Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrzuca olej wlewem

209 odpowiedzi na ten temat

#101 Share konopka

konopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:54

Wyrzuca olej wlewem Miałem podobny problem w swojej 30-tce.Mimo że wymieniłem tuleje,tłoki i pierścienie,problem z brudnym silnikiem pozostał.Pokrywa klawiatury zawsze była ochlapana olejem.Gdzieś z 1,5 roku temu odkręciłem głowicę i wszystko było jasne.Remont kapitalny w POM Tyczyn/280zł/ i problem zniknął a i silnik inaczej pracuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyrzuca olej wlewem Dzisiaj, 03:51
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:05

Wyrzuca olej wlewem pewnie miałeś do zrobienia uszczelnienie zaworów.

#103 Share konopka

konopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:13

Wyrzuca olej wlewem Nie tylko,bo gniazda,prowadnice i zawory też.Tak więc narazie mam spokój,silnik chodzi jak lala,założyłem rozrusznik z przekładnią planetarną,próbowałem odpalać w czasie mrozów,bez problemów,bez gorącej wody,zalany płynem.

#104 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:17

Wyrzuca olej wlewem Od jakiegoś tygodnia w ciapku zaczęło mi wywalać olej przez wlew oleju w deklu od klawiatury.Nigdy przedtem z takim czymś się nie spotkałem.Dodam jeszcze że w zimie była wymieniona głowica.Liczę na pomoc.Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi:>

#105 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:35

Wyrzuca olej wlewem W ciapku wali olejem przez korek w pokrywie prawie zawsze z powodu zużytego silnika. Oceń jego stan techniczny i rozważ wymianę tłoków i tulei. Inne przyczyny praktycznie się nie zdarzają.
KPK Kumurun Team

#106 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:07

Wyrzuca olej wlewem Chyba że nalałeś oleju ponad stan, albo paliwo się leje do oleju i zrobiło się go dużo>

#107 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:10

Wyrzuca olej wlewem W ciapku to dość częsta przypadłość. W moim też troszkę przedmucha ale tylko w orce. Na razie się tym nie martwię ;)

#108 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:16

Wyrzuca olej wlewem Dzięki za odpowiedzi . Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie jakieś 6 lat temu była robiona kapitalka silnika i od tego czasu silnik trzyma wysoką temperaturę i wyrzuca wodę wężykiem od nadmiaru.Chłodnica też była wymieniana...Jak może być tego przyczyna?

#109 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:21

Wyrzuca olej wlewem moze w uszczelce pod glowice jeden kanal wodny jest zatkany i nie ma dobrego obiegu i dlatego temp wysoka ma .
a co do wyrzucania oleju to silnik zbliza sie do remontu ale zmien ten korek wlewu oleju , bedzie lepiej odprowadzal kompresje i moze oleju nie bedzie wyrzucal

#110 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:35

Wyrzuca olej wlewem Jeśli osiąga wysoką temp. ale w normie to lepiej a nie gorzej. Wychodzone silniki z reguły grzeją się wolniej więc przypuszczam że termostat pózno się otwiera. A jeśli chodzi o wodę to zawsze coś wyleci jak wlejesz pod sam korek. Napisz trochę więcej szczegółów.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:52

Wyrzuca olej wlewem Bańke 5 litrową wody zawsze wożę ze sobą.Podczas lekkich prac to tak dużo jej nie wyrzuca,grzać też tak bardzo się nie grzeje ale przy orce dwu skibowymi pługami czy przy koszeniu rotacyjną to i temp. dochodzi do 100C.5 litrów wody idzie w 3h przy orce...

#112 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 10:10

Wyrzuca olej wlewem Myślę że termostat otwiera się pózno, albo nie ma go w ogóle. Wodę wyrzuca temu że gdy silnik ma 100 stopni to mimo tego że woda się nie gotuje są miejsca gdzie wytwarzają się bomble z pary. prawdopodobnie to jest powód wyrzucania wody. Przedmuchu do chłodnicy raczej nie ma bo przez tyle lat dawno byście to znależli. A jeśli jest... to koło korka powinien być tłusty nalot ze spalin lub pęcherze w wodzie po zalaniu chłodnicy do pełna. Sprawdz termostat lub wymień profilaktycznie. Nie jest drogi.
KPK Kumurun Team

#113 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 20 czerwiec 2010 - 10:18

Wyrzuca olej wlewem Mi się wydaje że to wyrzucanie wody to jest w tym ciągniku bardziej takie normalne, u mnie w C-330 jak też orze 2 skibowym zapuszczam po ramę to też od czasu do czasu wywali wodę, tak samo na 5 godz orki muszę dolać te 5 l wody. tak samo jak bronuje brony 4 duże i jeżdżę na 5 i tak 1800-2000 obr/min to też lubi wywalić ;)

#114 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 10:22

Wyrzuca olej wlewem Dzięki za odpowiedz, wymienię termostat może coś pomoże.przedtem zapomniałem dodać że też przy niższej temperaturze ubywa wody tylko że mniej:>>>

#115 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 10:22

Wyrzuca olej wlewem Przemko no w sumie to masz trochę racji tak samo jak temperatura. Capka zagrzać przy ciężkiej robocie to żaden problem. Ale 5 litrów to według mnie trochę za dużo.
KPK Kumurun Team

#116 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 20 czerwiec 2010 - 14:35

Wyrzuca olej wlewem Jeżeli chodzi o wyrzucanie oleju korkiem to jest to dosyć dziwne zjawisko. Niektóry silnik z 7000mth przebiegu nie wyrzuca oleju, a taki po 300mth zaraz po remoncie bije olejem. Mocy nie traci, oleju nie spala, ale wyrzuca wlewem. Mam na to kilka swoich teorii i rozwiązań.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#117 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 16:06

Wyrzuca olej wlewem Jakbyś mógł to podziel się swoimi rozwiązaniami byłbym wdzięczny...

#118 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 20 czerwiec 2010 - 16:15

Wyrzuca olej wlewem Panowie a jak jest ten "grzybek" ktory jest na pokrywie klawiatury to gdzie ma isc wezyk od niego w ktore miejscie silnika?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#119 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 20 czerwiec 2010 - 16:30

Wyrzuca olej wlewem Tak więc po kolei. Wlew oleju w silniku S-312C pełni dwie role: pierwszą jest wlew oleju, a drugą odpowietrzenie skrzyni korbowej, za co w każdym "normalnym" silniku odpowiada oddzielna odma. Kiedy tłoki pokonują drogę od GMP do DMP poruszają powietrze, które uciekając do góry porywa drobinki oleju i wyrzuca je do góry. Według mnie najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zaślepienie tego wlewu, i zrobienie innego w drugim miejscu. Coś na wzór starego w S-312A i B. Otóż chodzi mi o wlew do małej pokrywki rozrządu, która w domyśle służy do ustawiania zapłonu. W górny otwór należy wsadzić stary korek, obsmarować dookoła silikonem wysokotemperaturowym. Następnie ściągnąć pokrywę zaworów, i od spodu wyrównać najlepiej klejem/żywicą epoksydową. To rozwiązuje nasz problem. Do nowego wlewu najlepsze jest kolanko wydechu od Fiata 126P, w miejscu gdzie skręca do głowicy. Średnica rury jest taka, że idealnie pasuje pod oryginalny korek. W pokrywce rozrządu wiercimy 3 dziury: dwie Fi 8mm do mocowania tego kolanka, a jedna duża jako spływ oleju. Całość uszczelniamy silikonem wysokotemperaturowym i skręcamy mocno. To są nasze ustalenia z kolegą Roki212. Posłużę się Jego zdjęciem, mam nadzieję, że się nie obrazi. ;)

Dodany obrazek
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 16:42

Wyrzuca olej wlewem Z którego roku jest ten ciapek na zdjęciu? u mnie wlew oleju jest tylko nad klawiaturą...