Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrzuca olej wlewem

209 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 22:31

Wyrzuca olej wlewem no tak, założenie
manometru nic nie kosztuje. Dzięki za rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyrzuca olej wlewem Dzisiaj, 08:56
  •  

#62 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 listopad 2008 - 22:44

Wyrzuca olej wlewem Przyczyną są najprawdopodobniej zużyte pierścienie. Ale wymiana samych pierścieni niewiele pomoże. Ja tak zrobiłem i po pół roku znowu wyrzucało olej pod korkiem. Najlepiej wymienić komplet tzn. cylinder, tłok i pierścienie. Jeżeli ma dobre ciśnienie to wał zostawiłbym w spokoju.

#63 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 15 listopad 2008 - 09:35

Wyrzuca olej wlewem Już był taki temat
http://www.agrofoto....-330-t6808.html
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#64 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 10:43

Wyrzuca olej wlewem też muszę zrobić "kapitalkę" choć ostatnio była robiona kilka lat temu. Teraz te zestawy naprawcze są chyba do kitu! Od początku trzydziestka chodziła kilkanaście lat, a teraz po remoncie kilka. Jaki wniosek...?

#65 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 16:10

Wyrzuca olej wlewem i tak będzie wyrzucał ponieważ korek pełni funkcję odpowietrznika skrzyni korbowej

#66 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 17:08

Wyrzuca olej wlewem to wtedy tylko przerobić pokrywę zaworów a dokładnie korek z wężykiem, żeby nie leciało na silnik. Chyba jak się nie mylę w wynalazkach jest takie foto z takim korkiem-prawdopodobnie od malucha.

#67 Share GrubyC330

GrubyC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze - zwłaszcza -U-R-S-U-S-Y- i wszystkie ich przeróbki :)

Napisany 15 listopad 2008 - 18:20

Wyrzuca olej wlewem

http://www.agrofoto....image33433.html
Popatrz jak mój ciapek wali olejem.A w maju 2007 był robiony remont-zrobił może 100mtg i już ciapie. :angry: Nie wiem czego to wina czy mechanika czy materiału, ale jak będzie dalej ciapał to założyć trzeba będzie nowy zestaw naprawczy.

Myślę że to wina pierścieni-choć przed remontem bardziej dmuchało z korka- teraz niby mniej dmucha ale aż korek oleju wywala :D Co przed remontem nie miało miejsca.

za durze ciśnienie na pompie oleju jest ustawione ;) żaden remont nie będzie potrzebny, niektórzy mechanicy na okres docierania specjalnie dają większe, z tego co wiem to wystarczy spuścić olej, odkręcić misę olejową i wyregulować ale nie wiem jak mi to robił mechanik

A i mój ciapek po remoncie 18 lat i z 5 jeszcze pojeździ, żadnych śladów oleju, mocy nie ubyło no ale ta 5ha z których 2,5 uprawne ciapek się nudzi bo nie ma co robić

#68 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 20:24

Wyrzuca olej wlewem Gruby330 źle mówisz źle ,wyrzuca olej korkiem bo silnik jest zużyty a dokładniej nieszczelność między cylindrem a tłokiem i wtedy gazy spalinowe przedostają się do skrzyni korbowej stamtąd musza gdzieś ujść czyli najlżejsza drogą korkiem-odpowietrznikiem .Żadne tam za duże ciśnienie oleju ,olej pod ciśnieniem służy do smarowania wału korbowego i rozrządu i koniec nigdzie nie wytryśnie .

damian9871 zdrowy silnik nie poci się nawet

wyrebski kapitalkę to się robi gdy silnik jest zużyty objawy to spadek mocy no i wycieki .Oczywiście można dać wężyk by olej kapał na ziemię. A co do części to dałbyś więcej szczegółów bo kilkanście lat to dużo ,zależy co było przez te kilkanaście lat

#69 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 20:40

Wyrzuca olej wlewem U mnie w 30 też czeka remont, jest bardzo słaba a olejem to tak chlapie że nawet sztangielką od oleju wywala a silnik cały w oleju.
Czeka go wymiana całego zestawy naprawczego.
Mieżyłem ciśnienie na tłokach to pokazało 17 i 15 a powinno być 25 atfosmet

#70 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 08:28

Wyrzuca olej wlewem no właśnie ostatnio te kilka lat temu był wymieniany zestaw naprawczy, nie był ruszany wał bo był spoko. Myślę, że dojdzie teraz głowica i wtryski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 09:39

Wyrzuca olej wlewem

za durze ciśnienie na pompie oleju jest ustawione ;) żaden remont nie będzie potrzebny, niektórzy mechanicy na okres docierania specjalnie dają większe, z tego co wiem to wystarczy spuścić olej, odkręcić misę olejową i wyregulować ale nie wiem jak mi to robił mechanik

A i mój ciapek po remoncie 18 lat i z 5 jeszcze pojeździ, żadnych śladów oleju, mocy nie ubyło no ale ta 5ha z których 2,5 uprawne ciapek się nudzi bo nie ma co robić

To nie jest wina ciśnienia oleju na pompie :D Teraz sie dowiedzieliśmy że do naszego ciapką był założony chinski zestaw naprawczy-na wiosne trezba bedzie załozyc nowy-lepszy.

Ostatnio sprawdzałem jaki ma przedmuch-po wyjęciu korka gdy dłon miałem metr nad wlewem to i tak było czuć przedmuch-pierścieni to już tam nie ma :)

#72 Share GrubyC330

GrubyC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze - zwłaszcza -U-R-S-U-S-Y- i wszystkie ich przeróbki :)

Napisany 16 listopad 2008 - 12:02

Wyrzuca olej wlewem no to chyba że tak mojemu sąsiadowi też tak wyrzucało po remoncie ale to był wina ciśnienia oleju ;)

#73 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 13:04

Wyrzuca olej wlewem Masz racje "tommy" to nie jest wina ciśnienia oleju. Zbyt duże ciśnienie oleju może tylko szybciej wypłukiwać panewki. Dodam tylko, że cząstkowa wymiana części przy naprawie, np. wymiana samych pierścieni, raczej nic nie daje. Sam to robiłem kilka razy i efekt żaden. tylko robota i koszty. Niektórzy piszą o wymianie korka na zaślepkę z wężykiem - zrobiłem taką sobie - silnik zrobił się czysty, ale przy ciężkich pracach stwierdziłem, nawet trochę ze zdziwieniem, że muszę częściej dolewać olej, wiec wróciłem do korka. Lepiej ochlapany, jak większe zużycie ;)

#74 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 20:32

Wyrzuca olej wlewem pytanie do "miscola"-a jak zrobiłeś tą zaślepkę z wężykiem-czy ją kupiłeś czy coś przerabiałeś?

#75 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:35

Wyrzuca olej wlewem Czy można ją kupić nie wiem. Ja mam ją zrobioną z grubościennej rurki fi: 35mm i dł. 60 mm. Na długości ok. 35 mm zrobione zatoczenie do wymiaru fi: 30 mm. To właśnie zatoczenie wchodzi w pokrywę klawiatury. Drugi koniec tej rurki jest zaślepiony przyspawanym dekielkiem. Na boku wystającej części nawierciłem otwór i przyspawałem króciec w postaci rureczki o przekroju zewnętrznym fi: 20 mm i dł. 50 mm. Na ten króciec mam założony gumowy wąż, który schodzi aż pod misę silnika. Ps. pisząc wczorajszy post wpadłem na pomysł żeby w tą zaślepkę wbić drobną siateczkę drucianą. Miałem akurat taką. Zwinąłem ją w wałek i wbiłem na siłę w zaślepkę. Siatka zajęła pół wysokości zaślepki i odgrodziła wylot do węża. Efekt podobny jak w oryginalnym korku. Myślę, że rozwiąże to nadmierne wyrzucanie oleju podczas pracy. Pozdrawiam ;)

#76 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 07:38

Wyrzuca olej wlewem wielkie dzięki "miscola", zrobię podobnie. A jeszcze coś przy okazji-wczoraj rozebrałem głowicę i w jednej tulei zauważyłem dość spore rysu z jednej strony, prawdopodobnie tak przypuszczam, ze pochodzą one od sworznia korbowodu. Pewnie zawleczka puściła tylko jej nie było w misce. Hmm!

#77 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:14

Wyrzuca olej wlewem Z tymi sworzniami to raczej rzadko się zdarza, szybciej pęknięty pierścień, ale może? ;)

#78 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 22:45

Wyrzuca olej wlewem Te rysy na tuleji to sa własnie od tego zabezpieczenia. Wyskoczyło z gniazda i szlifowało. I nie dziwne że go nie znalazłeś. ;) A rysa spora?? Juz nie duża a powoduje dosc dużą utratę kompresji wiec sie nie dziw że sadziło ci ja korkiem.

#79 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 11:01

Wyrzuca olej wlewem to tylko moje przypuszczenia co do sworznia ale być może to zabezpieczenie rysuje. Rysy są dwie, widoczne gołym okiem. Na pewno kompresja uciekała. Tylko teraz się zastanawiam-czy wymienić jeden zestaw naprawczy czy drugi od razu też?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 18:10

Wyrzuca olej wlewem Skor go już rozebrałeś to wymiana tylko jednego zestawu to praca na marne. Po wymianie tylko jednego może sie okazac że drugi nie jest w zbyt dobrej kondycji bo w koncu juz troche pracował. I nie będziesz miał w 100% zdrowego silnika. A po jakims czasie znowu go rozbierzesz na wymiane tego zetawu i znowu bedzie komplet stary i nowy.
Ja bym wymieniał juz oba na raz. Zaoszczedzisz 150 zł a efektu może nie być. a silniki nie lubią gdy jest nie równa kompresja w cylindrach.