mazowszak

Leżący cielak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mazowszak    100

Witam mam problem z cielakiem od porodu nie wstaje 8 dzień dodam że poród był bardzo ciężki i cielak ma zimne nogi niby nimi porusza ale nie może ich nawet pod siebie schować i o to moje pytanie czy można gdzieś sprzedać takie ciele bo o leczeniu niema nawet opcji dostał już tyle leków że suma przekroczyła sprzedaż zdrowego byczka. Myślałem o sprzedaży na mięso tylko nie wiem czy ktoś byłby chętny na takiego cielaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

kiedyś miałem takiego cielaka(ciężki poród, nogi cały czas wyprostowane). Męczyłem się z nim ze trzy tygodnie, pojenie na leżąco, pod krowę go podnosiłem. i pewego dnia wstał. kawał byka z niego bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

jak dostał dużo leków lub antybiotyków to raczej na mięso nikt go nie weźmie bo masz okres karencji więc trudna sprawa. może za parę dni się jakoś pozbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiad mial tak z miesiąc temu,wet kazal 2x dziennie go stawiać na kilkanaście minut i po paru dniach wstal sam,wazyl jakieś 70 kg po porodzie,mówil ze naderwane więzadła ma w pecinach

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj