Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy Lotos Turdus shpd 15W40 wyprzedaż

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
114 odpowiedzi na ten temat

#61 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 12:18

No patrzcie. jednak nie ma takiej dobrej opinii polski olej. Ciekawe czemu?  Wygląda na to że wszyscy kłamią, swoje odczucia i przeżycia wyssali z palca  a tylko kartka ze specyfikacją mówi prawdę i propagandowe filmiki z neta.

Coś teoria o super jakości polskiego oleju zaczyna upadać. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy Lotos Turdus shpd 15W40 wyprzedaż Dzisiaj, 07:09
  •  

#62 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 listopad 2014 - 12:29

Ty pewnie lejesz zagraniczny olej do ruskiej maszyny żeby się  lepiej poczuć ...niestety nie przeskoczysz tej  ,,nowoczesnej technologii ,, samym olejem 

dobry olej to podstawa , ale nie ma co przesadzać ;)   

a jakie są odczucia po całym dniu w tym ruskim kieracie ?

nikt tu nie twierdzi że jest super , tylko do starych konstrukcji  ursusa , zetora czy bizona spokojnie wystarczy 

Edytowany przez kozulek2, 22 listopad 2014 - 12:33.

#63 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 12:49

Odczucia o wiele przyjemniejsze niż w polskim kieracie z tych samych lat. 

Nie chcę nikogo przeskakiwać. Chcę mieć święty spokój przy odpalaniu w zimie. I nie rozumiem gdzie tu przesadzanie? Kupić polskiego turdusa 200 zeta za 20 litrów a mobila za 220 (cena z zeszłego roku)   20 złotych różnicy w cenie jest tego warte. Jak sam widzisz leję go żeby się lepiej poczuć i jest to uzasadnione. Nie dla satysfakcji i przeskakiwania czegokolwiek.  Oczywiście mowa o oleju mineralnym.

Jak nikt nie twierdzi że jest super?   Przeczytaj sobie wcześniejsze posty jakie kilka osób napisało o tych olejach.  

Ale masz rację nie jest super.  Ma swoje zastosowanie i tyle. Dla mnie różnica w cenie i zachowanie się tego oleju z czasem eksploatacji szczególnie w zimie skreśla go z listy zakupów.

KPK Kumurun Team

#64 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 listopad 2014 - 13:03

pytam bo nigdy nie doświadczyłem tego zaszczytu  ;)  ..wy posiadacze tych wynalazków macie  podobne podejście , po prostu wszystkie zmysły wam się wyostrzają  

kto by pomyślał że ta ruska maszyna ma taki wpływ na człowieka ?  :D  :D  :D

#65 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 13:18

No niestety w zimie jeżdżę (jak jest zima bo na razie coś nawala) a z osobówek i ciężarowych samochodów doświadczenie mam jaki wpływ ma olej na odpalanie w zimie.

Ruski niestety ciężko pali przynajmniej mój i muszę o tym pamiętać. Dla tego jeśli koszt jest niewielki a mogę mu to ułatwić to to robię.

Do tego jeśli dołożysz np. szybkoobrotowy rozrusznik który ciężko sobie radzi z zimowym katowaniem, parkowanie pod chmurką to zaczyna się przeszkód w odpalaniu zbierać.

Taka domena silników starszych konstrukcji. Nowoczesne nie borykają się z tymi problemami aż w takim stopniu.

KPK Kumurun Team

#66 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 13:23

To nie chodzi o to że na polskim oleju rozwali się silnik, normalnie użytkowany da sobie radę ale chodzi o krytyczne warunki np przy -30 stopniach albo powyżej 130

#67 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 17:20

Znam mentalność właścicieli takich pojazdów. Gdy mają mniej jak 20 l paliwa w zbiorniku , obawiają się jazd dłuższych niż 5 min. 

Na twoim miejscu przekonał bym go , że taka ilośc paliwa starczy spokojnie na dwukrotnie dłuższą eskapadę.

A ze swojej strony to uważam, że zalewanie takiego parcha olejem syntetycznym woła o pomstę do nieba .

Zużyte ,stare silniki nie zalewa się nigdy syntetykiem ,jest on za rzadki,a co do marki olejów to najwiecej podrobek to castrol itp.oleje które mają dobrą reklamę i ich najwiecej schodzi więc łatwo sprzedać kazdą ilosć .Ja do swojego passata leje valvoline  do pomp[owtrysków  ten olej jest rozlewany tylko w holandii i mało popularny w polsce więc i mniejsze prawdopodobieństwo ze podrabiany

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 18:31

Xemit no nie przesadzaj że autosan jest bardziej obciążony od bizona, autobus pykał całe życie max 60km/h bo kierowca nie pozwolił mu dużo spalić z wiadomych przyczyn, bizon - wysokie zapylenie i pszenica 6-7t/ha plus ścinacz i aż woła o dodatkowe 20-30 koni.... I właśnie w takich warunkach dobry olej zachowując parametry może uratować silnik przed zagładą...

Oba silniki SW-400 miały zastosowanie jako przemysłowy i trakcyjny.  

Silnik przemysłowy a zupełnie inną pompę wtryskową i pracuje z maksymalnymi obrotami rzędu 2400 obr , natomiast trakcyjny osiąga ok 4000 obr.

Moment obrotowy silnika diesla, to podstawowy parametr i jego maksimum występuje przy obr rzędu 2000/min , czyli w maks tego pierwszego.

Silnik trakcyjny , stosowany w autobusach o ktorych wspominasz musi mieć zupełnie inne parametry pracy . 

Autobus musi poruszać się z prędkością i 10km/h i 100 km/h , stąd skrzynia biegów i duzo wyższy zakres obrotów

Niestety po przekroczeniu ok 2000 obr dramatycznie spada moment obrotowy , a moc jest wynikiem 

wzor1a.gif

Gdzie cyfra 9584 to stała wartość

Dlatego tez niepowodzeniem kończyła się instalacja silnika SW 400 w wersji rolniczej, a nawet Białoruskich d-240, do napędu  adaptowanych pod nie Ziłow , Starów , Był on za slaby , a jak już to pojazdy poruszały się niewiele szybciej od ciągnika.

Największe stacjonarne młocarnie szerokomłotne, zasilane były silnikiem o mocy 11 kw , czyli ok 15 km , gdzie często dodatkowo zapięta była prasa i jakoś dawały radę.

Spróbuj 15 konny silnik , wsadzic do auta pokroju VW golfa, zobaczysz gdzie potrzebna jest moc i czy w ogóle ruszysz. w końcu to o całe 10 km mniej jak poczciwy maluch który ledwo stękał.

A i 100 konny silnik samochodu osobowego o porównywalnej mocy z bizonem i podobnym momencie obrotowym , dyszy przy 160 km/h, a przy 180km/h - pierdzi

Daje to wyobrazenie o potrzebie mocy , by osiągnąc prędkość.

A przecież autobus ma 4 tony ludzi na pokladzie , sam wazy z 10 ton.

dam jeszcze inny przyklad.

200 konny ciagnik rolniczy z zaczepionymi na haku 50 tonami brutto idzie jak burza. Czemu więc ciągnik siodłowy ma tych koni 500 , skoro sam nie waży wiecej jak 40 ton z ładunkiem ?

Co do zapylenia , to przepraszam bardzo , ale parametr te nie dotyczy żadnego silnika a juz w szczególnosci oleju , który mial by złagodzić tego skutki.

Kazdy silnik czy to w kombajnie , statku czy samochodzie ma otrzymać takie powietrze , ktore zawiera czastki mniejsze jak minimalne luzy pomiędzy elementami wspólpracującymi.

Wszystko ponad to ma wyłapać układ filtrujący.

A że kazdy pracuje w innych warunkach , to i czasookres obslugi mają różny i trwałość elementow filtrujacych ograniczona rozną czestotliwościa wymiany

Każde zasilenie silnika zapylonym powietrzem doprowdzi do błyskawicznego jego zużycia i żaden olej temu nie zapobiegnie. 

i ostatnia odp na twoj post 

"To nie chodzi o to że na polskim oleju rozwali się silnik, normalnie użytkowany da sobie radę ale chodzi o krytyczne warunki np przy -30 stopniach albo powyżej 130"

Nie spotkałem się z przypadkiem użytkowania kombajnu zbozowego w temperaturach -10 , a co dopiero -30  , bo czym go niby zasilić , choćby było co kosić.

Z wysokimi owszem, tyle że na poziomie konstrukcji , producent przewidział chłodnice oleju , służącą ograniczeniu tego parametru.

Wystaczy by była sprawna i 100-105 stC jest nie do osiągniecia.

Edytowany przez xemit, 22 listopad 2014 - 18:40.

#69 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 18:41

To nie chodzi o to że na polskim oleju rozwali się silnik, normalnie użytkowany da sobie radę ale chodzi o krytyczne warunki np przy -30 stopniach albo powyżej 130

Nie rozwali się... jeżdżąc na takich sikach silnik się szybko zużyje. Panewki, tłoki, pierścienie,cylindry, panewki, wał.

od ponad 10ciu lat kupuję castrola beczke od jednego dostawcy (szwagier).

Edytowany przez Ginterpol, 22 listopad 2014 - 19:06.

#70 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 19:20

Xemit najsłabszym nawet starym golfem 1.4 60 koni rozpędzisz się do 80km/h  kręcąc go tylko do 2tys obr, przy tej prędkości obrotowej ma mniej mocy co 24 konie malucha.  100 koni to 100 koni, nie ważne czy przy 2400 czy 12000obr, trzymając tą prędkość obrotową ma tyle mieć i koniec. Specjalnie dałem porównanie do autosanu bo często widzę jak sobie pykają 60 km/h, z górki na luz, pod górkę redukcja.... Jak by mu brakowało mocy to taki ekstremalny eco driving kierowców PKS nie był by możliwy, bizon ciągnie na maxa i często brak mu mocy co widać i słychać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 19:51

tyle że ten golf wazy 900 kg . Sprobuj takowym golfem osiagnąć ten wynik na drodze, ktora wznosi się powiedzmy 10%. , przy takiej prędkości obrotowej , o ktorej wspominas

A przecież producent autobusu , ważacego 10x więcej  , nie wie czy ew egzemplarz będzie poruszał się po równinach środkowej Polski , czy pokonywał trasę Zakopane- Łysa Polana.

Co do kombajnów Bizon, to w latach 80 poprzedniego wieku miejscowy SKR , wysyłał kombajny po ukonczeniu lokalnych żniwdo Lądku Zdrój , celem pomocy w żniwach i dorobienia srodków finasowych. 

Wierz mi większym wyzwaniem dla silnika kombajnu było wzbicie się na wyżej obsiewane pola , celem zbioru zbóz plonujących , często mniej jak 1,5 tony z ha , niż omłot miejscowej pszenicy o plonie 7ton/ha.

Posługiwanie się 3 biegiem podczas przejazdów było niemozliwe , a pasy jezdne wymieniano co kilka dni.  

Zresztą, nie wiem jaki masz ciągnik i w jakim terenie go użytkujesz , ale kilometrowy i dluższy podjazd z dwoma przyczepami , które sa bajką na nizinie , wywołuje dreszcz emocji i obawy o wystarczajacą ilośc biegow niejednej topowej maszyny.

O taki przykład z brzegu , jeśli nie wiesz oczym piszę 

I Bizon

Wierz mi z samochodami jest podobnie , a są drogi w alpach , na których wjazd samochodem o niskim współczynniku mocy, do cieżaru jest zabroniony .np Fiatem 126 i to niezależnie czy latem czy zimą.

Co do mocy i zależności od obrotow, to z przykroscią stwierdzam ze albo nie rozumiesz o czym piszę . albo nie chcesz zrozumiec.

Załączone miniaturki

Edytowany przez xemit, 22 listopad 2014 - 20:17.

#72 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:15

Uważam aby porównać oleje trzeba by było użytkować  dwie takie same maszyny z tymi "samymi" kierowcami do ostatnich dni pierwszego aby coś powiedzieć o oleju.

A tak to różnie bywa pewnego roku "nawiedzał" mię przedstawiciel od ocieplenia i twierdził że zastosowanie ich ocieplenia to 50% mniej opału, którąś razą mówię OK. spalam 2500 - 2800 l OO jak spalę mniej jak 1500 l na zimę to dopiero zapłacę za ocieplenie, od tej pory już go nie widziałem.

Niekiedy nie jest problem wspiąć się na górkę ale zjechanie z niej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 20:20

Wierzę. Widziałem kombajn Bizon przewrócony na szczycie wzniesienia w ok Miedzyborza. Ot taka lightowa górka.

W przypadku ciągnika największym wyzwaniem jest zjazd z takiej góry , gdy brakło mocy by na nią wjechać. Mowa oczywiscie o zjezdzie tyłem. w dol z zapiętymi dwoma przyczepami 

Edytowany przez xemit, 22 listopad 2014 - 20:25.

#74 Share andrzej300

andrzej300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:24

No cóż cena JAK NA DETAL Jest w miarę dobra....w hurcie oczywiście można taki olej kupić dużo taniej...kwestia jakie kto ma dojścia.

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 20:28

w sieci Selgros , trafia sie Turdus w 5L bankach w cenie 45 zł ,a olej lotos semisintetic dostepny był w Tesco za 35 zl./4l

Aktualnie olej syntetyczny Venol z normą 505.01 ,vw-nowcy wiedzą o czym piszę , dostepny jest w Auchan za 67 zł za 4l .

Kod kreskowy tego produktu wskazuje na kraj pochodzenia -Niemcy .

Także ten Turdus z ogłoszenia szału nie robi

Edytowany przez xemit, 22 listopad 2014 - 20:30.

#76 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:30

W autosanie silniki kręciły  300-500tys km, co przy zawyżonej prędkości średniej 50km/h daje już 6-10tys godz pracy, do tego praktycznie codzienne odpalanie nawet w siarczyste mrozy daje jednak po mojemu większą trwałość silnikowi w autobusie czyli ma lżejszy żywot.... Ile wytrzyma silnik w bizonie? 

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 20:39

Nie wiem ,na dzisiaj mam 25 lat pracy i 2300 mth. 

Tylko że silnik w Bizonie pracuje jedynie latem , a zimowy postój zawsze jest szkodliwy. Wilgoć robi swoje . A autobus, zawsze ciepły , dogrzany , to wpływa na trwaość .

Zresztą nie tylko autobusów.

Serce  pojazdu które ma duze roczne przebiegi żyje dlugo , dużo dłużej od tego uzywanego sporadycznie.

Bo przecież ono nie tylko się zużywa, ono się przede wszystkim starzeje .

Edytowany przez xemit, 22 listopad 2014 - 20:40.

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 20:48

W autosanie silniki kręciły  300-500tys km, co przy zawyżonej prędkości średniej 50km/h daje już 6-10tys godz pracy.

Autosany może i tyle przejechały, tylko pytanie na ilu silnikach? bo na pewno nie na jednym i tym samym i to bez remontów.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 20:56

Wbrew pozorom , silnik Leylanda to trwała bestia. Chromo--niklowe tuleje sa nie do zajeb...ia.

W roku może 1987-88 gdy uprawiałem groch , ktory jak wiecie szybko dojrzewa , zaskoczyłem kierownika SKR pytaniem o usługę kombajnem Bizon.

Jako ze miałem ok 3 ha zgodził się wykonać usługę jeszcze w tym samym dniu.

Kombajnista przyjechal jak było obiecane i wyciął ok 2 zbiorników , co przeklada się na ok 1ha grochu.

Po drugim zbiorniku , zapanowała u niego konsternacja, Zapomniał zalać silnik wodą po zimowym przestoju.

Jkao ze pole bylo oddalone jekieś 300 m od najbliższych domostw , podjechał i nalał wody bezpośrednio w rozgdzany silnik.

Dokosił posostałe 2 ha i o ile pamiętam kosił nim do upadku SKR gdzieś ok 92r.

A w tamtych czasach robiono ok 250 godz rocznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2014 - 21:12

No i był zalany tylko Superolem CA, względnie CB,     :P   a tu zastanawiają się czy aby Turdus nie za lichy do tego jakże nowoczesnego i wspaniałego silnika.               :P