej półki jakościowej - a nie jak w Polsce każdy wstawia to co najtańsze - Niemcom to najzwyczajniej się nie opłaca bo tam koszty robocizny są bardzo drogie i nikt nie oszczędza na częściach aby za rok czy pół znowu pchać się w koszty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się sprowadzić auto z Niemiec? Dzisiaj, 01:32
  •  

#22 Share LubieTosty

LubieTosty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 10 marzec 2016 - 16:39

Czy opłaca się sprowadzić auto z Niemiec? szukaj po salonach auta uzywane zostawiane w rozliczeniu ja tak kupilem swoja skode fabie 1 wlascicielka auto nie bite przebieg udekomentowany 87 tysiecy serwisowany w aso

#23 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 10 marzec 2016 - 17:28

Potwierdzam. Kupiłem przy salonie pozostawione w rozliczeniu. Serwisowane do końca, jeden właściciel, półtora roku oleje i filtry, reszta oryginał. Fakt, było drogo, ale jest spokój. Salon może przyjąć samochód w rozliczeniu, ale nie musi, czego byłem świadkiem. Gość kupował nowe Q5, chciał zostawić siedmioletnie A6 kupione w salonie, nie wzięli. Sam się nim zainteresowałem, po oględzinach też zrezygnowałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 07:47

Przy salonie w komisie to tylko przebiórki  zostają. Najlepiej zagadaj z mechanikami z salonu. Wtedy masz 100% pewności satysfakcji z auta. Mechanik pierwszy będzie wiedział że ktoś planuje wymianę na nowszy model . Mówie tu o użytkowniku prywatnym , Często takie samochody mechanicy naprawiają po godzinach w swoich warsztatach a klient do serwisu jedzie po pieczątkę tylko i nie ma się co dziwić patrząc jakie są stawki godzinowe w ASO. Ja tak ostatnio kupiłem Fabie i rewelacyjna. Jeżdził nią dziadek 75lat i wymienił na nowszy model też fabi. Oryginalna książka serwisowa to pikuś w porównaniu z tą którą prowadził dziadek. Zeszyt 16 kartek zapisany cały ,co i kiedy wymieniane nawet którego dnia sprawdzany stan oleju i dolane płynu do spryskiwaczy.

#25 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 07:47

Przy salonie w komisie to tylko przebiórki  zostają. Najlepiej zagadaj z mechanikami z salonu. Wtedy masz 100% pewności satysfakcji z auta. Mechanik pierwszy będzie wiedział że ktoś planuje wymianę na nowszy model . Mówie tu o użytkowniku prywatnym , Często takie samochody mechanicy naprawiają po godzinach w swoich warsztatach a klient do serwisu jedzie po pieczątkę tylko i nie ma się co dziwić patrząc jakie są stawki godzinowe w ASO. Ja tak ostatnio kupiłem Fabie i rewelacyjna. Jeżdził nią dziadek 75lat i wymienił na nowszy model też fabi. Oryginalna książka serwisowa to pikuś w porównaniu z tą którą prowadził dziadek. Zeszyt 16 kartek zapisany cały ,co i kiedy wymieniane nawet którego dnia sprawdzany stan oleju i dolane płynu do spryskiwaczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 09:26

mój braciszek kiedyś Felicję taką kupił - w pakiecie z kajetem i litanią w nim co, gdzie i kiedy :)

a;propos aut z Niemiec - sprawdźcie ile kosztują nieuszkodzone i niezajeżdżone auta. przy dzisiejszym kursie EUR kompletnie nie warto - są droższe, niż w PL.

handlarze ciągną złom powypadkowy, najtańszym kosztem doprowadzają go do jazdy, wydłubią radio, zabiorą opony zimowe, ogołocą z innych fanów (handlują tym osobno na allegro/otomoto), zdejmą z zegara 100 - 300 000 km i puszczają szrota w obieg. 10-cio i więcej letniego diesla ze 180 000 km.