daro602

KOMBAJNY GRIMME

Polecane posty

denzel    28

mam pytanie do użytkowników kombajnów grimme seria se70. stół przebierczy jest u mnie (se7020) ciągowy bez żadnych rolek i sporo zanieczyszczeń trafia do zbiornika chodzi mi o kawałki łęcin chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

tez widzę podobny problem u siebie, mam SE 70-20. Z moich obserwacji mam tezę ze Gwiazdki na które spadają ziemniaki z drugiej taśmy wynoszącej, trochę za szybko się kręcą i ziemniaki po nich bardzo skaczą, może jak by kręciły się wolniej lepiej by odbierały mniejsze łęciny i mniejsze chwasty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jak ustawić wskaźnik położenia skrętnej osi grimme 75 ? Długością linki ? Gdy już  prawie równo ustawie to linka jest tak naciągnięta , że gdybym skręcił osią w lewo to by pękła ta linka.. ustawiam na całkowicie zamkniętym tłoku od zaczepu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Ktoś z was próbował naprawić taśmę jeżową tą pierwszą o szerokości 889 mm płatami jeżowymi wzdłuż taśmy miejscowo gdzie wytarły się kolce? Nie wiem czy jest sens się bawić w taką naprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jak to jest z tymi oznaczeniami bo se pogubiłem. LK 650 jest bardzo podobny do SL 750, ale sa SL 750 ze środkowym wykopem i wyglądają zupełnie inaczej. o co tu chodzi?

Ogólnie to rozglądam się za czymś do kopania marchwi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Z tym środkowym wykopem to raczej hl750... Lk 650 a sl 750 to jednak dużo inne kombajny, sl 750 ma 1 taśme odsiewajacą więcej, cały tył jest inny-łęciniak szerokopodziałowy i w środku jego górka palcowa a w lk jest jedna taśma łętowa tak jak w annie. W lk sa wersje z małym i dużym zbiornikiem, w sl duzy zbiornik. W obydwu możliwa elektrohydraulika, sl to jest już klocek, lk uciagnie zetor 7211 a do sl potrzeba 80km 4x4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj