Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rabewerk

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kot003

kot003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 18:23

Rabewerk

Witam, tamat zakładam na prośbe taty. Chodzi o pług Rabewerk 3+1 (modelu i rocznika nie znam, tatuś też nie ma pojęcia) a konkretniej o siłownik. Nie ma na nim kostki i obrót wymaga zmiany kierunku oleju. Jest to uciążliwe i bardzo obciąża pompe oleju w ciągniku (Massey Ferguson 6160). Chcemy założyć kostke która reguluje przepływ oleju i blokuje pług w danej pozycji, jednak jest tych kostek dużo i nie wiadomo jaką wybrać żeby była dobra... Szukaliśmy też całego siłownika z kostką ale nic nie znaleźliśmy... Może ktoś sie zna na hydraulice i pomoże albo miał podobne problemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rabewerk Dzisiaj, 20:16
  •  

#2 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 20:02

Rabewerk

kolego nie wiem jaką kostkę wybrać jednak jeśli możesz to powiedz mi jak współpracuje ten zestaw. Nie ma problemów z jazdą? jakie macie obciążenie z przodu? 

Mam 6180 i planuje zakup rabe 4 skibowy obrotowy i zastanawiam się czy nie będzie ciężko z obracaniem i jazdą . 

P.S Jeśli jest to rabe 3+1 w hydraulice to łatwo odnaleźć taki model. jak będziesz miał model to poszukaj w granicie czy innym sklepie. Albo poproś kogos o katalog. 

Pozdro

Edytowany przez marian20, 14 listopad 2014 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kot003

kot003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 23:21

Rabewerk

6180 nie bedzie miał najmniejszego problemu.. Mój 6160 jest pare koni słabszy i pewnie lżejszy i nie ma żadnych problemów z obracaniem i jazdą... Znaczy przy jeździe bez obciążników z przodu czuć że go podrywa ale zakładając 400kg na przód nie ma już żadnych problemów, chociaż na bide to mógłbym orać i bez o ile nie jest zbyt mokro bo wtedy napęd nie ma właściwego uciągu. Wiec myśle że możesz sie nie wachać i brać ten pług ;) ja i tata jesteśmy bardzo zadowoleni z rabe, ładnie przykrywa, lekki, łatwy w ustawieniach...