Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się sprowadzić auto z Niemiec?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KamilBrz

KamilBrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:47

Chciałbym kupić jakiś przyzwoity kilkuletni sedan. Interesują mnie głównie marki typu Insygnia, Passat-y, może jakieś BMW, Audi itd. Tylko pytanie, czy za około 45 tys zł kupię coś porządnego za zachodnią granicą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się sprowadzić auto z Niemiec? Dzisiaj, 05:53
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 listopad 2014 - 18:58

Po ile ten sprzęt chodzi to nie wiem...

Natomiast jeśli chodzi o porównanie cen to parę razy czytałem relacje w prasie motoryzacyjnej z wypraw za granicę po samochodu i wcale tak pięknie nie było.

Wnioski:

- najlepiej mieć kogoś na miejscu aby wyszukiwał, samemu ciężko coś taniego i w dobrym stanie

- auta naprawdę zadbane były wcale nie tańsze jak w Polsce i trzeba trochę pojeździć aby takie trafić jednak jest to możliwe i są większe szanse że nic nie było kręcone jeszcze w nim

- większość aut zgarniają hurtem handlarze i mają je zaklepane (głównie tyczyło się tańszych aut)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2957 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:06

Opłaca się, nawet jak cena będzie wyższa jak w u nas, czemu? - mentalność i zasobność portfela Niemców a Polaków, mało to u nas widać np Audi A6 na felach 17 z łysymi oponami , rozklekotanym zawieszeniem i chińskimi reflektorami po stłuczce bo koszt wymiany i naprawy wynosi 3-4 pensje na tartaku a tu jeszcze kredyt na nie trzeba spłacać ;)  

Edytowany przez pawel885, 17 listopad 2014 - 19:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:14

ja sam jeździłem po auta do niemiec ceny takie same jak w polsce i teraz warto sobie zadać pytanie a czym zarabiają handlarze. kupuja uszkodzone auta i składają lub cofają liczniki. http://www.bezwypadkowy.net/ warto zajrzeć 

jeśli chcesz dobry samochód  używany to warto rozejrzeć się po salonach ludzie wstawiają uzywane samochody a biora nowe ale trzeba też uwazac to salon ma większe możliwości w korekcie przebiegu  

odwiedź takie strony jak   

http://www.g2.pl/szukaj.php

http://e4c2.bmwgroup...etPartCode=null

http://www.uzywane.lexus-polska.pl/

a jeśli chcesz naprwdę dobry samochód to za ta kase kupisz astrę sedan i inne moze to nie taki luksus to wymienione modele sa wyzsze  o klase ale nowe to nowe

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2957 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:25

Ceny nie zawsze takie same, tam kilkuletni samochód z oznakami korozji w newralgicznych miejscach zostanie wycofany z ruchu i sprzedany za grosze, u nas to prawie nówka sztuka za dużą kasę... Po wypadkach to samo 

#6 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 17 listopad 2014 - 19:52

Jestem zwolennikiem aut ciągników lub maszyn z Niemiec . Auto z Niemiec przeważnie jest serwisowane . Części wtedy są wkładane oryginalne . Drogi są tam bez dziur , autostrady obwodnice . Kupując auto w Polsce w 90% to już złom jeżdżący . Handlarz jak  wymieni  jakąś część to zamiennik i po roku wysiada . Kiedyś sprzedałem fiata siennę do komisu za 7500 a sprzedali ją za 11 000 tyś . Nie mam nic przeciwko marży tego komisu tylko z 17000 km zrobili 9000 km i to jest kupowanie w Polsce .

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8010 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:29

Sam z 3 lata temu kupiłem VW B6 1,9 D 3 letniego wtedy   z Niemiec  ale dałem z 5 tyś więcej niż w Polsce za takiego mogłem  dać.

Bez wypadku i żadnych przygód, z malowanym rantem z tyłu. Przebieg miał 160 tyś a są  większe to norma , a i z 300 się trafia, ale nie w Polsce, tu wszystkie 10 latki mają do 180.

Ale żadnych awarii a zrobiłem 80 tyś.

Sam pojechałem i wybierałem z kolegą, a kolega na takim jeszcze z 3-4 tys przycinał, i raczej z sprzedażą nie miał poważnych problemów.po prostu ładne sprowadza, ale i trza zapłacić.

Na okazję nie liczcie, bo to przekręty.

#8 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 14:56

Rwnie jestem zwolennikiem ściągnięcia auta z Niemiec. Niemiecki rynek motoryzacyjny jest największy w Europie - tam codziennie pojawia się po kilkaset/kilka tys fajnych ofert - trzeba tylko mieć rękę na pulsie. Najlepiej jest to komuś zlecić, kto tam siedzi i zajmuje się tym na co dzień. Mi np Opla Insygnia z Niemiec sprowadził Pan Paweł Matuszek. Poszukaj w google i szybko go znajdziesz. Sprowadził auta dla kilku moich znajomych, wszyscy łącznie ze mną jesteśmy zadowoleni.

#9 Share KamilBrz

KamilBrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 15:06

No właśnie też wychodzę z takiego założenia. A czy masz z nim jakieś doświadczenia? Jak to wygląda pod względem formalnym i pod względem kosztów?

#10 Share JuliaMroczek

JuliaMroczek

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 12:51

Również byłabym zainteresowana, bo szukam od jakiegoś czasu auta rodzinnego. Większość aut w PL to raczej wytłuczone rdzewiaki ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 20:18

Generalnie znajdujesz sobie auto na jakimś niemieckim portalu z ogłoszeniami np auto.de czy autoscout24.pl lub inne tego typu.

Pan Matuszek jedzie i ogląda auto - jeżeli jest ok to kupuje. Jego zarobek to różnica pomiędzy ceną z ogłoszenia a tym co uda się wynegocjować z klientem. Krótko mówiąc płacisz za auto sumę z ogłoszenia. Plus ewentualnie drobny ryczałt za dojazd do auta z oferty zwykle około 150 do 200 euro w zależności od odległości.

Co do ściągnięca auta do PL to już kwestia dogadania. On może przywieźć lub sam możesz po nie pojechać. Tu znajdziesz na niego namiar autoorder.pl

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8010 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 20:27

Przyjedź do nie to kupisz, mam 2 kolegów co  handlują, złomy nie ścągają, ładne mają, ale i trza zapłacić.

Jeden ma teraz Corse 2008r  12 benzynę z  przebiegiem 42 tyś, oryginał, zerejestrowana w Polsce,  chyba z klimą prawie na fulu  i 18 nie chcą dać.Wczoraj jednego odprawił po 4 dniach targowania, bo w  Eurotaxie wychodzi 16,5

Tanie mięso to psy jedzą o to prawda.

Ja dałem 5 tyś więcej niż w Polsce mogłem kupić a nie wiem co to naprawy i problemy.

#13 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1031 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 07:40

Również byłabym zainteresowana, bo szukam od jakiegoś czasu auta rodzinnego. Większość aut w PL to raczej wytłuczone rdzewiaki ;/

Tak, a w Niemcech wszystkie 3 latki mają 50k przebiegu, a 10 latki góra 180k hahaha. Ludzie ogarnijcie się, w polsce jak i w niemczech można kupićdobre auto, ale trzeba często zapłacić kilka tysi więcej nawet przy cenie 20k a nie najniższą czy średnią cenę z allegro. Kuzyn miał nowe auto segmentu D serwisował przez 7 lat i kupił nowe to zaprowadził na giełdę to wszyscy się śmieli że nikt nie kupi bo na liczniku było 250k przebiegu, sąsiad kuzyna kupił od niego auto i już 3 lata śmiga bez żadnej awarii.

Niedawno 2 kolegów kupiło 2 identyczne auta, jeden z Niemiec za 20k zł, drugi za 25k z polski, ten sam rocznik, silnik. Te z naszego salonu ma 120k przebiegu książka serwisowa, faktury za przeglądy i wnętrze jak by wczoraj wyjechało z salonu, niemiec ma 180k, a wygląda w środku po odpicowaniu tak jak by miało minimum 30-400k przebiegu.

Na zachodzie nie ma okazji, albo kupujesz dobre auto w adekwatnej do stanu cenie, albo złoma za parę groszy i się cieszysz że z niemiec bo tam autostrady, obwodnice itp.

Jeśli ktoś uważa że auta np. w Niemcech są tańsze jak u nasz to niech sobie sprawdzi na portalach z ogłoszeniami np. mobile.de itp. to zmieni zdanie.

#14 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 23:31

dojrzałem już do nowego auta z salonu, gdy przyjdzie czas na zmianę. dość wypierdzianych przez helmuta ulepków z Niemiec, z  cofniętym przebiegiem, wydłubanym radiem i choinką zapachową...

#15 Share McisawBystrzanowski

McisawBystrzanowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 17:54

Czy to chodzi o tego Pana Matuszek - http://www.autoorder.pl/kontakt/ ??

#16 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 02 grudzień 2014 - 19:15

Pewnie jak się kupi po okazyjnej cenie i jeszcze od turka to tak będzie jak wyżej koledzy piszą . Na nowe auto może by było mnie stać ale na serwis i straty na roczniku już nie . Kupiłem osobówkę i dostawczy z Niemiec i nie narzekam . Osobówkę kupiłem bezpośrednio od Niemca i nie patrzyłem że w Polsce można kupić taniej . Dostawczy już był sprowadzony na pewno trochę bity ale co z tego jak się dobrze prowadził nie dar opon i się nie psuł . Awarie zaczęły się po pięciu latach w Polsce i nikt mnie nie przekona , że gdyby u nas były takie drogi jak w Niemczech zaczął  by się psuć po dziesięciu latach . 

Ja myślę , że Niemiec sprzedaje jak już zaczyna się psuć a Polak sprzedaje jak już trzeba robić generalny remont .

#17 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:38

90% aut na rynku ma cofany licznik i większośc jest po uszkodzeniu,

jak auto ma wszystko ok i prawdziwy przebieg i serwis to musi kosztować, nie ma niic za darmo, jak macie dobrych znajowych handlarzy to sami powiedzą, że na czymś trzeba oszukac żeby zarobić

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4058 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 07:27

Jak nigdy nie byłeś po samochód za granicą to naprawdę szkoda twojego czasu i nerwów.

Za taką kasę jak autor tematu chcę kupić samochód to kupisz w kraju już sprowadzony z opłacona akcyza i tłumaczeniem.

Niemcy też już się nauczyli klepać i malować samochody do sprzedaży.W kraju za naprawdę dobre auto musisz doliczyć te 10% ceny rynkowej.

Kup na Allegro czujnik lakieru za 200zł dobrego kolegę ze sobą i ruszaj w Polskę za poszukiwaniem bryki. :D

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 10:51

Niemcy aut nie klepią. Jadę one do Polski, nasi mistrzowie czynią cuda i wracają do Niemiec i tam czekają na właściciela ;)

I tak jak koledzy wyżej piszą, dobre auto dobrze kosztuje, nawet u Niemca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mavericko

mavericko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 14:38

Kolega sprowadzil ostatnio z Niemiec przez http://www.auto-manager.eu/ fajnego Passata z 2011 za 44.000 zl, i jest bardzo zadowolony.  A wiec jest to mozliwe...   :rolleyes:

Edytowany przez mavericko, 09 marzec 2016 - 17:03.