Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsza krowa.

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shiftman

shiftman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 20:10

Pierwsza krowa.

Witam. Chciałbym sie was zapytac odnośnie jałówki, mam zamiar na przyszły rok kupic taka 3miesiaczna. Mam 3ha ornego i 2ha łak obecnie mam 200kostek słomy ponad 300 kostek siana. Na polu o pow.065 chciałbym posadzic z 2 rzedy o długosci 50 buraków a reszte obsiac kukurydza na kiszonke. Obecnie hoduje 1 świnie na własne potrzeby i krowa równiez bedzie hodowana na wlasne potrzeby. Pozdrawiam. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsza krowa. Dzisiaj, 09:14
  •  

#2 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 20:18

Pierwsza krowa.

tylko gdzie to pytanie ? chciałeś zapytać czy wystarczy jej tego ? Jak dla mnie to kiszonka to zbyt duże koszty żeby trzymac krowe na własną potrzebe. lepiej zasiej z 0.25 burakow pastewnych i reszte zbożem. jak masz 2 h łąk możesz przywieść troche trawy w pryzme i zrobic sobie sianokiszonke to mniej kosztowne. wiadomo nie bedzie idealnej jakosci ale zawsze to cos i taniej. Bo kosiarke rot pewnie masz bo kosisz łake a i widly do załadunku pewnie tez sie znajda hehe. a kuku no to trzeba kupic nasiona trzeba dobrze podsiac bo kuku to lubi jak mis miód trzeba opryskac od chwastów i później wynając sieczkarnie. To są za duże koszty jak na jedną  krowe i cielaka raz w roku. 

#3 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 20:45

Pierwsza krowa.

helus89 dobrze mowi,za duzy koszt kiszonki  z kukurydzy, trzeba dodac jeszcze koszt kombajna,folii,i ludzi,ktorzy przy tej kiszonce beda pomagac. Ja mam 15 sztuk bydla, i pierwszy i ostatni raz bawilam sie w kuku :P  Lepiej lucerka plus zboze

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 16 listopad 2014 - 23:30

Pierwsza krowa. Oktawio lucerka bez kuku to zly pomysł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 23:49

Pierwsza krowa. Lucerna-dużo białka
Kukurydza-dużo energii

Za dużo białka, za mało energii

#6 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 07:28

Pierwsza krowa.

lucerna i wysłodki melasowane tofi i koncentrat z korektorem żeby wyrównać bilans - można by tak spróbować . co zrobi z wielką pryzmą kukurydzy jak się zrobi ciepło przecież nie nadąży skarmiać jedną sztuką lepiej też kupić ziarna kuku i ześrutować wtedy nie zmarnuje paszy .

#7 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 20:53

Pierwsza krowa.

Jak dla jednej mućki to lepiej wyjdzie siano w kostkach nie będzie się przynajmniej grzało jak pozostałe pasz objętościowe. Jako uzupełnienie bilansu energii suszone wysłodki i powinno być ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 20:59

Pierwsza krowa.

Ja daje moim siano,slome, sianokiszonke,srute z mieszanki plus po szufelce kukurydzy, i wyslodkow i na przyrosty nie narzekam, i krowa duzo mleka daje :P Napewno kiszonka z kukurydzy, jest super,ale dla mnie to byl zbyt drogi interes. Nawet sasiedzi, co maja krowy mleczne, rezygnuja z kiszonki kukurydzy, bo koszt jest spory. Pozatym zawsze cos splesnieje, a to psy, myszy sie do tego dobieraja... takze na 1 krowe to nie jest zbyt dobry plan.

A moja babcia daje krowie siano,slome i czasem osypki i jest git :lol: