Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy Lotos Turdus shpd 15W40 wyprzedaż

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
114 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 22:42

To gimbaza jeszcze nie śpi ? Pewno ojciec poszedł na imprezę i zapomniał wyłączyć kompa. , bo przecież po ostatniej wywiadówce miałeś szlaban na kompa.

Edytowany przez xemit, 22 listopad 2014 - 22:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy Lotos Turdus shpd 15W40 wyprzedaż Dzisiaj, 03:10
  •  

#82 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 23:09

Edytowałeś post odnośnie mocy więc co sie ma ten wykres do sw400? Przecież ten z wykresu to silnik prawie idealny, najwyższy moment od 1.7 do 5tys obr/min a moc max przy 5.5 tys. Co to za silnik

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 23:27

Coś poszło nie tak .

Link do typów silnika sw-400 i jego zastosowan. jak widac  Bizon to najniższe potrzeby i mocy i momentu

http://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400

Co do olejów to można  doczytac że licencję kupiono w 1966 r . Mniemam więc ze silnik to konstrukcja z lat 50  ,a w tamtym czasie żaden z produkowanych olejów przez dowolny koncern petrochemiczny , nie dorównywał nawet ułamkiem wlaściwości olejowi typu Turdus. 

Nawet producent w instrukcji z roku 1990 , którą posiadam, zalecał stosowanie oleju klasy CB i wymiane co 200 mth

Wobec czego obawa, że olej Turdus jest zbyt słaby do tego silnika nie wydaje się uzasadniona.

Ze swojej strony uważam że do SW-400 można lać wszystko co jest na rynku , nie trzeba również płacić za formułę oleju wielosezonowego , gdyz pora zimowa jest mu obca

W przypadku SW-400 w wersji turbo , stosował bym olej, który w zaleceniach uwzględnia stosowanie w silnikach turbodoładowanych. Wirująca z kilkudziesięcioma tysiącami obrotów turbina , stwarza zdecydowanie większe wymagania niz silnik .Tu Turdus to minimum.

Edytowany przez xemit, 23 listopad 2014 - 10:46.

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2014 - 18:11

To gimbaza jeszcze nie śpi ? Pewno ojciec poszedł na imprezę i zapomniał wyłączyć kompa. , bo przecież po ostatniej wywiadówce miałeś szlaban na kompa.

Widzę że xemitek cwaniaczek nie odpuszcza tylko dalej mnie prowokuje.      :P    wpisałeś sobie 99 lat i palisz głupa       :lol: ty jeszcze jeździsz Bizonem w tym wieku? pewnie jeździsz z kolegą, ty kierujesz, a kolega wciska sprzęgło, płoty to chyba wszystkie masz w hederze.         :lol:   

Edytowany przez KORSARZ1, 23 listopad 2014 - 18:28.

#85 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:04

No a jaki olej zalecali do licencyjnych ursusów do silnika/skrzyni? Pewnie tez superol i hipol, a tak się składa że posiadam mf-a 590 z 80r czyli protoplasta naszych ursusów i jest w nim oryginalna naklejka zalecająca lać do skrzyni/hydrauliki/silnika olej MF-Super-Tractor-Uniwersal-Oil czyli popularny dziś STOU

#86 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2014 - 21:51

Widzę że xemitek cwaniaczek nie odpuszcza tylko dalej mnie prowokuje.      :P    wpisałeś sobie 99 lat i palisz głupa       :lol: ty jeszcze jeździsz Bizonem w tym wieku? pewnie jeździsz z kolegą, ty kierujesz, a kolega wciska sprzęgło, płoty to chyba wszystkie masz w hederze.         :lol:   

Dokładnie tak jeżdżę , wspólnie z kolegą , a płotów w hederze mamy tylko część, wszystkie by nie weszły. .

A co do Ciebie to Ty  też masz coś na sumieniu , piszesz że niby jesteś dorosły , a podobno w czwartek idziesz z mamą do chirurga , usunąć stulejkę.

PaweŁ z tego co wiem to Agrol  http://www.lotos.pl/...lnictwa/agrol_u

A ten http://www.lotos.pl/...grol_stou_10w30  , ma dużo gorsze parametry jak Turdus ,  jest klasy CD

Choc widzę ze jest i lepszy  http://www.lotos.pl/...stou_plus_10w30

Edytowany przez xemit, 23 listopad 2014 - 22:24.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2014 - 22:22

No cóż mogę Ci powiedzieć, wolę to zrobić profesjonalnie, Ty chciałeś zaoszczędzić i stulejka została się na wariatorze, mam nadzieję że tylko to?       :P

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2014 - 22:28

W owym czasie pojęcie wariator , dotyczyło mojej prawej dłoni .

Ale gratuluje pomysłu , niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić. 

#89 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 23:35

Znalazłem instrukcję mf-a 255, W dziale "zalecane oleje i smary" str 149 z oferty CPN był tylko olej do zwolnic i smar :wacko: reszta podzespołów mobil, texaco, shell, total,  castrol, bp, esso do wyboru http://instrukcja.pl...f_255#photo_top

Edytowany przez pawel885, 23 listopad 2014 - 23:35.

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2014 - 23:50

Renault zalecał tylko Elfa, wzięli kasę to i zalecali.

Xemitku daj sobie spokój już ze mną, bo na razie traktuję Twoje ukąśliwości jako dobrą zabawę , znam poczucie humoru i może dlatego, ale mogę bardzo łatwo Ci udowodnić że się grubo, powtarzam, nawet bardzo grubo mylisz co do mnie, zresztą nie było by większego problemu w udowodnieniu akurat mojego wieku, z czym Ty mógłbyś mięć większy problem, i po jaką cholerę masz mnie przepraszać, mniemam że jesteś człowiekiem honoru i byś poczuwał się by to zrobić, no chyba że mam do czynienia z chamem?        :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 17:58

W związku z tym faktem zmieniłem w profilu swoją datę urodzin , byśmy byli równi wiekiem , a Ty mógł zająć się  pisaniem rzeczowych postów , zamiast tracenia bezsensownie czasu na grzebaniu po czyichś profilach.

Co do twojego postu Pawel , to ne zakładam twojej zlej woli , a jedynie niedopatrzenie. W zalączonym przez Ciebie linku do instrukcji  sprawdz stronę 23 dotyczacą skrzyni i hydraulik oraz 27 -układu kierowniczego.

A i na końcowych stronach , chyba 146  też jest o tym mowa. http://instrukcja.pl...f_255#photo_top

Edytowany przez xemit, 24 listopad 2014 - 18:15.

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 18:08

No cóż, lubię wiedzieć z kim mam do czynienia, a jeśli Ty zmieniasz co chwilę swoje dane to jesteś dla mnie nie poważny, jedyne co to cholernie przemądrzały i chamowaty, i może faktycznie teraz podałeś  swoje prawdziwe dane, dalej grzeb i wyszukuj sobie w internecie i pisz rzeczowe posty, bo sam pewnie nic byś nie napisał.         :lol:

Edytowany przez KORSARZ1, 24 listopad 2014 - 18:09.

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 18:21

Uczepiłeś się jak wesz , grzebienia.  Może o 19 , dasz choć na chwile spokój.

#94 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 18:43

Wbrew pozorom , silnik Leylanda to trwała bestia. Chromo--niklowe tuleje sa nie do zajeb...ia.

W roku może 1987-88 gdy uprawiałem groch , ktory jak wiecie szybko dojrzewa , zaskoczyłem kierownika SKR pytaniem o usługę kombajnem Bizon.

Jako ze miałem ok 3 ha zgodził się wykonać usługę jeszcze w tym samym dniu.

Kombajnista przyjechal jak było obiecane i wyciął ok 2 zbiorników , co przeklada się na ok 1ha grochu.

Po drugim zbiorniku , zapanowała u niego konsternacja, Zapomniał zalać silnik wodą po zimowym przestoju.

Jkao ze pole bylo oddalone jekieś 300 m od najbliższych domostw , podjechał i nalał wody bezpośrednio w rozgdzany silnik.

Dokosił posostałe 2 ha i o ile pamiętam kosił nim do upadku SKR gdzieś ok 92r.

A w tamtych czasach robiono ok 250 godz rocznie.

Ciekawe kto z kim zaczął wojnę?   ciekawe czy ty masz już lekcje odrobione że siedzisz na kompie?            :P      :lol:

Dla mnie spaliłeś SIĘ TYM POSTEM, takie głupoty to wciskaj takim jak sam jesteś, kombajnista zapomniał zalać silnik wodą przed sezonem?      :lol:    to musiał być z niego niezły kretyn, albo z ciebie taki gospodarz że kosiłeś ten groch dopiero w  Styczniu w 20-sto stopniowym mrozie       :P to może i się silnik nie zdążył zagrzać, wtedy faktycznie mogłeś zaskoczyć kierownika SKR-u, a operator  nie nalał wody z obawy przed zamarznięciem w chłodnicy        :P    bo na pewno nie w Lipcu, dajmy nawet na tydzień czy dwa przed żniwami, wykosił hektar grochu bez wody i do tego zalał rozgrzany silnik od razu  wodą i pojechał sobie dalej jakby nigdy nic.     Hahahahahaha   

Edytowany przez KORSARZ1, 24 listopad 2014 - 18:58.

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:00

Hahahahahaha   

Załączone miniaturki

Edytowany przez xemit, 24 listopad 2014 - 21:01.

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:13

No jak się ma taką sztukę jak ty przed sobą, to trudno zachować kulturę.

#97 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:22

Z natury jestem prawicowcem, ale dzięki tobie zmieniłem poglądy. Jestem za aborcją.

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:36

No przykro mi że żałujesz żyjesz,        :P  ale uwierz mi życie jest piękne       :D  może zmienisz zdanie, nie rób sobie krzywdy.         :P

ty ostatnio zmieniasz się jak kameleon, także że zmieniłeś poglądy to wcale mnie nie zdziwiło.       

Edytowany przez KORSARZ1, 24 listopad 2014 - 21:38.

#99 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:45

Jacenty , Agrofto się kończy , Ale cóż. SAM TEGO CHCIAŁEŚ.  

Przepraszam za użycie wobec użytkownika KORSARZ1 epitetu wsza.

Toż to zwykła gnida.

Edytowany przez xemit, 24 listopad 2014 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:52

Jednak będąc moderatorem powinienem był cię wywalić na zbity łeb a nie tylko ostrzegać żebyś przestał prowokować ludzi do kłótni, teraz trafiła kosa na kamień i labidzi że pole do kitu.

Oj oj biedaczku prostaczku, szkoda klawiatury na takie nic.

Edytowany przez KORSARZ1, 24 listopad 2014 - 21:54.