Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 luty 2014 - 08:12

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Jacus a skąd dokładnie jesteś bo pisze że z okolic Krakowa więctak jak ja.
Zaraz jadę po nową głowice i z nią do Papierza odbiore 3 pozostałe a nową zostawie do splanowania. Może ich unudzę żeby mi to zrobili na poczekaniu.

Głowice założone. Jutro jak będzie czas to pojadę ustawić luz zaworowy założyć wtryski i kolektory (ssący i wodny) bo wydechowy już założony.

Edytowany przez Wozny186, 21 luty 2014 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Dzisiaj, 19:41
  •  

#42 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:27

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy wczoraj wymienilem filt oleju hydrauliki , patrze jakis dziwny, ogladam dokladnie a tu napis made in czechoslovakia-jeszcze oryginalny :rolleyes: ,ciagnik ma ponad 6tys przebiegu i chyba od czasu wymiany gwarancyjnej nikt go nie wymienil-w garnku bylo sporo syfu ale opilkow nie bylo widac,
a propos papieza ja mieszkam miedzy jednym papieskim miastem a drugim.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#43 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:59

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Zaktualizuje dane. Dopiero dziś udało mi się pojechać do zetorka. I go skończyć składać (wcześniej brak czasu i choroba.) Wszystko poskładane jak należy i zetorek ładnie zapalił. Nawet nie było problemu z odpowietrzeniem nagrzewnicy. Więc jestem z siebie dumny. Zastanawiam sie jeszcze nad zaworami bo instrukcja podaje że ssący i wydechowy 0,25 ale moja instrukcja jest do zetorów od 5211 do 7745 ale o turbo nic nie ma. A przy turbinie może mają być inne wartości? Co do Papieża to mnie chodziło o tego z Krakowa z ul. Kosocickiej. Zdaniem wielu najlepsza obróbka głowic w Krk a nawet w małopolsce. Jeżeli jedno miasto Papieskie to Wadowice a drugie to Kraków To chyba mieszkasz w moich okolicach. Ja mieszkam jakieś 5km od Skawiny w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej.
Jak czas pozwoli to w tym tygodniu chcę mu zmienić jeszcze olej w silniku i filtry. Do tej pory chodził na falco 15W40 więc chyba taki mu zostawie.

#44 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 luty 2014 - 22:28

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy nagrzewnicy sie nie odpowietrza bo i po co :P . zawory tak niedawno ustawilem i chodzi dobrze ,dymek delikatny nawet w ciezkiej orce, dzisiaj go 1 raz zapiolem do pluga i szedl jak burza,tylko sprzeglo do regulacji, nawet sie nie zagrzal temp max 70 %. co do opinii o mechanikach to byl bym ostrozny juz pare razy sie naciolem na takich polecanych specach.
ja tez niedaleko skawiny ,tyle ze w druga strone.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#45 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:30

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Ja też się naciąłem na mechaników zwłaszcza w mf255 którego też mam. Nie chciała działać hydraulika tzn podnośnik dźwigał max 100kg i to z oporami i od razu opadał po zgaszeniu ciągnika. Byłem z tym u dwóch mechaników magików i każdy mówił że pompa do wymiany. Pompa kosztuje około 2000zł + robota a jest jej trochę bo pompa jest na dnie skrzyni. Wziąłem się za to sam wymieniłem rozdzielacz pod siedzeniem i filtr hydrauliczny i wszystko działa jak w nowym i kosztowało mnie to jakieś 300zł i 3 godziny roboty. Dlatego od tamtej pory staram się czytać i robić wszystko sam. Jeszcze raz dzięki za pomoc i mam nadzieje że będę mógł się jakoś zrewanżować.

#46 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 23:19

Co do tulej to obawiam się o nie bo ciągnik kupiłem w listopadzie więc nie znam jego historii i nie wiem czy był przegrzany czy nie czy tuleje były robione czy nie. Wiem że jak go kupiłem to jeździł na wodzie ale nie wiem jak długo. Ja od razu wymieniłem pompę wody termostat korek i wszystkie węże oraz zalałem petrygo. Wodę wyrzucił już podczas oględzin ale wtedy powiedzieli mi że oni jeżdżą na wodzie a że listopad to spuszczają i jak zalewają to pod korek więc musi nadmiar wyrzucić fakt faktem ciągnikiem wróciłem jakieś 40-50km na kołach i temperatura cały czas była w normie a jak to w transporcie cały czas na wysokich obrotach.

Wybacz że pytam o post z lutego, ale rozumiem że wyrzucenie nadmiaru wody z chłodnicy jest normalne? Pytam bo sam zauważyłem że zetor potrafi trochę wody wyrzucić jeśli jest zalany pod korek, z tym że u mnie temperatura oscyluje na granicy zielonego/czerwonego zakresu

KS Falubaz

#47 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 18:03

Jak zalejesz pod korek to raczej normalne że trochę wyrzuci płynu (sam się o tym przekonałem) Jeżeli chodzi o temperaturę to jest trochę za dużo, chłodnica czysta? Termostat sprawny? Jakiś czas temu miałem przypadek, że zaczął mi wyrzucać płyn a temperatura wahała się od 70 do 85 stopni. Wymieniłem termostat i wszystko powróciło do normy. Maksymalna temperatura jaką ciągnik uzyskuje pod obciążeniem to 85 stopni.

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#48 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 18:12

No to u mnie 85 stopni przekracza napewno, chłodnice dmuchałem i była czysta, nie wiem czy jest mocno zakamieniona oraz jak termostat bo ciągnik mam od niedawna. Zacznę od termostatu, gdzieś czytałem że nie warto kupować polskich zamienników? Co jeśli wymiana termostatu nic nie da? Głowice?

KS Falubaz

#49 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 18:20

Termostat kupiłem niemiecki Wahler. Jak się sprawują polskie to nie wiem. Jak wymiana termostatu nic nie da, to według mnie winna może być uszczelka pod głowicą. Przypomniałem sobie właśnie, że wujek miał problem z przegrzewaniem się 7211, winna była zakamieniona chłodnica.

Edytowany przez Dewro, 05 listopad 2014 - 18:22.

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#50 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 12:38

Witam

Mam takie dziwne objawy dotyczące wyrzucania płynu z chłodnicy z zetora 5211.

Gdy ciągnik pracuje w okresie letnim gdy panują wysokie temperatury, problemu nie ma. Pojawia się gdy zaczyna się jesień i w zimie. Następuje ubytek płynu chłodniczego zawsze na zimnym silniku, po ok godziny pracy ciągnikiem już nie widać aby płyn ubywał przez rurkę nadmiaru od korka w chłodnicy. Ubytek ten to w granicach od 0,5 do 1 litra, stan wtedy jest lekko poniżej płytek w chłodnicy. Gdy np doleję płynu aby stan był powyżej płytek, też go wywali prędzej czy później. Jeśli chodzi o temp. na zegarze to przy lekkich i ciężkich pracach oscyluje na 80 stopni i wskazówka ani drgnie. Gdy zgaszę silnik i odkręcę korek to z chłodnicy dochodzą dziwne odgłosy, coś w rodzaju bulgotania powietrza. Spalin nie czuć przy odkręconym korku w chłodnicy, ani nie widać żadnych pęcherzyków powietrza. 

jeśli chodzi o chłodnicę to zauważyłem,że od góry do połowy jest ciepła, gorąca, natomiast od połowy do spodu zimna i tak jest zawsze. Również ta rura gumowa, co łączy się z pompą wodną i na dolnym otworze z chłodnicą jest zimna. 

Wczoraj natomiast rano po odpaleniu ciągnika pojechałem w trasę, po przejechaniu ok 3 km patrzę na zegar od temp, a ona jest na 40 stopniach, jechałem dalej. Nagle w ciągu dosłownie 5 sekund zaczęła się wskazówka na zegarze podnosić, na 60, 70 i do 100 prawie, zatrzymałem się, zgasiłem silnik, otwieram korek z chłodnicy,a tu fontanna, wywaliło coś ok. 2 litry płynu, płyn jednak letni...i znów słychać takie dziwne bulgotanie w chłodnicy. Dolałem ubytek tego płynu, odpaliłem silnik, i patrzę na wskazówkę od temp, a ona po chwili zeszła na 80 stopni. Normalnie dziwne rzeczy, co to może być??

Jeśli chodzi o szukanie przyczyny, to kupiłem nowa pompę wodną oryginał zetorowską, i nowy termostat Wahler, zresztą ten stary tez był tej samej firmy, i dalej problem nie znikł. 

Ogrzewanie w kabinie działa, po odpaleniu ciągnika gdy silnik złapie 60 stopni to z chłodniczek już lecie ciepłe powietrze. 

Czy to może być zawalona chłodnica?? wiadomo nie jest pierwszej młodości, ciągnik jest z 89 roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:15

uszczelka pod glowico

#52 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:31

o uszczelce każdy potrafi powiedzieć.

Edytowany przez Cradle, 17 listopad 2014 - 20:28.

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:46

Ale dobrze ci powiedział. Może nie koniecznie uszczelka ale z jakiegoś powodu spaliny wyganiają wodę. Wahania temp. to objaw powietrza w górnej części układu chłodzenia silnika, dźwięk jak by gotowanego płynu tak samo.

Ogólnie może to być uszczelka pod głowicą, sama głowica a nawet tuleja.

KPK Kumurun Team

#54 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:51

W aucie miałem identyczne objawy gdy termostat się zaciął w pozycji zamkniętej - dopiero drugi nowy rozwiązał problem - pierwszy mimo że nowy również był nie sprawny

Edytowany przez pawel885, 17 listopad 2014 - 16:52.

#55 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:52

Warto i termostat sprawdzić. To może być i jego wina pod warunkiem że się nie otwiera objawy podobne.

KPK Kumurun Team

#56 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 17:30

Seweryn20 czytałeś cały post ze zrozumieniem...

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:18

Czytałem ze zrozumieniem. Tyle że ty tak zdania sklejasz że można je na trzy sposoby rozumieć. Woda ci się w silniku gotuje bo zamiast płynu w głowicach masz powietrze lub spaliny. Stąd wahania temp, dźwięk gotowania, wywalanie płynu. Szukasz tańszej możliwości to zapomnij. Drutem tego nie naprawisz. Zamiast szukać wróżki na forum może przyjrzał byś się temu silnikowi a nie wygarniał każdemu kto napisze czytanie bez zrozumienia.

Nie rozumiesz mechanika weź do ciągnika.

Edytowany przez seweryn20, 17 listopad 2014 - 18:18.

KPK Kumurun Team

#58 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:23

Wywal termostat, jak nie pomoże to zwalaj głowice

#59 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:00

Seweryn20 skoro z ciebie taki mega znawca mechaniki, to czemu chłodnica jest na pół gorąca i zimna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:07

A jaka ma byś skoro termostat puszcza resztki płynu do chłodnicy mieląc go razem z powietrzem? Jeżeli płyn wygania dopiero gdy zrobi się silnik gorący możliwe że jest uszkodzony wirnik pompy.

Ale jeśli płyn ucieka gdy jeszcze silnik nie ma temp. to nie będzie jej wina.

KPK Kumurun Team