MatysekxD

Pomoc w doborze bliźniaków

Polecane posty

MatysekxD    20

Witam. Szukam kół bliźniaczych do mojego ciągnika. Mam w nim opony odpowiednio 420/70R28 na przodzie i 520/70R38 na tyle. Jaki wymiar kół polecacie? Przyznam że wolałbym mniejsze szerokości na bliźniaki zakladać o ile jest taka możliwość (chodzi o to żeby zgrywały się zewnętrzne średnice).

 

Jeszcze jedno pytanie dotyczące transportu. Czy na takich kołach mogę jechać po drogach publicznych z zachowaniem przepisów gdy np. przekrocze 3 m szerokości czy mogę dobrać koła tylko do tych 3 metrów? Dodam że ciągnik ma teraz na kołach ok 2,5 metra szerokości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

Mam takie przód 230/95r36 tył 270/95r48 szerokość nie przekracza 3m, idealnie pasuje do uprawki 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Szczerze mówiąc to jestem lekko zdziwiony. Myslałem ze muszę koniecznie mieć takie felgi na bliźniakach, jakie mam teraz czyli 28 cali przód i 38 cali tył. A tu piszecie że 36 i 32 cale na przodzie. A jak to podłączyć? Są do tego specjalne dystanse? Bo przecież średnice tarcz inne. Chyba za głupi na to jestem ;p

 

No i czy jeśli przekroczyłbym te 3 metry szerokości to można jechać wg przepisów po drogach publicznych czy też nie?

Edytowano przez MatysekxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommbom    0

Potrzebuję sprzęgi do bliźniaków, tzn. chodzi o system z dodatkową jakby obręczom i do tego śruby/zciski. Konkretnie potrzebuję na felgi 36. Zna ktoś namiary na producenta/sprzedawcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Witam,

Panowie odkopuję temat, który rodzaj bliźniaków jest lepszy_? a najlepiej wady i zalety obydwuch tzn tych z perścieniem dystansowym lub tego tzw. szybkiego monatarzu :) 

czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jasio88
      Witam
      Panowie jak powinny być przykręcone tylne obręcze (FELGI) w 1014 wentylkiem na zewnątrz czy do wew. Bo mam na zewnątrz przez co przednia oś jest szersza., tak juz kupiłem.
    • Przez rafal2132
      Witam, mam pytanie ,czy można sprawdzić po numerze panewki jaki jest wymiar panewki ? Nominalny czy 1 szlif wału korbowego. 
      Numer panewki na zdjęciu.
       

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie czy jest jakiś wymóg co do opony jodelki na tył traktora aby przeszła przegląd. Naprzykald ile ma jodelka wystawiać lub coś innego. 
      Czy opona nacinana tez może przejść przegląd? 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj