petro11

Koparko-ładowarka nie pali....

Polecane posty

petro11    29

Mam problem z koparko-ładowarką Komatsu WB93S. Któregoś dnia przeręciłem kluczyk i nie zapaliła, za chwile drugi raz i już ok. Po całym dniu kopania przy melioracji i gaszeniu w dniu pracy kilka razy na drugi dzień cisza i nic. Jaka może być przyczyna? Przekręcam kluczyk, są światła i wszystko niby ok, a jak biore na rozruch to cisza. Znajomy mówi że rozrusznik może być, ale to takie może....Może jakiś przekaźnik? Jutro wyjme może rozrusznik zi sprawdze, a może macie jakieś pomysły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Do elektrowłącznika przy rozruszniku dochodzi cienki przewód od stacyjki, sprawdź ,czy w momencie przekręcenia kluczyka dochodzi prąd. Czy wówczas słychać jakieś szmery w rozruszniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

To kolego miałeś może i racje z tym przewodem. Poruszałem przewodami, klepnąłem rozrusznik pare razy śrubokrętem i pali..... i teraz nie wiem co pomogło ale nie istotne....... dla pewności wyjąłem rozrusznik, zawiozłem do mechanika on go rozebrał i stwierdził że jak nowy i nic tam mu nie dolega.... szczotki też jak nowe.... Ważne że pali i można już śnieg pchać (jak spadnie).....pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Z Twojej wypowiedzi wynika, że rozrusznik masz dobry. Przyczyny problemów z zapalaniem silnika ( w razie znowu wystąpią), musisz szukać w zasilaniu rozrusznika w prąd, od stacyjki do elektrowłącznika, lub w samym elektrowłączniku. Napisz jak radzisz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak na razie kilkanaście razy zapaliłem i jest ok, ale w jednym przypadku przekręciłem i w ogóle nie zakręcił a za dwie sekundy drugi raz przekręciłem i już ok. Ale na razie nie mam czasu szukać przyczyny ale na pewno coś jest na rzeczy. Jakby coś to posprawdzam właśnie czy prąd dochodzi do elektrowłącznika choć ciężko to sprawdzić bo jak wcześniej pisałem zdarzy się to raz na kilkanaście razy a potem jest w porządku. A i jeszcze jedno pytanko. Jak jade komatsu pod górki to zwalnia mimo obrotów rzędu 2000tys. skrzynia biegów jest mechaniczna 4biegowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Przyczyą zwalniania szybkości jazdy, pomlmo takich samych obrotów silnika ( jak dobrze zrozumiałem pytanie ), jest poślizg tarczy sprzęgła. Tarcza może mieć, zużyte okładziny cierne, lub może być zaoliwiona. Sprawdź też luz jałowy pedału sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Tak właśnie jest. Jak np. jade po polu włączam 1bieg i kamień podkładam pod koło to koparka staje. Dodaje gazu, zaczyna jechać a biegi rozłącza się przyciskiem w gałce od skrzyni (brak sprzęgła nożnego) A koparko ładowarka w zasadzie zachowuje się tak od zawsze. Może tak musi być (nie mam porównania) Kupiłem ją jak miała ze 300mth....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Teraz wywnioskowałem że ona ma napęd hydrauliczny, rusza po dodaniu gazu i tak musi być. Musisz dbać o dobrą jakość oleju hydraulicznego, pamiętać o jego wymianie, oraz częstej wymianie filtrów tego oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Komatsu dalej się buntuje..... Przekręcam kluczyk i nic.... pukne płotkiem w rozrusznik i pali ehh, a rozrusznik niby sprawdzany i jest ok. Wygląda na to że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Szukaj problemów w kablach. spróbuj czy na krótko będzie paliła bo z tego co piszesz to rozrusznik jest w porządku. 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EditionOne    0

Chciałbym odświeżyć temat.

 

Posiadam koparko-ładowarkę Terex 820 z prawdopodobnie tym samym problemem.

 

Czy autor tematu rozwiązał problem?

 

Chciałbym jeszcze dodać od Siebie:

- odpalaliśmy rozrusznik na krótko - działa

- przeglądnęliśmy kable, bezpieczniki i kostki - niby jest wszystko

- podczas odpalania na krótko, musiałem zgasić koparkę ręcznie wyłącznikiem przy aku... stacyjka nie reagowała

- kontroli z tego co mi wiadomo działały bez zarzutu

- wszystkie czynności były wykonywane na postoju

 

Generalnie nie mamy już pomysłów i myślimy o serwisie.

Tylko pytanie, czy powód nieodpalania koparki nie jest błahostką? 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj