Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share OPTIMUS29

OPTIMUS29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 październik 2012 - 22:12

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Witam
Zaczęło się od tego że od jakiegoś czasu zbierało się ciśnienie w chłodnicy i gdy odkręcałem kurek od chłodnicy to tak jak bym odkręcał gazowana wodę i przez chwilę słychać było bulgotanie. Dzisiaj jednak podczas lekkich prac zauważyłem że wylewa się woda rurką od nadmiaru więc zgasiłem ciągnik i odkręciłem kurek od chodnicy a z niego po porostu fontanna wody. Wywalił z 6 litrów. Woda była letnia. Zalałem ponownie chłodnicę woda i znowu ta sama historia wystarczyło ze silnik wejdzie na na wyższe obroty i powróci do normalnych tyle że nie w takiej ilości ale widać ze woda wylewa się przez kurek.
Postanowiłem zrobić takie doświadczenie:
uruchomiłem zimny silnik i zostawiłem go na niskich obrotach po kilku minutach znowu zaczęła się wylewać woda.Gdy opadała to z chłodnicy było widać wydostający się biały dym.
Taki sam dym wydostawał się już od jakiegoś czasu z odmy na na dobrze rozgrzanym silniku. Obecnie wydostaje się już gdy wskaźnik pokazuje temp 60 stopni i jest go więcej niż zwykle . Dodatkowo ciągnik od jakiegoś czasu na niskich obrotach pracuje nie równo(przygasa) ale to jest wina wtrysków przynajmniej ja tak uważam. Proszę o informacje dotyczące przyczyny tych wszystkich zjawisk .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Dzisiaj, 06:10
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 październik 2012 - 22:16

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Ściagaj głowice. Uszczelka się skonczyła.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 19 październik 2012 - 06:20

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Dokładnie miałem to samo wymień uszczelki pod głowicami

#4 Share trener11

trener11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 październik 2012 - 06:55

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Kolega ma racje uszczelki .

#5 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 październik 2012 - 08:03

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy A jak nie uszczelka to pęknięta tulej
Piwo to moje paliwo

#6 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 19 październik 2012 - 11:21

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy albo coś nie tak z głowicą. miałem to samo w c360 tylko to było po remoncie silnika, a wziąłem głowice po planowaniu i się okazało że ktoś źle ją zrobił.

#7 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 październik 2012 - 17:39

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Także uważam że poszła uszczelka pod głowicą

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2012 - 19:02

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy prawdopodobnie uszczelka, może też być tulej luźna albo pęknięta. Ja przy ursusie 360 miałem to samo na 4 tłoku była uszczellka walnięta i tulej luźna. Pod tulej podłożyliśmy 2 takie specialne miedziane podkładki i jest teraz ok. a zdejmowałeś przy nim kiedyś głowice już?

Edytowany przez szymon1089, 19 październik 2012 - 19:03.

#9 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 październik 2012 - 14:36

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy jak miałeś zalany układ chłodzenia wodą to mo w tulejach mogły pojawić się wżery aż na wylot , co jest dość często spotykane w tych ciągnikach . Miałem takie same objawy w swoim tamtego roku .

nowy

#10 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 11:23

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy A ile ci spali ten 6340 na godzine?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 21:36

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy ja w c360 mialem tuleje peknieta i bylo to samo co u ciebie...objawy identyczne tylko jak dymem daje to uszczelki koniec...rada od razu szarp wszystkie glowice i wymieniaj bo jak widac czas na nie nadszedl

Edytowany przez padre1989, 04 listopad 2012 - 21:38.

#12 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:18

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy w mojej 60 były identyczne objawy, woda była wydmuchiwana z chłodnicy okazało się że była pęknięta głowica na 3 cylindrze kupiłem nową i problem rozwiązany

#13 Share OPTIMUS29

OPTIMUS29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 maj 2013 - 19:08

Minęło sporo czasu od tego gdy pojawił się problem z tym wyrzucaniem wody wymiana tych uszczelek była zaplanowana na zimę ale nie było zbytnio czasu i dopiero teraz z tatą wzięliśmy się z rozwiązanie tego problemu i zostały ściągnięte wszystkie 4 głowice ale pod żadna nie była pęknięta uszczelka wszystkie wyglądają ok i co teraz ? gdzie szukać przyczyny ? bo po wiosennych pracach wygląda to tak że jak jest zimny to po na wolnych obrotach pcha wodę ile tylko może jak się już trochę rozgrzeje to jest lepiej bo wyrzuca niedużą ilość tej wody i widać że od czasu do czasu banka powietrza w chłodnicy gdy chodzi na wolnych obrotach. Nie wiem co z tym i gdzie właśnie szukać tej przyczyny że wyrzuca wodę.

#14 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 maj 2013 - 00:38

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Ale gdy już odkręciłeś głowice to chyba zmieniłeś uszczelki pod głowicą? - bo z ostatniego postu nie wynika to dość jasno
To, że uszczelki wyglądają na dobre nie oznacza że ich stan jest właśnie taki. Powinieneś oddać głowice do spr. - któraś może być krzywa;pęknięta
Pisałeś że z odmy wydostaje się dym... ten silnik raczej kończy swój żywot

#15 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 19 maj 2013 - 07:32

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy ja bym mu zapodal nowe komplety naprawcze,zregenerowal glowice,pompe i nowe końcowki.pare lat by pochodzil.takie moje zdanie,
Zetor Team.

#16 Share Lukasz11441

Lukasz11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 13:24

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Mam takie same objawy i nie wiem co zrobic. Tuleje nowe, głowica planowana, daliśmy ją do sprawdzenie i okazało sie że dobra, termostat takze sprawdzalismy. I co moze być tego przyczyną

#17 Share michaloz3

michaloz3

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 12:02

Mam ten sam problem z wydmuchiwaniem wody przez chłodnice. Ja w ten sposób sprawdziłem na której głowicy jest przedmuch. A wiec odkręcam kolektor wodny, w głowicach znajduje się woda, uruchamiam silnik. Z głowic wylewa się woda. Natomiast z pierwszej głowicy od strony chłodnicy wylewa się woda z burzynami. Głowice zawiozłem do wymiany gniazd i splanowania. Po czym została sprawdzona na szczelność. Wszystko dobrze. Dziś składam głowice i problem pojawia się ten sam.

Proszę po podpowiedz co może być przyczyną wydmuchiwania wody ?
zetor 7211
ursus C-360
atv 150cc

#18 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:36

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Podejżewam uszczelkę pod głowicą. Da się sprawdzić którą głowicę trzeba podnosić czy trzeba wszystkie. Płyn i olej czyste tylko wywala płyn i idą bańki powietrza. Przez to nie działa nagrzewnica. silnik nie łapie temperatury po nagrzaniu trzyma okolice 80 stopni. Nigdy nie wymieniałem uszczelki pod głowicą. Dużo z tym roboty? Trzeba potem ustawiać coś na znaki tak jak w aucie rozrząd czy ściągam planuje nowe uszczelki i skręcam? Oczywiście wiem że odpowiednim momentem i odpowiednia kolejność. Teorię znam tylko praktyki brak. Pomoże ktoś czy diagnoza trafna oraz jak to zrobić żeby nie narobić sobie kłopotu.

#19 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:02

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Na 99% to uszczelka, nic nie trzeba ustawiać na znaki odkręcasz wyjmujesz wymieniasz i przykręcasz, tylko zawory pożnie musisz posprawdzać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:06

Zetor 7211 i pochodne- wyganianie płynu z chłodnicy Raczej wszystkie będziesz musiał głowice odkręcić bo jak kiedy wszystko idzie do środka a reszta to jak kolega powyżej napisał.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)