Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy Lotos Turdus shpd 15W40 wyprzedaż

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
114 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 listopad 2014 - 10:41

No widzisz parch parchem i masz rację ale na innym oleju ten silnik nie chce chodzić. 

I nie chodzi o mentalność właścicieli pojazdów bo mówić że coś się tam wydaje to jedno  a  być świadkiem i widzieć to na własne oczy to drugie co zresztą wyraźnie napisałem.

W każdym razie polskie oleje odbiegają jakością od zachodnich i żadne gadanie tego nie zmieni czy ci się to podoba czy nie.

,,świadkiem jechowym ,, chyba ?  im też wydaje się że niby też wiedzą lepiej  ;)

masz konika na punkcie  Castro-lu Twój problem - taka mentalność psychofana 

dla takich jak Ty nie ważne co jest w środku aby tylko opakowanie się zgadzało  :D  :D  :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy Lotos Turdus shpd 15W40 wyprzedaż Dzisiaj, 00:08
  •  

#42 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 12:23

Psycholog z ciebie kiepski a nawet żaden. Gdzie ty widzisz mojego konika na punkcie castrola? Jakoś nie znalazłem ani jednego takiego wpisu ze swojej strony gdzie w jakikolwiek sposób reklamował bym go ponad inne.  A to już świadczy o tym że ty albo czytać nie umiesz albo nie rozumiesz tego co czytasz. Poratuje cię i powiem że jedno i drugie nie świadczy o tobie dobrze. Druga sprawa którą jak byś czytał uważnie to nie pisał byś tych trzech linijek wyżej bo to właśnie ty i inne osoby sugerują się naklejką na opakowaniu  a nie tym co w środku, jak się zachowuje i jak wygląda. Wypowiadanie się na temat produktu nie posiadając żadnej wiedzy (nie wyższej filozoficznej i ograniczonej linkami znalezionymi w necie tylko takiej wynikającej z kontaktu z tymi produktami)  porównawczej jest oznaką psychofana a to właśnie robisz ty. Nieświadomie wysmarowałeś sobie niemożliwie trafną samoocenę. I za to ci dziękuję.

Sprawę kultury pominę. Typowe zachowanie człowieka pozbawionego argumentów tak samo jak wklejanie znalezionych linków na podstawie zagadnień wpisanych w google pseudopatrioty.

Skoro taki z ciebie mądrala to czemu VW a nie np. fiat? Marka nie polska ale w Polsce produkowane. Wsparł byś polskie fabryki fiata, poprawił sprzedaż ich produktu.

A no tak zapomniałem. Członek rodziny też patriota ma salon. Promuje zachodnią myśl technologiczna na Polskiej ziemi. Ciekawe czemu? Czyżby były lepsze pieniądze?

Jeśli przeszukam kilka twoich postów ile znajdę rzeczy polskiej produkcji które promujesz?  0? I masz rację ch----j mnie nie interesuje ani WV.

I do kolegi arka który też kiepsko czyta. Nie moja omega, nie wiesz jak chodziła na lotosie więc nie możesz tego powiedzieć. ja byłem tego świadkiem stojąc obok samochodu.

Druga sprawa żadnego toku nie podałem. Faktem jest że są rzeczy które Polacy robią gorzej. Wyroby te znajdą kupca lub głupca. Tyle. Jeśli wyrób polski jest dobry kupię. Czasem jest kiepski ale też kupię bo znów finansowo mi się to kalkuluje.  Nie napisałem że we Polsce wszystko jest niedobre jak byś czytał uważnie tylko masę rzeczy jest gorsze. Mam prawo wyboru i z niego korzystam tak samo jak wy. Atakując mnie o ruski ciągnik równie dobrze możesz zaatakować właścicieli VW którzy je kupują a już szczególnie tych którzy je promują. To chyba bardziej antypatriotyczne.

Brakuje wam argumentów, nie wiecie co pisać i dziury w całym szukacie. Bzdety wypisujecie o mleku, powietrzy, jeden z nerwów już się jąka (TY, TY I TY)

Kończę dyskusję bo nerwy niektórych ponoszą a szkoda choć by i największego dziada.

Edytowany przez seweryn20, 21 listopad 2014 - 12:43.

KPK Kumurun Team

#43 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 12:54

no zobacz jaki mądry ... przewaliłem tony złomu i mam na podwórku polską, czeską  myśl technologiczną jak i niemiecką (prócz ruskiego badziewia )

olej wlewam taki jaki zaleca producent wedle specyfikacji a nie marki  ;)

pisanie że coś jest złe bo polskie  do mnie nie trafia  

powiem tyle fascynacja przereklamowanymi markami to dobre dla psychofanów - twierdzi taki potem że jego grat na innym oleju nie pojedzie... to cyrk na kołach  ;)

tak więc pisz dla dzieci te swoje bajeczki 

#44 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 13:29

Olej posiadający zalecaną specyfikację a posiadający aprobatę producenta to dzień a noc, mało to było przypadków że w ciągnikach sprowadzonych z zachodu ginęły biegi i inne cuda się działy po zalaniu polskim olejem o tych samych parametrach wg producenta... Ja zalałem kiedyś turdus do wszystkich maszyn i więcej tego nie zrobię.... Kombajn łapał sporo większą temperaturę, w starym ciągniku po rozgrzaniu zaczęła mrugać kontrolka na wolnych obrotach a na zimnym silniku gasła dopiero po 3-4s od zapalenia. Na "zachodnim" oleju tego nie było 

#45 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:15

Olej posiadający zalecaną specyfikację a posiadający aprobatę producenta to dzień a noc, mało to było przypadków że w ciągnikach sprowadzonych z zachodu ginęły biegi i inne cuda się działy po zalaniu polskim olejem o tych samych parametrach wg producenta... Ja zalałem kiedyś turdus do wszystkich maszyn i więcej tego nie zrobię.... Kombajn łapał sporo większą temperaturę, w starym ciągniku po rozgrzaniu zaczęła mrugać kontrolka na wolnych obrotach a na zimnym silniku gasła dopiero po 3-4s od zapalenia. Na "zachodnim" oleju tego nie było 

O widzisz a u mnie odwrotnie na turdusie chodzi jak zegarek .Cuda też się zdarzają :)

#46 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:20

Odwrotnie czyli na jakim oleju było coś nie tak i co się działo dokładnie? Pewnie superol z prywatnej rozlewni 

#47 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:23

To że kontrolka mruga po rozgrzaniu nie świadczy o jakości oleju ale o stanie silnika.Dobry olej tylko maskuje taki stan  i podnosi twoje samopoczucie.Wlewając cudowny olej w niczym tego nie polepszysz.

#48 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:39

Odwrotnie czyli na jakim oleju było coś nie tak i co się działo dokładnie? Pewnie superol z prywatnej rozlewni 

http://www.agrofoto....pic/26564-turduTURDUS - cała prawda o tym oleju - Płyny eksploatacyjne, filtry - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolniczas-cala-prawda-o-tym-oleju/

Tu piszą o tym oleju i jakoś nie nażekają.

#49 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:41

Zamaskować to możesz rdzę farbą... Skoro olej lepiej trzyma parametry i kontrolka się nie zapala to uważam go za lepszy, i na pewno wydłuży okres do kosztownego remontu.... I pomyśl jak by tak od nowości jeździł na dobrym oleju może to by nie był 3 tylko pierwszy remont.... Ciągnika się oczywiście pozbyłem i kupiłem "zachodni szajs" co mimo prawie 30lat czopy wału ma gładziutki jak szkło .... Kp38 no podaj na jakim oleju tak Ci źle silnik pracował

#50 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:44

Ja miałem taki przypadek że od lat jeździłem swoim c 360 na Turdusie, a pewnego razu przy wymianie zalałem go olejem Platinum. Silnik wcześniej od wymiany do wymiany brał olej tylko od max do prawie min na bagnecie. Na platinum silnik zaczął brać olej na tyle dużo, że w sezonie musiałem go dolewać kilka razy. Potem znowu przeszedłem na turdusa i po dwóch wymianach sytuacja wróciła do normy i znów przez cały sezon nie muszę nic dolewać.

W osobówce 1.9Tdi jeździłem na Castrolu 10W40 kilka wymian, lecz na nim z czasem zaczęły delikatnie odzywać się szklanki na zimnym silniku. W sklepie doradzono mi abym zalał silnik olejem Valvoline Maxlife 10W40, ponoć ma on wyciszyć pracę hydro-popychaczy, okazało się że było tylko jeszcze gorzej! (może trafiłem na jakąś podróbkę).

Po 10tyś km zalałem też Maxlifa lecz syntetyka 5W40, popychacze zamilkły! Mam nadzieję że na długi czas.

I również tym o to przykładem chciałbym obalić teorię rozpuszczających się uszczelek po przejściu z pół na pełny syntetyk!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 20:33

Zamaskować to możesz rdzę farbą... Skoro olej lepiej trzyma parametry i kontrolka się nie zapala to uważam go za lepszy, i na pewno wydłuży okres do kosztownego remontu.... I pomyśl jak by tak od nowości jeździł na dobrym oleju może to by nie był 3 tylko pierwszy remont.... Ciągnika się oczywiście pozbyłem i kupiłem "zachodni szajs" co mimo prawie 30lat czopy wału ma gładziutki jak szkło .... Kp38 no podaj na jakim oleju tak Ci źle silnik pracował

pozbyłeś się złomu bo pewnie nawet nie wymieniałeś mu oleju , oczywiście jak sprzedawałeś to ,, prawie  nówka sztuka ,,- bo olej zachodni zalałeś na koniec dla padliny co niby ma zastąpić mu remont ? 

czopy ma gładziutkie ? tylko reszta szrot ?  :D  :D  :D .. a co dobry olej mu nie pomógł ?

#52 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 20:43

pozbyłeś się złomu bo pewnie nawet nie wymieniałeś mu oleju , oczywiście jak sprzedawałeś to ,, prawie  nówka sztuka ,,- bo olej zachodni zalałeś na koniec dla padliny co niby ma zastąpić mu remont ? 

czopy ma gładziutkie ? tylko reszta szrot ?  :D  :D  :D .. a co dobry olej mu nie pomógł ?

Pomógł mu chyba ten zagramaniczny. ;)

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2014 - 21:08

Sprawę kultury pominę. Typowe zachowanie człowieka pozbawionego argumentów tak samo jak wklejanie znalezionych linków na podstawie zagadnień wpisanych w google pseudopatrioty.

Skoro taki z ciebie mądrala to czemu VW a nie np. fiat? Marka nie polska ale w Polsce produkowane. Wsparł byś polskie fabryki fiata, poprawił sprzedaż ich produktu.

A no tak zapomniałem. Członek rodziny też patriota ma salon. Promuje zachodnią myśl technologiczna na Polskiej ziemi. Ciekawe czemu? Czyżby były lepsze pieniądze?

Jeśli przeszukam kilka twoich postów ile znajdę rzeczy polskiej produkcji które promujesz?  0? I masz rację ch----j mnie nie interesuje ani WV.

Twoja wiedza na temat olejów jest równa twoim argumentom .   http://www.volkswage...n.pl/pl/fabryka

#54 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:32

Normalnie jak bym starych mechaników z POM-ów słyszał  ;)​ " tyle lat się na superolu jeździło a ty jakieś amerykańskie lejesz, 30 lat w tym siedzę to wiem" A dziś byle TDI w dostawczaku to dla nich czarna magia . Dajcie jakieś konkrety a nie tylko ciągle olej x jest dobry bo jest tani i jeżdżę na nim już 3 lata i nic się nie dzieje to po co przepłacać.... Zużycie jest powolnym procesem i dobry olej na pewno przedłuży sprawność silnika, a tym "szrotem" jeżdżę na półsyntetyku bo taki był lany i nigdzie nic nie cieknie, silnik pracuje cichutko i nawet nie myślę o zmianie na inny olej. Ciągnik zmieniłem nie dla tego że silnik już siadał ale za całokształt. Turdus to dobry olej ale do autobusu a nie np bizona, to jest inne obciążenie, temperatura i zapylenie podobnie zresztą jak w przypadku ciągników rolniczych

Edytowany przez pawel885, 21 listopad 2014 - 21:48.

#55 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 22:25

To co proponujesz do Bizona?

Jeszcze jedno  pytanie ( na poważnie), ostatnio kupiłem sprzęt z silnikiem VOLVO i w instrukcji  w tabelce olej do silnika jest podane tylko; SAE 15W/40, API CD bez podania marki oleju, co zastosować i jak tłumaczyć takie podejście producenta.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2014 - 22:49

Paweł , wbrew pozorom silnik w Bizonie jest mniej obciążony jak w autobusie.  Gdyby  było inaczej każdy typ miał by turbinę , a jak wiesz tylko rekord ją posiadał . Nie wspominam BS ,Sampo Giganta.

Mam osobiście 56 z 90 roku , od nowości i nigdy nie widzial innego oleju jak polski. Było różnie raz Turdus czasem Superol , a czasem z PKP od zaprzyjażnionego maszynisty.

Kombajn ma 25 sezonów z czego 10 na ostro. Silnik bez remontu , trzyma ciśnienie , nie kopci . Pali od strzała, oczywiście w czerwcu po zimowej przerwie ,

Tyle że SW 400 to konstrukcja z lat 60 i instrukcja obsługi zaleca oleje klacy CB , Nie widzę więc problemu ze stosowaniem olejów krajowych , ani potrzeby stosowania super wynalazków.

Ważne by olej w nim był, była woda , a najważniejsze by zegary od temperatur oleju i wody były sprawne i dzieki temu pozwalały na reagowanie kombajnisty na zapchaną siatkę chłodnicy.

Ten silnik dobija temperatura , a nie olej.

No i oczywiście kombajnista któremu nie chce się otrzepać siatki.

Edytowany przez xemit, 21 listopad 2014 - 22:56.

#57 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 00:28

Xemit no nie przesadzaj że autosan jest bardziej obciążony od bizona, autobus pykał całe życie max 60km/h bo kierowca nie pozwolił mu dużo spalić z wiadomych przyczyn, bizon - wysokie zapylenie i pszenica 6-7t/ha plus ścinacz i aż woła o dodatkowe 20-30 koni.... I właśnie w takich warunkach dobry olej zachowując parametry może uratować silnik przed zagładą...

#58 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 09:57

U mnie tylko osobówka nie chodzi na turdusie ponieważ ma filtr cząstek stałych.A tak ciagniki ,kombajn Do 76 z silnikiem OM 352 czy busT4 nie ma prolemu z tym olejem. Ważne aby wymieniać na czas a nie niektórzy kupia "dobry" olej to uważają ze można na nim 10 lat jeździć.

W starym silniku można czasami wiecej szkód narobić olejem o za dobrych parametrach niz jakimś poczciwym CB. Z reguły czym silnik bardziej zużyty to powinno sie niżej schodzić z klasą oleju i częściej go wymieniać.

#59 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 10:17

Jeszcze jedna rzecz - każdy testuje i bada oleje jak są nowe, wszystko ładnie, pięknie ale zbadajcie je parę godzin przed wymianą, tanie oleje dużo szybciej tracą swoje właściwości i tu zonk, dlatego zraziłem się do turdusa - przy 200mth i rozgrzanym do 90stopni ciągniku spływał z misy jak woda dosłownie... Filtrów polskich też nie używam - raz przy wymianie przeżyłem szok  :blink: wkład filtrujący oderwał się od obudowy filtra i swobodnie w nim sobie latał przy potrząchnięciu - normalnie swobodny obieg był - co prawda stało się to w osobówce benzynowej ale wolę nie ryzykować i wybieram inne firmy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 11:21

moim pierwszym autem (nie licząc przyrządu do jeżdżenia malucha)  golf II 1,8 16V DOHC GT  zrobiłem 380000 kilometrów i mi go ukradli. W silniku nigdy nie było żadnych problemów, zawsze wymiana na mobil1. Potem kupiłem Ibizę 1,9GT TDI.  Po 2 latach bezproblemowego jeżdżenia (za kawalera bardzo dużo jeździłem) miałem ok 250tyś km.

Nadszedł czas wymiany a że bardzo pilnowałem wymian będąc w okolicach Zamościa jeździłem od warsztatu do warsztatu i nie mogłem oleju znaleźć mobil1. Pojechałem do Chełma gdzie miałem kumpla i zaprowadzi mnie do dobrego warsztatu. I oczywiście nie było mobila. Był tylko lotos. A że ten znajomy miał Astrę diesla z chipowanym silnikiem i mówi że jeździ tylko na lotosie... więc dałem się namówić. Dojechałem do domu i tuż przed domem dostałem telefon że muszę jechać do Monachium po części. Wracając do domu przejechałem 200km i silnik się zatarł. dalszy powrót po dobie czekania na lawecie.. Od wymiany oleju zrobiłem około 2000km non stop bez stygnięcia i olej nie wytrzymał!

Co prawda jazda była na maksa, jedynie co mnie ździwiło to temperatura oleju podchodziła pod 130 stopni C zawsze trzymała się w granicach 120 stopni. Po prostu na niemieckich AB często niema ograniczeń więc jedzie się tyle ile auto wyciąga i na mobilu nie było problemów przez 15tyś km bo tak wymieniałem.

Lotos jest dobrym olejem dla kogoś kto nie zamyka prędkościomierza na kilka godzin, porusza się tylko po okolicy, dwa-trzy razy w roku jedzie w trasę 1000km gdzie 99% aut tak właśnie się porusza. Każdy z takich użytkowników będzie twierdził że lotos jest super.. to nic że silnik przy 300-400 tysiącach zamiast być jeszcze w bardzo dobrej kondycji to jest cieknącym, ledwie chodzącym złomem. 

Jestem zdania że lejąc dobrej jakości olej zapewniasz "wieczność" silnikowi.