Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łożyska w kompaktorach

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 19:28

Łożyska w kompaktorach

Mam problem pewnie tak jak i inni posiadający kompaktory z łożyskami głównie w wałach crosskil. U mnie jest podwójny wał który dobrze kruszy ale krew mnie zalewa jak co dzień prawie leci jakieś łożysko. Może i są tanie w zakupie(biore zawsze z obudową w GRENE) ale w ziemi wycierająsię  blaszki i znowu lecą. Oczywiście przed nałożeniem rozbieram i smaruje bo fabrycznie jest tylko kapka smaru. Ja jestem posiadaczem STROMA i teraz w nowszych modelach zakładane są fabrycznie osłony które przykręca się na obudowe i faktycznie to pomaga bo kupiłem dwie i przez 2lata łożysko nie poszło, ale śpiewają 40netto za sztuke a mi potrzeba 16sztuk bo agregat ma 8crosskili.... A może są jakieś mocniejsze łożyska? Dziwie się że STROM czy FARMET zrobili taki feler w tak dobrych agregatach.... Dali plame bo chwalą się 18metrowymi maszynami w których jest ponad 20 takich wałków i ciekawe kto ma czas stać i zmieniać łożyska na dużych areałach. Ja tylko dodam że swoim robie grubo ponad 200ha a że pod siewnik solo to jade 2razy to musze odliczyć 3dni na łożyska.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożyska w kompaktorach Dzisiaj, 07:58
  •  

#2 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 19:58

Łożyska w kompaktorach

Na tyle co ja się znam łożyska mają tyle smaru ile trzeba.

Moja propozycja na początek przy wymianie nie ruszaj osłon tylko zamontuj łożysko tak jak jest - powinno być na tyle szczelne ze brudy nie dostaną się do środka.

Zrób tak na próbę i zobacz czy dłużej wytrzymują. Ale jak piszesz osłony dodatkowe byłyby najlepsze...

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 20:14

Łożyska w kompaktorach

Jakieś 700 zł  dołożyć do agregatu co kosztował  z 70 tyś nie nie jest jakiś znaczący wydatek.

Ale  najlepiej zaatakuj konkretnie serwis nie dają te osłony w ramach gwarancji.

Mi w Uni  w 3 roku użytkowania Focusa zmieniają wszystkie redlice i remontują kółka i talerze.

Trzeba walczyć o swoje, a nie cicho siedzieć.To że skończyła się gwarancja to nic nie znaczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 06:35

Łożyska w kompaktorach

No i części z Grene też pozostawiają wiele do życzenia....

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 11:29

Łożyska w kompaktorach

Ile fabryczne wytrzymały? Kup coś droższego na próbę snr czy koyo i zobaczysz czy to wina lipnych łożysk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:34

Łożyska w kompaktorach

To w zasadzie nie jest wina słabych łożysk tylko po prostu croskile mają małą śednice i wchodzą w lżejszą ziemię aż do obudowy i wtedy blacha która osłania kulki po prostu się wyciera i tyle. Także dobre osłony to jedyne wyjście chyba. Na początku idą wały strunowe i tam jakoś żadne jeszcze nie poleciało a to są te same łożska, z tyłu idą finisch wałki i też nic... A agregatem robie rocznie około 600ha...

Edytowany przez petro11, 20 listopad 2014 - 22:36.