Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrzuca olej wlewem

209 odpowiedzi na ten temat

#121 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 17:07

Wyrzuca olej wlewem Lambo21 przeczytaj uważnie posta przy zdjęciu.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyrzuca olej wlewem Dzisiaj, 01:25
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2010 - 18:15

Wyrzuca olej wlewem http://moto.allegro....26p_803196.html

to kolanko to takie samo jak w linku?

#123 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 20 czerwiec 2010 - 18:34

Wyrzuca olej wlewem To jest chyba ta dalsza część, co się do tego kolanka przykręca. Źle ująłem - nie kolanko, tylko ta zagięta część rury. Na zdjęciu widać.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2010 - 18:42

Wyrzuca olej wlewem no raczej to jest to w pierwszym linku bo dalej to idzie http://moto.allegro....t_126p_126.html tłumik,

#125 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 czerwiec 2010 - 19:24

Wyrzuca olej wlewem dokładnie jest to od tego tłumika co linka podał zenekc330 dokładnie od tej pierwszej rury od lewej strony, powiem że było to wykonane w następujący sposób:
jak jest ta rura (pierwsza od lewej z linku) i na końcu jest mocowanie do kolanka na te dwie śruby to to mocowanie zostało obcięte i w tym właśnie miejscu siedzi teraz u mnie korek (widać na zdjęciu co wstawił kolega kielbasa) , a tam gdzie idzie zagięcie rury bliżej puszki tłumika ta ruba została obcięta cięcie pod katem 45* i tam przyspawałem mocowanie wcześniej obciete z przeciwległej strony. W ten właśnie sposób powstało takie zagięcie tej rury z której wykonałem wlew oleju co widać na fotce

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:12

Wyrzuca olej wlewem czyli trochę roboty jest, a nie wie ktos czy korek pasował by do tego kolanka? http://moto.allegro....26p_803196.html

#127 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:22

Wyrzuca olej wlewem Kolego wracają do wyrzucania oleju w 30 to weź ten grzybek i nalej benzyny i podpal. Tam się taki nagar robi że zatyka się a tym sposobem najlepiej się oczyszcza ;) .

#128 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:25

Wyrzuca olej wlewem A nie lepiej zrobić odme w miejsce oryginalnego korka, ja tak mam i silnik suchy

#129 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:41

Wyrzuca olej wlewem Jeżeli wyrzuca olej to nawet nowy korek nie pomaga, wiem bo to praktykowałem kilka razy. Rafal29, możesz wrzucić zdjęcia?
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#130 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 22:08

Wyrzuca olej wlewem Najpierw wyczyść ten korek(odmę). No i zobacz co się będzie działo. Jak wyciągniesz ten korek, i jak będzie zadymiać i mocno pchać powietrze no to silnik raczej do remontu.
Hms w sumie ten Twój remont był niedawno robiony także... masz dobrze ustawiony zapłon?
W C 330 jak źle się włoży termostat to potrafi się silnik gotować bo nie ma dobrego obiegu wody. Trzeba zawsze uważać na jego ustawienie.

Mój ojciec już dawno przerabia pokrywy zaworów od c330. Zostawia oryginalny korek od wlewu oleju(tę odmę), tylko go można powiedzieć zaślepia. Tak, że tylko jest korkiem do wlewu.
Z kolei od strony baku wierci dziurę i wkręca kolanko skierowane do dołu. Na kolanko zakłada wąż i wyprowadza go poniżej miski olejowej. Patent sprawdzony i obecnie w naszej okolicy wszyscy maja tak zrobione. Sposób prosty, szybki i tani ! bez cudowania z pokrywą od ustawiania zapłonu.
Dzięki temu olej nie wychodzi na silnik i nie poci się po całym silniku. O dziwo z tej odmy bardzo mało oliwy kapie, także to dobry sposób.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:05

Wyrzuca olej wlewem witam.

u mnie w ciapku też cały blok się zalewa olejem który wydobywa się przez korek wlewu. a dodam jeszcze że rok temu był robiony kapitalny remont silnika. i chyba tez sobie przerobię wlew oleju.

edit

a czy ten cieknący olej może mieć coś wspólnego z większym ciśnieniem oleju?? bo ja mam ok 0.5~0,55 MPa non stop. a powinno chyba być około 0.4 MPa

#132 Share radek729

radek729

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Komputery, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 28 październik 2011 - 20:30

Wyrzuca olej wlewem Witam. Wiem że było już dużo tematów o tym, lecz mój jest trochę inny. Mój ciapek zaczął mocno wyrzucać olej korkiem po pewnym incydencie. Kiedyś też to robił ale w znikomych ilościach, a teraz robi to bardzo mocno. Podczas przykręcania pompy wtryskowej wpadła mi śrubka do miski olejowej. Dlatego też postanowiłem spuścić olej, odkręcić miskę i wyjąć zgubiony element. I po ponownym wlaniu oleju przy każdej pracy czy jeździe wywala olej korkiem. Dodam też że pompa wtryskowa była po regeneracji a podczas wkładania możliwe było złe ustawienie rozrządu. I dlatego pytam co mogłem zrobić źle, lub czy to wina złego ustawienia rozrządu, bądź tylko zbieg okoliczności i czy da się coś z tym zrobić.

#133 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:51

Wyrzuca olej wlewem Pracował ten silnik z tą śrubką w środku?
zawsze jak wyjmuje pompy, czy głowice czy inne elementy to w dziury prowadzące np. do miski czy wnętrza silnika wpycham zgniecioną gazete i nie mam podobnych incydentów
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#134 Share radek729

radek729

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:12

Wyrzuca olej wlewem Gdy wpadła została od razu wyjęta. Silnik z nią nie pracował.

#135 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:32

Wyrzuca olej wlewem Możliwe że masz zbyt późny czy wczesny początek wtrysku nie chce mi się nad tym zastanawiać i ciśnienie powstałe po zapłonie mieszanki nie porusza tłoka w dół tylko próbuje uciekać bokami przez pierścienie bo tłok jest np w gmp lub po gmp, sprawdź początek tłoczenia
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#136 Share radek729

radek729

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 październik 2011 - 18:36

Wyrzuca olej wlewem Postaram się to sprawdzić. Chyba będę musiał kogoś wezwać kto się na tym zna i niech mi to ustawi tak jak powinno być.

#137 Share Burn

Burn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 październik 2011 - 18:49

Wyrzuca olej wlewem z tego co mi wiadomo to masz wiekszy remont...zapewne masz tuleje do wymiany..jesli wezmiesz mechanika on Ci powie co jest to daj znac w prywatnej wiadomosci czy mialem racje :rolleyes:

#138 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 29 październik 2011 - 21:50

Wyrzuca olej wlewem Ja obstawiam na zużyte pierścienie też ale w szczególności na wypracowaną głowicą a mianowicie nadmierny luz trzonków zaworowych ,zły kąt wyprzedzenia wtrysku prawdopodobnie opóźnienie powoduje wzrost ciśnienia w kolektorze wydechowym a tym samym wydmuchiwanie oleju smarującego dźwigienki zaworowe, żywotność głowicy na podstawie mojego doświadczenia to ok 4500 mtg, ustawienie początku wtrysku nie jest trudne poszukaj na forum nie koniecznie trzeba mieć kapilarę ja wykorzystuję kawałek starego przewodu wtryskowego

Edytowany przez andrzej78, 29 październik 2011 - 21:55.

#139 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 październik 2011 - 22:25

Wyrzuca olej wlewem Gdzie tyle komresji ucieknie prowadnicą zastanów się troche, po za tym kolega pisał że problem pojawił się nagle po przełożeniu pompy wtryskowej, czyli coś z początkiem tłoczenia , tuleje i pierścienie zużywają się powoli, chyba że nagle mogło coś wpaść i przerysować tę tuleję, jednak kolega pisał że silnik ze śrubką nie pracował, może być też powodem przypieczone pierścienie bo np. chodził przez jakiś czas bez wody- przegrzanie itp. problemy, wg. mnie to napewno jest przebagatelizowany nie dmucha w takim stopniu przez korek że to można się tym przejmować, widziałem nieraz silniki z których po dodaniu gazu wywalalo korki w powietrze i chodziły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 30 październik 2011 - 19:27

Wyrzuca olej wlewem miałem podobnie, odkręciła się zaślepka w ośce dżwigienek zaworowych i wywalało. Wystarczy zdjąć korek i zobaczyć czy olej się rozpływa po dzwigniach, czy wali jak z fontanny