Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka typu mulczer tłuka.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 22:08

Czy kosiarka typu mulczer tłuka  vel rozdrabniacz sadowniczy może na niskich obrotach i względnie wysokim biegu ciąć trawę na "coś" na kształt pokosu siana ? Czy to kompletnie pomysł bez cienia sensu ? 

Pytam dlatego że bardziej w małym gospodarstwie przydał by się mi mulczer ale potrzebuję skosić 2 razy do roku pół hektara siana dla królików i nie chce mi się na tą okazję kupować specjalnie kosiarki rotacyjnej, 

Gdyby istniało prawdopodobieństwo możliwości skoszenia siana na pokos przez mulczer - tłukę to bym się pokusił na taki zakup.

Co myślicie ? Jakie są wasze opinie w tej sprawie ? 

Chodzi mi o tego typu kosiarkę 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka typu mulczer tłuka. Dzisiaj, 04:42
  •  

#2 Share arturekk

arturekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 00:14

będzie bardzo rozdrobnione i nie wiem czy uda ci się to jakkolwiek zgrabić może bardzo dużym nakładem pracy grabkami ma mulczer typu nożowa jak rotacyjna ale po nie zostaje bardzo drobna sieczka dość mocno rozrzucona dodam ze maszyna ma 3m ta maszyna z filmu to zabawka to lepiej ciągnąć kawałek szyny i będzie podobnie wyglądać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 07:40

Ani jedna ani druga nie ułoży pokosu i nie skosi tak żeby trawa nadawała się w ogóle na siano. Prędzej na herbatę. 

Jeśli masz w roku hektar skosić na siano to w ogóle nie opłaca ci się kosiarki kupować.  Daj zarobić sąsiadowi.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź