Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrzuca olej wlewem

209 odpowiedzi na ten temat

#141 Share radek729

radek729

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Komputery, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 30 październik 2011 - 20:45

Wyrzuca olej wlewem @burn na razie nie będę wzywał żadnego mechanika, bo zdaje sobie sprawę z tego że silnik już swoje wypracował, bo remont miał dosyć dawno i nie długim czasie pewnie przydało by się coś mu zrobić, a na razie chcę znaleźć przyczynę dlaczego tak mocno zaczął wywalać olej
@andrzej78 postaram się jeszcze coś poustawiać z tym początkiem wtrysku
@bobytempelton aż tak źle to nie jest i daleko mu do tego ale zbytnio nie lubię jak gdzieś za mocno leci olej. Kiedyś też się przegrzał trochę za mocno ale nie było po tym większych problemów
@jacek3773 jak jutro ciapek będzie chodził i jak nie zapomnę to postaram się to sprawdzić

Dzięki wszystkim za wszystkie porady.
A mam takie jeszcze pytanko, może być takie coś że korek jest za bardzo zatkany i się dobrze nie odpowietrza?? Bo słyszałem żeby wlać do korka benzyny i podpalić żeby się wypalił i ze to pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyrzuca olej wlewem Dzisiaj, 01:46
  •  

#142 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 listopad 2011 - 10:11

Wyrzuca olej wlewem Kolego bobytempelton miałem namyśli że niewłaściwy kąt wyprzedzenia wtrysku może spowodować wzrost ciśnienia w układzie wydechowym a tym samym większe przedmuchy trzonkami zaworowymi co z kolei powoduje wydmuchiwanie oleju który ścieka z dzwigienek zaworowych przecież które są smarowane olejem pod ciśnieniem a pierścienie gdyby były wypracowane to wcześniej też tak by było.

#143 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 październik 2012 - 18:39

Wyrzuca olej wlewem Witam mam taki problem w mojej 30 wywala mi olej spod tego grzybka ale bardziej z pod tych dwóch srubek nie dymi spod korka ani nie dmucha poprostu wywala olej,olej jest do wymiany ale to dopiero na wiosnę chlapie olejem przy wiekszym obciążeniu np orka. Silnik nie kopci nie bierze oleju w czym twki problem ??

#144 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 07 październik 2012 - 12:02

Wyrzuca olej wlewem wydaje mi się że klawiatura rozrządu jest smarowana rozbryzgowo, więc to normalny objaw
przynajmniej przy naszej 330m też tak jest

#145 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 październik 2012 - 12:23

Wyrzuca olej wlewem Sprawdźcie luzy na dźwigniach zaworowych na wałku bo może być zbyt duży luz i zbyt duża ilość oleju pod deklem klawiatury
i wypycha olej.A najlepiej ściągnąć dekiel klawiatury i odpalić silnik na wolnych obrotach jaka ilość oleju wydostaję spod dźwigni,jak duża czyli jest duży luz jak skromna ilość to tylko pomału kapitalka. :D

#146 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 październik 2012 - 12:31

Wyrzuca olej wlewem dzięki sprawdzę to ;)

#147 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 październik 2012 - 12:33

Wyrzuca olej wlewem Proponuję przeczytać ten temat: http://www.agrofoto....-oleju-korkiem/
I tak jak kolega Napisał zdjąć przykrywke i zobaczyć ile jest oleju

#148 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 październik 2012 - 16:55

Wyrzuca olej wlewem Jeszcze spróbóje wypalić ten grzybek bo jest cały zasyfiony ;)

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2012 - 17:00

Wyrzuca olej wlewem Nie wypalaj go tylko wymień na nowy.

#150 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 październik 2012 - 18:14

Wyrzuca olej wlewem Wypaliłem ten korel wlewu oleju i zmieniłem olej w skrzyni i w silniku i filtr oleju ;) no i dziś woziłem drzewo w lesie i narazie głowica sucha :) ani kropli oleju ale pojawił się nowy problem ciągnik stał pare godzi w lesie na przechyle był przechylony w prawą stronę i zaczą kapać mi olej z zwolnicy z uszczelki uszczelkę mam i zmienię ale ten olej był chyba ze skrzyni bo był taki sam jak wczoraj wlewałem do skrzyni a w zwolnicach nie zmianiałem ani w moście i czym może byc spodowane to że olej się tam dostał ???

Wypaliłem ten korel wlewu oleju i zmieniłem olej w skrzyni i w silniku i filtr oleju ;) no i dziś woziłem drzewo w lesie i narazie głowica sucha :) ani kropli oleju ale pojawił się nowy problem ciągnik stał pare godzi w lesie na przechyle był przechylony w prawą stronę i zaczą kapać mi olej z zwolnicy z uszczelki uszczelkę mam i zmienię ale ten olej był chyba ze skrzyni bo był taki sam jak wczoraj wlewałem do skrzyni a w zwolnicach nie zmianiałem ani w moście i czym może byc spodowane to że olej się tam dostał ???

aha i jeszcze jedno mam bardzo słabe chamulce już od początku kupna takie były a szczenki nowe podobno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:04

Wyrzuca olej wlewem A w skrzyni i tylnym moście nie ma tego samego oleju?
Puściły simmering na półosi od strony mechanizmu różnicowego.
Hamulce to są słabe bo pedał idzie w podłogę czy po prostu nie hamują?
Jak masz olej na okładzinach to mogą one być nowe ale i tak hamowania nie będzie.

#152 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 październik 2012 - 18:37

Wyrzuca olej wlewem ale dziś już nie kapie sucho ;) a z kąd ten olej na okładzinach ??

#153 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 październik 2012 - 20:14

Wyrzuca olej wlewem Olej na hamulcach z tego samego miejsca.
Uszkodzone simmeringi półosi.

#154 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:34

Wyrzuca olej wlewem a jak zmienić ten uszczelniacz ? bo będe robił z chamulcami to ten simmering też wymienie most trzeba rozkręcić ??

#155 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 13 październik 2012 - 22:14

Wyrzuca olej wlewem Trzeba zlokalizować wyciek czy zwolnica czy most jest mokry. Jak zwolnica to jak z
simeryng jest nie uszkodzony to łożysko lub ostateczności pół oś na łożyskach przemieszcza się w zwolnicy i wysuwa się z krawędzi uszczelnienia. Miałem tak w c360 ale że pół oś była do wymiany i założyłem z większą wargą na simeryng i z szerszym wytoczeniem pod łożyska i jest wreszcie spokój. :D Pozdrawiam

#156 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 październik 2012 - 22:24

Wyrzuca olej wlewem Jak będziesz robił hamulce to w tedy wymienisz simmeringi.
Nic więcej nie musisz rozbierać.

#157 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:30

Wyrzuca olej wlewem z zwolnic to wycieka z tych pochw ale ale te uszczelki już mam i je wymiemie a z mostów to cieknie na uszczelkach podobno jest za dużo oleju i wywala gdzie jest jakiś bagnet lub cos żeby sprawdzić ile jest oleju w moście ??

#158 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 październik 2012 - 21:06

Wyrzuca olej wlewem To jak ty wlewałeś olej do skrzyni? Którędy? I nie sprawdziłeś jego poziomu?
Wlew oleju jak i miarka kontrolna jest na deklu skrzyni przed dźwignia zmiany biegów, Odkręca się kluczem chyba 22-24.
A mógłbyś rozjaśnić swoja ostatnia wypowiedz bo mało co z niej rozumiem, to skąd w końcu kapie?
I napisz jakie uszczelki : papierowe, oring, simmering. Bo kawy nie piję i nie mam fusów żeby sobie wywróżyć o co chodzi.

#159 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 październik 2012 - 18:33

Wyrzuca olej wlewem Wlewałem tak jak ty mówisz koło skrzyni jest taka nakrętka z bagnetem na klucz 30 i tam wlałem
Wycieka z mostu pod akumlatorami jest skręcony most i właśnie cała prawa częśc jest mokra na tym składaniu poprzeni właściciel mówił ze jest za dużo oleju i temu most jest mokry
i wycieka z pod zwolnic i całą felge mam w oleju cieknie najbardziej wtedy gdy ciągnik robi na przchyłach
i chce sie jeszcze zapytać jak chce wymienić te uszczelki z tych wzolnic to musze spuszczać olej ze skrzyni
jeszcze cieknie mi z pod wałka WOM i mam juz ten simmering i go wymienie tylko czy musze spuszczać olej ze skrzyni i z mostów ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 październik 2012 - 08:59

Wyrzuca olej wlewem

Wlewałem tak jak ty mówisz koło skrzyni jest taka nakrętka z bagnetem na klucz 30 i tam wlałem

Ten bagnet to jest miarka oleju.

cieknie mi z pod wałka WOM i mam juz ten simmering i go wymienie tylko czy musze spuszczać olej ze skrzyni i z mostów

Nie musisz, wystarczy postawić ciągnik przodem w dół, żeby olej przelał się do przodu.
Sam simmering to nie wszystko, jest jeszcze uszczelka pod ten "dekielek". Ja kupiłem simmering a okazało się że miałem minimalnie pęknięty właśnie ten dekielek (za długą dałem śrubę gdy przykręcałem jarzemko do przekaźnika - nie wszystkie mam na zatrzask).