Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland Ts125a na co zwróci uwagę przy zakupie używanego

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 17:05

Drodzy użytkownicy serii Ts-a proszę o informację na co zwracać uwagę przy zakupie takiego ciągnika ze skrzynią EC. Oglądałem ciągnik z 2004 roku miał przepracowane 4000 mth czy o realny przebieg? Opony miał oryginalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland Ts125a na co zwróci uwagę przy zakupie używanego Dzisiaj, 16:46
  •  

#2 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 18:54

A ten ciągnik nie jest czasem z zambrowa? Znalazłem go na otomoto. Jak na zdjęciach to wygląda dobrze ale to tylko zdjęcia. Jak to handlarz to uważaj bo to róznie bywa.... Jeśli to nie jest pierwszy właściciel to poszukaj w ogłoszeniach bo teraz coraz więcej maszyn od rolników się trafia. Przebieg może być realny. Ja mam np masseya z 2005roku i mam 3500mth i pierwsze 2 lata robił sporo a potem to już tylko opryski i przyczepy w żniwa ciągam ale to najbardziej uzależnione jest od ilości ciągników w gospodarstwie..... Może być sporo ha a ciągnik jak nowy po 10latach.....

Edytowany przez petro11, 16 listopad 2014 - 19:07.

#3 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 19:30

Tak ten z Zambrowa. Ciągnik sprowadzony z Francji przez handlarza. Silnik pracuje ładnie wiem że bolączką może być skrzynia, ale nie wiem jak ją sprawdzić?

#4 Share WiktorK6630

WiktorK6630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 19:57

Jeżeli przebieg faktycznie jest relany to oponki będą nowe. Z handlarzami to jest racja że mogli coś przy nim kombinować. Ten z Zambrowa no ładnie się prezentuje. Tylni podnosinik chyba był malowany, lecz nie jestem pewnien. Ale no najlepiej szukać czegoś od właściciela :) Sprawdzaj czy nie ma wycieków ze skrzyni, z układu chydraulicznego, oraz czy skrzynia płynnie pracuje :)

Edytowany przez WiktorK6630, 16 listopad 2014 - 19:59.

#5 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 21:09

Sprawdzenie wycieków to problem bo każdy przed sprzedażą ciągnik myje. Tylko co mogli pokombinować?  

#6 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 21:15

A powiedz jak daleko masz do serwisu NewHollanda? Bo w zasadzie nikt nie jest w stanie sprawdzić bez oprogramowania ciągnika. Tylko wizualnie można ocenić i posłuchać co nie co ale to za mało. Ja np. przed zakupem Johna a był sprowadzony z Anglii sprawdziłem właśnie przez serwis. Nawet jak zapłacisz i coś okaże się nie tak z maszyną to będziesz zadowolony bo można nieźle się nabrać. Same oponki to mało bo przekładają z jednego na drugi itd. kombinacje są różne. Ja np. mieszkam na mazurach a z serwisantem pojechałem na pomorze do handlarza to szybko wróciłem bo ciągnik nie był pewny, sprawdziłem drugi i niby był kupiony w Polsce a okazało się że to szrot który dzień i noc pracował na Ukrainie i wrócił do kraju..... A ten z Anglii kupiłem z pod Poznania i jest ok, ale kupiony jako roczny z przebiegiem 500mth, teraz mam prawie 3tys. i żadnej awarii...... Nie mówie że ten NH jest zły ale uważaj bo ciągniki picują tak jak auta.... Znasz uczciwy komis samochodów? Tak z ciągnikami po prostu handel. Strzerz się okazji.... Jak chcesz to dam ci namiar gdzie Johna kupiłem....

#7 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 22:27

Niestety ciągnik już sprzedany, ale patrzyłem na portalach aukcyjnych z Francji i Niemiec to coś ta cena za niska za niego może miał przebieg 14000 mth a nie 4000 mth bo średni przebieg tam to 5000-6000 dla ciągników 7-8 letnich a raczej francuz za pół darmo dla polaka nie sprzeda. Serwis jak to serwis sami czasem mają problem z usuwaniem usterek w nowych a sam komputer to nic raczej nie pokaże o ciągniku jedynie dłuższa praca nim pokazał by jego prawdziwy obraz ale większość handlarzy nie daje możliwości sprawdzenia w polu. No taki roczny czy dwu letni z przebiegiem nawet do 2000 mth to jakaś alternatywa, ale może lepiej dołożyć i kupić nowego teraz dilerzy są skłonni do dużych upustów ( za 220 netto trochę do negocjacji może być Stery 6125, ze skrzynią 40 eco i paroma dodatkami). 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 08:48

Na 14000h to raczej nie wyglądał,cena niska bo pewnie miał jakomś wadę.Na agroshow był t6.155 za 215netto.

Edytowany przez krzysztofz14, 19 listopad 2014 - 08:54.

#9 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 16:16

No i proszę jakie ceny nowych 215 netto ale to pewnie standardowa wersja. A co do wady to jak byłem go oglądać to sprzęgło przód tył strasznie głośno pracowało na zaciągniętym ręcznym, gdzie na ręcznym nie powinno w ogóle włączyć jazdy do przodu

#10 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 17:36

Nie wiem jaka to była wersja ale skrzynia była chyba range albo elektro bo był wyświetlacz boczny z półbiegami.Tzn na zaciągniętym ręczny dałeś do przodu i ciągnik nie próbował ruszać?A bez ręcznego jeżdził normalnie?

#11 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 19 listopad 2014 - 17:54

4tyś h to przebieg mało realny dla 10letniego ciągnika z francjii

#12 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 20:08

Też tak uważam, patrząc na ogłoszenia z Francji na agriaffaires przebieg realny to około 8000 mth. Krzysztofz14 jechał nawet na zaciągniętym, po prostu coś było odłączone. Jak jest możliwość cofnięcia licznika w ciągniku, w samochodach to wiadomo masa ludzi się tym zajmuję, a o ciągnikach jakoś nie słyszałem.

#13 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:31

Serwis kolego na pewno więcej może sprawdzić niż ty wzrokiem i uchem :) Sam się o tym przekonałem. Za pare stówek będziesz wiedział przede wszystkim gdzie został sprzedany, ilu miał właścicieli czy np. nie pracował u jakiegoś molocha na 10tys. ha bo to wydaje mi się najistotniejsze a komputerem m.in czy dobre ma parametry pracy, czy wtryski działają poprawnie i wiele innych niby drobnych ale istotnych rzeczy. Ja kupowałem ciągnik który mogłem wcześniej sprawdzić dodatkowo w polu bo handlarz jest także rolnikiem na paru ha i to też dużo daje.... same "napalanie" się na ciągnik jaki to on jest ładny i taki tani to najgorsze zło.... Ja miałem do wyboru, albo kupić 6930Premium wyposażony we wszystko prócz ksenonów używane 500mth albo 6930 wersja standard biedny bez niczego ale nówka i wybrałem używany. Jak go diler zobaczył to wsiadł i od razu powiedział że warto było.... Jakbym wersje standard wyposażył we wszysko co ma mój to 50koła minimum dopłaty....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:59

Dziwi mnie to, że dzwoniąc po handlarzach żaden nie ma książki serwisowej od ciągnika nie ważnie czy ciągnik z Niemiec czy Francji trochę minie to dziwi i wzbudza pewne podejrzenia.  Gdyby doszło do zakupu to na pewno próbowałbym go sprawdzić chociaż po numerze vin w serwisie i dodatkowo testu w warunkach polowych. No cóż trzeba szukać dalej do wiosny jeszcze daleko.