Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka to rasa bydla ?

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2016 - 12:16

jaka to rasa bydla ?

Teraz handlarze oraz hodowcy bydła mlecznego bardzo się schytrzyli - przynajmniej w Podlaskim. Kryją krowy czerwonym HF albo Norwegiem a później wmawiają potencjalnym kupcom że to LM albo SIM i życzą sobie po 1000 za 3 dniowego cielaka. Odchowuje razem z ojcem rocznie po około 30 byków, wszystkie z zakupu i swoje wiem a tu wielkie obrażenie że podważam zdanie handlarza;) Do bukat82 te dwa z ostatniego zdjęcia to będzie dobry materiał te powyżej to RW i na 99% nie mają nic wspólnego z LM ale zawsze to lepsze niż czarno biały HF. Spójrz jakie mają cienkie nóżki i wydłużony pysk. z wiekiem trochę ściemnieje i przy intensywnym opasie coś tam z niego wyrośnie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka to rasa bydla ? Dzisiaj, 21:44
  •  

#42 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2016 - 14:56

jaka to rasa bydla ?

@Krzysztof81 Te dwa co wspomniałeś to ten na ostatnim zdjęciu -_-

p.s. Jak handlarz jezdzi do kogoś lata to nie przywiezie badziewa bo dostanie zyyebe :ph34r:

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#43 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:15

jaka to rasa bydla ? Panowie a czy moze mi ktos powiedzieć co to za rasa krowy? Jest to pierwiastka kupiłem ją rok temu jako jalowke i wydawalo sie że to SM ale wydaje sie byc za mała jak na tą rasę. Z czym może być to krzyżówka?

Załączone miniaturki

• 20160214_135843.jpg
  • 20160214_135856.jpg

#44 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:23

jaka to rasa bydla ?

Może być montbeliard :rolleyes:

Może HF kryty SM :rolleyes:

A co w paszporcie??

Edytowany przez bukat82, 14 luty 2016 - 16:26.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#45 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 luty 2016 - 17:28

jaka to rasa bydla ? W paszporcie MM... ale to od handlarza kupiłem wiec na paszport niema co patrzeć. Nie za mala na montbeliard? Obok stoi krowa hf to jest okolo 15cm wyższa

#46 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2016 - 17:37

jaka to rasa bydla ?

Nie wiem czy jest duża czy nie bo ze zdjęcia nie widzę, choć ze zdjęcia bydle zawsze inne niż na żywo,

Kierowałem się kolorem i po łbie, chodz na Montka to za ciemna trochę,

Patrząc na to czy mała czy duża co do danej rasy to musisz mieć czysto rasową i patrzysz na wzorzec rasy,

a i tak jedne są większe a drugie szersze i tak to jest.

Z mieszańca nigdy nie stwierdzisz czy jest dostatecznie długa, wysoka czy szeroka, jaka wyrosła taka jest.

Stawiam na HF/SM :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 luty 2016 - 12:31

jaka to rasa bydla ?

na moje oko to może być czerwony HF sam mam podobną i po zdjęciu wydaje mi się że to właśnie to :)

bla bla bla :)

#48 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 luty 2016 - 17:44

jaka to rasa bydla ?

A może ktoś wie co to za rasy  http://olx.pl/oferta...html#1e9a55dcaa

#49 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 luty 2016 - 20:47

jaka to rasa bydla ?

@Azor07 nie wiem co to za rasa ale poważnie zastanowił bym się nad kupnem takich obsrańców którym aż sierść wyszła...

od jednego handlarza słyszałem, że właśnie jest duży problem z cielakami i biegunkami nic nie pomaga przez co dużo upadków i starają się to opchnąć puki jakoś wygląda. Z resztą u mnie w okolicy dużo ludzi się skarży na zdrowotność cieląt u mnie trzy prawie padły na biegunkę. Ale was może problem nie dotyczy bo inne województwo ja Łódzkie i z różnych regionów skargi. 

#50 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 luty 2016 - 21:32

jaka to rasa bydla ?

Ja kupuję od stałego dostawcy na zdrowotność nie narzekam tylko cena troche wysoka ,a to ogłoszenie przypadkiem znalazłem i o tych Włochach to już sporo czytałem większość narzeka ,a mój wet . to chyba by zawału dostał jak by takiego Włocha zobaczył  co mu sierść wyszła :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 14:01

jaka to rasa bydla ?

Matka prawie 100% HF czerwony a nie zapisałem czym inseminator robił wiem że sztuka nie chciała załapać i szedł wtedy HF RW albo Szwedzki/Norweski Czerwony bądź mięsny tongue.png Wydaje mi się że po mięsnym to on nie jest raczej szwedzki czerwony?  ewentualnie HFxLM?

DSC_0294.JPG

Edytowany przez PolskiRolnikt, 13 listopad 2016 - 14:07.