Skocz do zawartości

Zdjęcie

System doju Duovac od firmy DeLaval - miał ktoś z tym do czynienia?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 17 listopad 2014 - 15:33

Witam. Zaproponowano mi do nowej hali udojowej urządzenia polegające na masażu przed i po udojowym, zwanym Duovac od firmy DeLaval. Czy miał ktoś już z tym coś do czynienia, bądź widział takie rozwiązanie u kogoś znajomego? Nie wiem czy to brać, czy wziąć zwykłe pulsatory, gdyz dochodzi pewien koszt. Wiadomo krowy różnią się w miękkości doju i nie wiem czy takie rozwiązanie zda egzamin u krów "twardych". 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
System doju Duovac od firmy DeLaval - miał ktoś z tym do czynienia? Dzisiaj, 03:09
  •  

#2 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:27

ja mam cos podobnego w dojarce rurowej tzn. mam 4 aparaty i w kazdym urządzenie które masuje - znajomy który mi montował dojarke powiedział ze to fajny dodatek ( chyba ze kit wciskał :) - jest mięki start przy poczatku dojenia a jak krowa sie wydoii to niepróbuje odrazu zwalic dojarki tylko ja masuje a jak znowu zacznnie oddawac to automatycznie zaczyna doić dalej :) według mnie jak krowa twarda to i tak bedzie problem  wydojeniem czy z tym czy bez tego ( bedzie sie dłózej doić ). p.s. trzeba pulsatory co jakis czas serwisowac to sie beda lepiej doić :)

#3 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 18 listopad 2014 - 21:17

ok, dzięki Kolego @shrek za odp. 

nic innego tylko wypada z czasem wyzbyć się twardych tak myslę sztuk bo bedą blokowały udój na hali. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
System doju Duovac od firmy DeLaval - miał ktoś z tym do czynienia? Dzisiaj, 03:09
  •  

#4 Share Pal

Pal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:51

w takim wypadku montuje się cięższe aparaty udojowe np. harmony

#5 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 08:22

@Pal a orientujesz się jaka różnica w cenie między nimi ?Bo mnie też namawiał przedstawiciel na duovac .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pal

Pal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:13

Cały zestaw duovac to jest chyba jeden z tańszych tam nie ma się co popsuć chyba że jakaś membrana pęknie czy coś takiego ale to nie są duże wydatki (kilkadziesiąt złotych ) nie ma tam żadnej elektroniki. Natomiast aparaty harmony to ciężkie metalowe kubki udojowe i cięższy kolektor przez co krowy , które się twardziej się doją są lepiej wydojone. Ja czasami dodajam krowy które wybitnie twardo się doją, ale są to naprawdę bardzo rzadkie przypadki. U mnie montowała firma Technik z Węgrowa i jest to naprawdę solidna firma. Cały montaż wykonali w jeden dzień . Robotę zaczeli o 7,30 a pierwszy uduj był przeprowadzony około 23,00. Pracowali tak we trzech tak długo bo nie chcieli nocować ponieważ ja mieszkam w powiecie mogieleńskim a więc kilkaset kilometrów od Węgrowa .Ja używam tę dojarkę czwarty rok i niedawno zepsuły mi się do tej pory dwie membrany , które kosztowały 37 zł /szt. poza tym wszystko działa bez zarzutów.