Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere problem z hydrauliką

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jaca303

Jaca303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 20:04

Witam serdecznie. Panowie posiadam starego johne deera 1850 w którym regularnie zapycha się filtr od hydraulik,i przez co nie działa cała hydraulika ciągnik był już u paru magików ale nikt nie potrafił rozwiązać problemu. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną, wymieniony olej i filtr na nowy, pompa hydrauliczna ta z przodu ciągnika rozebrana i przeczyszczona wszystko działało przez dwa dni. i znowu filtr zapchany chyba już czwarty z kolei olej koloru jasno grafitowego. Ręce opadaja, może jest jakiś środek do czyszczenia układów hydrauliczno-przekładniowych, i może ktoś wie po co jest ten zbiornik na olej nad pompą z przodu silnika, zaznaczam że nie podpinam żadnych maszyn do wyjść hydraulicznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere problem z hydrauliką Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 21:19

A właściwie czym zapycha się ten filtr? Bo jeżeli opiłki to chyba jasne że coś śrutuje. Czy olej jest zgodny ze specyfikacją do tego modelu? A może filtr jest nie taki jak trzeba?

#3 Share Jaca303

Jaca303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 21:31

filtr jest taki ( donaldson p555603) , olej agrol-u, na oleju nie widać opiłków, tylko zrobił się grafitowy i co dziwne na miarce oleju jest normalny przezroczysty kolor.

#4 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 21:58

Ten grafitowy kolor to być może jakaś śrutowana tarcza. Nie ma jakiegoś okna aby zajżeć do skrzyni i obczaić czy na dnie nie ma tego syfu ewentualnie przepłukać skrzynię, chociaż jeżeli coś się sypie to niewiele pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 11:06

dziwne z tym olejem-kiedyś facet w starszym fergusonie miał podobny problem kilka razy zmieniał filtr ,w końcu rozebrali ciągnik,okazało się że w skrzyni jakaś tulejka miedziana się zmieliła...  rozbierałeś filtr dokładnie-czym on sie zapycha?

#6 Share THM

THM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 11:41

filtra nie rozbierałem bo jest jednorazowy, misę już raz demontowałem i też nie było w niej nic niepokojącego , mam jeszcze taki pomysł na początku w ciągniku nie było przedniego napędu wymieniłem elektrozawór i napęd działa, może w tym jest przyczyna gdy zawór się włączył otworzył jakiś obieg oleju, bo przed wymianą elekrozaworu nie było problemu?

#7 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 11:50

wiem że jednorazowy,rozwal go,i obejżyj dokładnie co jest w środku-mowa o tym zapchanym.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share smatyl

smatyl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 22:43

zbiornik nad pompa to zbiornik który zalewa wlasnie ta pompe z przodu ciągnika , a do tego zbiornika olej podaje pompa ze skrzyni,jesli chodzi o kolor oleju to najprawdopodobniej to rozkleily się tarcze hamulcowe, przyczyna może być zly olej w skrzyni,ktory był  przed wymiana na olej agrol,a jeśli chodzi o oleje agrolu to ja tez kiedyś zalałem ten olej do skrzyni w swoim jd 3050 i po paru godzinach orki olej się tak zagrzal(zrobil się bardzo rzadki) ze hydraulika zaczynała szwankować po wymianie oleju na bardziej markowy a zarazem dużo droższy problemy znikly.