Skocz do zawartości

Zdjęcie

Garaż blaszak 4x6

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:53

Garaż blaszak 4x6

Czy potrzebuję pozwolenie/zezwolenie na tego typu budowę. Garaż blaszak ustawiony na bloczkach fundamentowych o wymiarach 4x6 m i wysokości 3 metry? Bo zaczynam czytać te fora i jedni piszą, że tak inni że nie. Zawsze myślałam, że jak budynek nie przekracza 25 m2 to nie trzeba. A na forach twierdzą, że każdy garaż trzeba zgłaszać.

Drugie pytanie w jakiej odległości od sąsiada, jeżeli od mojego płotu jego dom znajduje się około 6 metrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Garaż blaszak 4x6 Dzisiaj, 05:19
  •  

#2 Share Adam3553

Adam3553

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2014 - 17:28

Garaż blaszak 4x6

Jeśli obiekt nie posiada otworów okiennych i drzwiowych to min 3m od granicy działki. Jeśli na stronę sąsiada będą wychodzić okna i drzwi to nim 4m od granicy działki. Co do reszty to nie wiem. Jak budowałem budynek gospodarczy do 35m2 to potrzebowałem tylko zezwolenia. W przypadku altany do 25m2 jest tak samo na zezwolenie można budować. Garaż blaszany na bloczkach nie będzie trwale związany z gruntem więc wydaje mi się, że potrzebne jest tylko zgłosić to właściwego urzędu i poczekać na zezwolenie.

Kto w adwencie ziemię pruje, temu dwa lata choruje.

#3 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:05

Garaż blaszak 4x6

...czyli na tak zwane zgłoszenie- jak masz sąsiadów co cię pod...dolą. W ustawie to jest jasno napisane. Ja sobie garaż 3x5 postawiłem (oczywiście odległości od granicy zachowane) na podstawie zezwolenia ojca i matki (ich grunt) a jak ktoś inny bedzie miał problem że garaż bez papieru postawiony to rozbiorę garaż, ale już ten ktoś życia też nie bedzie miał...

Ps oszczędzałem na garaż dwa miesiące (staż) i chyba śmieszne by było żeby na garaż o wartości 1450zł załatwiać papiery za 150zł + paliwo na dojazdy. Jak stawiałem garaż sama mapa do celów opiniodawczych kosztowała ok 65zł- teraz po zmianie przepisów jest taniej ok 30zł- ale to jest nic... bo jak urzednicy z geodezji zauważą że teren gdzie chcesz postawić garaż jest nieaktualny w sensie takim że nie dokonywano inwentaryzacji geodezyjnych po każdej inwestycji to powiedzą ci że najpierw wynajmij sobie geodetę niech sprawdzi w terenie bo na naszych mapach czegoś brakuje (jest nienaniesione a pan mówi że jest) i dopiero wtedy to może kosztować- jak mapa do celów projektowych...- mimo że na mapie do celów opiniodawczych jest pieczęć "aktualność mapy nie sprawdzana na dzień wydania" ha ha mapa z google też nie jest aktualna na dzień przeglądania. Jeszcze troche a w Polsce bedzie potrzebne zezwolenie do oddychania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kusza

kusza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:42

Garaż blaszak 4x6

Będziesz musiała jedynie zgłosić, garaż blaszak czyli konstrukcja dachowa oparta na słupach, nie związana ściśle z podłożem. A jeśli miała by to być wiata, to musiałabyś dostawać ją do jakiegoś budynku, na którą też nie potrzebowałabyś zezwolenia.

Edytowany przez kusza, 17 listopad 2014 - 22:49.

#5 Share Bmash_pl

Bmash_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 17:20

Garaż blaszak 4x6

Dokładnie jak pisze Przedmóca,bez okien i 3 lub dla bezpieczeństwa 4 m od granicy- pozwolenie nie będzie konieczne,ale ludzie są różni więc jeżeli chesz mieć spokój do udaj się do starostwa powiatowego i zapytaj w odpowiedniej komórce jak to wygląda od strony prawnej,tak czysto profilaktycznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 26 listopad 2014 - 18:48

Garaż blaszak 4x6

Nie róbcie gościowi wody z mózgu, że wystarczy zgłoszenie. Jeżeli zamierzenie inwestycyjne nazywa sie "budowa garażu" to trzeba zezwolenie bez względu na to jaki, z czego itd. Zgłoszenie obejmuje budynki gospodarcze do 25m2 i do 35m2 jak jest się rolnikiem na działce siedliskowej. Jeden taki można postawić na kazde 5 arów działki. Zrób zgłoszenie budynku gospodarczego, a użytkuj go jako garaż i polecisz w ten sposób po kosztach. Wielu tak robi i już. A jak nawet ktos Cię podmelduje do PINB to na czas kontroli wyjeżdżasz danym pojazdem i masz budynek gospodarczy na trzymanie przysłowiowej łopaty. Oczywiście warunki techniczne to obowiązują tj. 3-4 m od granic itp.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:12

Garaż blaszak 4x6

Nie róbcie gościowi wody z mózgu, że wystarczy zgłoszenie. Jeżeli zamierzenie inwestycyjne nazywa sie "budowa garażu" to trzeba zezwolenie bez względu na to jaki, z czego itd. Zgłoszenie obejmuje budynki gospodarcze do 25m2 i do 35m2 jak jest się rolnikiem na działce siedliskowej. Jeden taki można postawić na kazde 5 arów działki. Zrób zgłoszenie budynku gospodarczego, a użytkuj go jako garaż i polecisz w ten sposób po kosztach. Wielu tak robi i już. A jak nawet ktos Cię podmelduje do PINB to na czas kontroli wyjeżdżasz danym pojazdem i masz budynek gospodarczy na trzymanie przysłowiowej łopaty. Oczywiście warunki techniczne to obowiązują tj. 3-4 m od granic itp.

No właśnie tak zgłosiłam w Starostwie. I czekam na decyzję. Mają miesiąc czasu na to moje zgłoszenie. I też ma być budynek 3 metry od granicy.

#8 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 listopad 2014 - 09:27

Garaż blaszak 4x6

Wcale nie muszą odpowiadać na Twoje zgłoszenie. Jak minie miesiąc a Ty nie dostaniesz sprzeciwu to traktuje się to jako tzw. milcząca zgoda i można śmiało robić.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 10:29

Garaż blaszak 4x6

@master ma absolutną rację słowo garaż nie może paść w podaniu, bo natychmiast będą żądać pozwolenia i nie ważne, czy będzie to blaszanka, czy też betonowy bunkier. Zwykle starostwo odpisuje że nie wnosi sprzeciwu, ale jeżeli po upływie 30 dni nie ma pisma, oznacza to tzw. milczącą zgodę. Do zgłoszenia potrzeba plan sytuacyjny z naniesionym zarysem budynku gospodarczego, podanie i oczywiście uiszczenie ustawowego haraczu. 25m2 na siedlisku w miastach, 35m2 na siedlisku w gospodarstwie rolnym, 1 budynek na 500m2 siedliska. Budowle mogą przylegać do siebie, ale nie mogą mieć wspólnych elementów konstrukcyjnych, w praktyce wygląda to tak że wystarczy co 35m2 powierzchni wstawić podwójne słupy nośne i zaczynać nowy b. gospodarczy identyczny do poprzedniego.

Edytowany przez agromatik, 27 listopad 2014 - 10:35.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"