Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrzuca olej wlewem

209 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Duszek1

Duszek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:53

Wyrzuca olej wlewem W oleju raczej nie widać, bardziej w wodzie widać olej. Bo korek od chłodnicy trochę jak by w oleju zabrudzony, nie wielkie ilości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyrzuca olej wlewem Dzisiaj, 23:47
  •  

#182 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 17:22

Wyrzuca olej wlewem Wymień pierśćienie a powinien chodzić :)

#183 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:16

Wyrzuca olej wlewem Jak olej się dostaje do chłodnicy lub woda do oleju to nie jest to związanie z pierścieniami.
Ja bym obstawiał uszczelniacz cylinder lub pęknięta tuleja albo blok.

#184 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 20 marzec 2014 - 21:47

Wyrzuca olej wlewem Nie wiem w ogóle co to za pytanie. Nikt tu nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć co trzeba zrobić bez diagnostyki. Nie ma co medytować, tylko ściągnąć głowicę i zobaczyć co jest grane. Skoro olej pływa w układzie chłodzenia, to gdzieś jest nieszczelność, którą niestety musisz sprawdzić sam. A co do porady z wymianą pierścieni to gdzie tu sens? Co mają pierścienie do układu chłodzenia? Mogą powodować zwiększone spalanie oleju albo przedmuchy do skrzyni korbowej, a nie obecność oleju w płynie chłodzącym.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#185 Share Duszek1

Duszek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 22:15

Wyrzuca olej wlewem Wyrzucało olej, co prawdopodobnie powodowały zużyte pierścienie, czy też tuleje. Po zdjęciu głowicy próg był wyczuwalny ale ze względu na koszty zostały wymienione tylko pierścienie i uszczelka pod głowicą.
Puki co ciągnik wykonał sporo prac polowych i oleju nie widać.
Mala reanimacja silnika się powiodła, na jak długo nie wiem.

#186 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 12:20

Wyrzuca olej wlewem No ja tak samo myślę jak DUSZEK1.

#187 Share fanbizon82

fanbizon82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:02

Wyrzuca olej wlewem Witam
Wiem ,że jest kilka podobnych tematów ale mój przypadek jest inny.Od kilku tygodni zauważyłem ,że w C 330 dmucha spalinami po zdjęciu korka wlewu oleju. I teraz moje pytanie co może być przyczyną? Oleju nie ubywa , wody również nie ,jest czysta nie widać w niej oleju.Jak silnik zimny to trzeba go trochę pokręcić żeby zapalił,ale jak ciepły to pali od strzała .Czy to wina głowicy(gniazd zaworowych) uszczelki pod głowicą ? Czy może pierścienie???? Ciągnik otrzymałem w spadku i dopiero go poznaję,

#188 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:05

Wyrzuca olej wlewem moim zdaniem to chyba pierścienie przepuszczają,a na ciepłym ci dmucha czy na zimnym?

#189 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:10

Wyrzuca olej wlewem przedmuchy po miedzy tłokiem pierścieniami a tuleją, jest to oznaka wyeksplatowania silnika.Zbyt duza nieszczelność skutkuje utratą kompresji z tego problem z uruchomieniem zimnego silnika.Dokładnie potwierdzić można tą usterkę sprawdzając ciśnienie sprężania , i sprawdzeniu ciśnienia sprężania z próbą olejową. jeżeli po zalaniu trochę oleju na tłok ciśnienie wzrośnie to oznacza nieszczelność właśnie na pierścieniach.Pozdrawiam

#190 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 marzec 2014 - 20:01

Wyrzuca olej wlewem Sprawdzić ciśnienie sprężania jak najbardziej , ale ja na początek proponowałbym sprawdzić ustawienie zaworów

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:09

Wyrzuca olej wlewem Co ma do tego ustawienie zaworów

prawdopodobnie pierścienie , potem prowadnice zaworów

#192 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:21

Wyrzuca olej wlewem Prowadnice na pewno nie są za dobre i jeśli zawory[wydechowe ] są podparte to dmucha spalinami z korka jak pisze autor ,
A w jaki sposób spaliny dostają się do korka przez pierścienie ? zwłaszcza że oleju nie ubywa ?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#193 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:31

Wyrzuca olej wlewem za szczelność gazów i zgarnianie oleju odpowiadają rożne pierścienie tak wiec możliwe jest że będzie miał przedmuchy a nie będzie brał oleju

#194 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:35

Wyrzuca olej wlewem Nie rozumie jeżeli zawór jest podparty to dlaczego ma dmucha,c do oleju

#195 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:35

Wyrzuca olej wlewem

Prowadnice na pewno nie są za dobre i jeśli zawory[wydechowe ] są podparte to dmucha spalinami z korka jak pisze autor ,
A w jaki sposób spaliny dostają się do korka przez pierścienie ? zwłaszcza że oleju nie ubywa ?

korek jest odpowietrzeniem skrzyni korbowej a pierścienie uszczelniają komorę całkowitą cylindra od skrzyni korbowej. czyli spaliny przedostające sie przez pierscienie bez problemu dotrą do korka.

Edytowany przez danielj001, 30 marzec 2014 - 20:36.

#196 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:38

Wyrzuca olej wlewem Najciekawsze że tylko sprężające pierścienie są lipne , a olejowe super skoro oleju nie ubywa :D
Zapewne jest to zbiór różnych czynników

#197 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:42

Wyrzuca olej wlewem Z tym ubywaniem to pewnie jeszcze nie zauważył
pozatym nic sie pewno nie dzieje bo pisze o spalinach przy zdjetym grzybku (jakis przedmuch i to na zimnie musi byc)

#198 Share DanielStefaniuk

DanielStefaniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:04

Wyrzuca olej wlewem mam taki problem z c330 gdyż od pewnego czasu zauważyłem żę po cięzkiej robocie na wolnych obrotach dymi z korka wlewu oleju, nie to żę cały czas tylko podymi troche i przestanie, dodam że nie bierze oleju. Właśnie nie wie czy jest to wina głowicy, uszczelki z pod głowicy , czy potrzebny jest remoncik silnika ???

#199 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:13

Wyrzuca olej wlewem Moim zdanie to chyba już pierścienie siadają ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:20

Wyrzuca olej wlewem kolega wyżej dobrze mówi że jest to wina pierścieni są już zużyte i zamiast żeby dym wypychał do góry to pierścienie zaciągają go pod cylinder